Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Croin - напреднал
Полагане на хидроизолация на бетонна плоча, която се явява под на къща 1-етаж, струва ли си? Не съм въобще наясно с хидроизлацията.. Под плочата има камъни, които ще допринесат за влага евентуално, но не знам дали си струва, а ако си струва какъв вид...?
resistbody - майстор
Аз сложих хидро под всички тухлени стени, после видях германците слагат само под външите, пък енни унгарци или словаци даже намазаха пдо колоните, но на мен не ми се рискува там..
Излезна ми към 200 и някой лев, а реално можеше да мина и около 100лв ако слагас само под външните... дали има смисъл не мога да кажа... на фона на целия строеж е пренебрежим разход..
nelina_london - специалист
Дали си струва ,зависи от особеностите на терена-денивелация,високи подпочвени води.Дали бетонът е с добавка за водоплътност и дали има хидроизолация още на ниво основи-от рандбалките до първи ред зидария.
Най-просто погледнато ,ако има проблеми с влагата ,дори и да се хидроизолира плочата ,дори и да се топлоизолира с фибран,ако цокълът не е хидроизолиран още от рандбалките,може да се появи капилярна влага.
Ние мазахме с Церезит CR90.Дали е качествен продукт,ще разберем след време.
kozl - майстор
вт ное 16, 2021 10:58 pmCroin написа:
Полагане на хидроизолация на бетонна плоча, която се явява под на къща 1-етаж, струва ли си? Не съм въобще наясно с хидроизлацията.. Под плочата има камъни, които ще допринесат за влага евентуално, но не знам дали си струва, а ако си струва какъв вид...?
Обичайно м-у камъните и бетона се полага полиетиленово фолио. Евтино е. Фолиото действа като паромембрана и прекъсва пътя на влагата към бетона. Но фолиото не е хидроизолация.
Ако под бетоновата настилка няма фолио, хидроизолацията би свършила това де го върши полиетилена, но на много по "солена" цена.
Това дето е писал resistbody се прави за прекъсване на капилярното предаване на влагата и се прави м-у основите и тухлените стени. Ако има вътрешни основи и там се прави.

Тема "Хидроизолация на бетонна плоча преди зидария, струва ли си ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: