Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Croin - напреднал
Наложи ми се да търся вариант за жилището, тъй като квартира не се изплаща, а не ми е по силата, финансово, да закупя жилище, реших да строя в старите основи на паянтова жилищна сграда. В двор на името на баба ми, с нейното пълно съгласие. Та въпроса ми е колко незаконно е това, което правя?
Нямам средствата в момента да действам изцяло по закон, затова строя в стари основи, като в разширението влизат стълбите от старата къща, за да мога да направя баня. Предстои ми да лея 1ва плоча тази седмица, но от скоро чета за незаконното строителството и ми се вие свят. За да строя трябва да дам един куп пари на държавата за глупости... Започнах работа по тази къща преди около няколко месеца и точно когато започват да ми се получават нещата, не мога да спра да се притеснявам от идеята, че някой ще ме накара да я срутя, след като я построя...

Има ли как да я узаконя след като направя грубия строеж? Не строя сам, в смисъл с мой знания, бивш бригадир редовно ми дава акъл как да я направя възможно най-здрава. В момента по скица се води паянтова жилищна сграда, но след като дигна грубия строеж по определение ще стане полумасивна сграда. Има ли шанс да я узаконя, та поне ще мога да спя спокойно без мисълта, че ще трябва да я бутна ако някой подаде жалба...?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Е, нали има сграда, какво ще узаконяваш?
Не променяй петното, баня после ще добавиш, както всички нормални хора
hidrazin - майстор
ср ное 24, 2021 11:57 pmCroin написа:
Та въпроса ми е колко незаконно е това, което правя?
Колко? Ми 100%
ср ное 24, 2021 11:57 pmCroin написа:
Има ли шанс да я узаконя, ...
Никакъв шанс.
:partyman:
Croin - напреднал
съб ное 27, 2021 11:19 amhidrazin написа:
ср ное 24, 2021 11:57 pmCroin написа:
Та въпроса ми е колко незаконно е това, което правя?
Колко? Ми 100%
ср ное 24, 2021 11:57 pmCroin написа:
Има ли шанс да я узаконя, ...
Никакъв шанс.
:partyman:
Значи трая си до последно :rolleyes:

Тема "Строене в стари основи с 2м разширение." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: