Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
brum - майстор
ср яну 05, 2022 8:25 pmmkocev написа:
А като се сетя, че един "гуру" на тема дървени къщи ми обясняваше, че нямало смисъл помещенията да са по-високи от 2.20м и че съм щял да се чувствам като мижитурка и да сьм вечно подтиснат във високо помещение.... разни хора - разни идеали :)
Прати му много поздрави. Ония ден събирах гардероб за килера с височина 275см. Помещенията са почти 280см чисто на 2ят етаж. Само коридорите са по-ниски, че минават едни 20см тръби през тях за вентилацията.

По темата - определено бих заложил на плоча под покрива. Иначе като дойде ред за по-сериозен ремонт по покрива и целият етаж под него ще трябва да се изнесе с все мебелите.
Dessie - специалист
@nelina - винаги мила и отзивчива, благодарности и респект за теб, момиче!

@mkocev, @brum - благодаря и на вас за мненията - ще се лее бетон явно! Утре ще поразпитам архитекта за визуализация с по-плосък скатен покрив , но в случая от финансова гледна точка най-разумно ми изглежда да си остане плосък. Следващият етап ще бъде да намеря Хората, които да го изпълнят качествено.
BLUEPUPIL - майстор
Да направи плочата със
скатове и наклон 5-10%
за рулонна изолация.
И/(или хоризонтална плоча
и) отгоре ламарина с улуци
или централна улама.

Прикачен файл:
2QW.jpg
Прикачен файл:
3QW.jpg
3QW.jpg (22.24 KиБ) Видяна 639 пъти
Прикачен файл:
1qw.jpg
resistbody - майстор
В никакъв случай Централана улама или улук.. Питай патило два пъти съм се наводнявал заради умрял гълъб запушил водостока... и все още не съм направил преливник..
Заради подобни надзидове и липса на видим покрив, всички улуцу са ми вътрешни и поради конструктивни причини де... Поне не е жилищна сграда, но щетите ми са 4 цифрени все пак.. покрива е сложен 5 скатен термопанел..
Dessie - специалист
Взехме решение да я направим с плосък покрив. Отводняването ще е с барбакани по фасадата - дали един или два ще се уточнява по-напред във времето :-)

Дано да не ми иде да си изям главата на по-късен етап :?
nelina_london - специалист
При положение,че всички покрития си имат плюсове и минуси,си правите точно този,който ви харесва най-много.И после никога не си казваш "А,може би трябваше да направя другия",защото "другия" ще има други слаби страни.
Успех в реализирването на мечтите!
Dessie - специалист
чет яну 06, 2022 10:21 pmnelina_london написа:
И после никога не си казваш "А,може би трябваше да направя другия",защото "другия" ще има други слаби страни.
Много се надявам да не го кажа :-), въпреки, че сама не си вярвам :-) Най-тъпото е, в случая е, че и двете са с недостатъци, а пък аз имам елементарни познания и стана каша за избора :-)

Да успеем да го реализираме, после ще се кахърим :-)
gruio - специалист
Ако правите плосък не забравяйте да оставите "стрехи" навсякъде, изглежда по-добре без тях но после създават проблеми по фасадата, на картинка са много модерни и футуристични докато не започне да вали постоянно по фасадата и прозорците. Аз бих заложил воронки там където ще са стрехите вместо барбакани да се оттичат директно надолу вместо да се правят чупки - като брой колкото повече толкова по-добре, но те си имат сметки колко да са. Също искайте от архитекта да ви даде какъв ще е "сандвича" на покрива, и ако няма заложена вентилация моя съвет е да потърсите второ мнение.
Има и значение дали ще искате да е използваем - тоест да се ползва като тераса и да се ходи по него.
Dessie - специалист
@gruio - ще разпитам подробно, благодаря за насоките! По покрива ще се ходи инцидентно - евентуален монтаж на фотоволтаици и ревизии за състоянието му
BLUEPUPIL - майстор
чет яну 06, 2022 8:49 pmDessie написа:
Взехме решение да я направим с плосък покрив. Отводняването ще е с барбакани по фасадата - дали един или два ще се уточнява по-напред във времето :-)
Искай от конструктора да сметне точките
за поповете на бъдещ скатен покрив, ако
ти писне от покривни недоразумения.

В БГ общо взето не се правят задигания,
ама е хубаво да ги има, за да не стават
локви.

Прикачен файл:
12WWQ.jpg
12WWQ.jpg (8.4 KиБ) Видяна 530 пъти

Тема "Плосък или двускатен покрив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: