Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Здравейте,

Пиша този пост да ви споделя приключението ми като инвеститор на еднофамилна къща, който срещна множество проблеми с изпълнителите Мегамакс България ЕООД.

Ще ви покажа нагледно снимки на работата им и ще ви помоля за няколко технически съвета за отстраняването на проблемите.

Най-големия проблем е че камъка е налепен накриво и единствения начин да се свали е да се натроши..предполагам че ще остане така.
После HPL-a на много места е залепен без да се изшлайфа задната му страна. Отлепя се при много жега и голям студ.
Конструкцията отзад се разширява и лепилото се разлепя. На много места профилите отзад не са на средата на вертикалната фуга и панела от едната страна е хванат само на 1см лепило.
Фасадата на цоклите до почвата изобщо не я изпълниха (не е масовка) и даже не пуснаха конструкцията до долу, че се наложи да си я надя с нитове..

Фирмата уж ми дадоха 10г гаранция но вече 8 месеца не се появяват да отстранят проблемите. Главния "майстор" Асен Асенов ми обеща че септември най-късно ще е оправена фасадата но уви, никой не се появи нито септември нито октомври (нито цялата година).

Единия ми вариант е да ги занитя, но се чудя другото лято от нагряването дали няма разширението на алуминия отзад да скъса нитовете.
Другия вариант е да ги лепя отново и отново и да се разлепят след всяка жега. От една страна и тъмния HPL привлича слънцето, от друга страна от мегамакс ми лепиха платната почти цели и тежестта им е голяма.

Дали има някакво покритие което да се напръска/импрегнира фасадата и което да отразява лъчите да не привлича толкова слънцето лятото?

Благодаря!

Прикачен файл

20210901_162752.jpg

Прикачен файл

20210524_212750.jpg

Прикачен файл

20210520_184332.jpg

Прикачен файл

20210508_160848.jpg

Прикачен файл

20210226_160959.jpg
resistbody - майстор
Преди малко го видях в фейса ама гледах филм и не обърнах внимание... вярно е голяма щета.. и са ви обръснали здраво 100%
vladtod - специалист
Въпросът е ако сам се мъчиш да закърпиш положението и стане по-зле след време и решиш да сезираш по-горни инстанции за да предявиш рекламация , да не я откажат затова ,че сам се правил разни неща.
Димитър Димов - специалист
Не се прави на майстор,а се размърдай и си търси правата.Защо като видя още на първият ред че не могат да сложат две плочи под конец не ги спря и не им '' би '' шута?

Тема "Проблеми с вентилируема фасада от HPL и Мрамор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: