Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
BLUEPUPIL - майстор
По простите правила на BLUE,
ако конзолата е 1.4м, височината
на конзолната греда (ако изобщо
има такава) трябва да е 0.7м (тамън с
парапета ще стане 0.9м). :shock:

Прикачен файл:
1QSS.jpg
1QSS.jpg (94.06 KиБ) Видяна 560 пъти
kivanov - специалист
пон яну 10, 2022 2:17 pmBLUEPUPIL написа:
нед яну 09, 2022 10:16 amkivanov написа:
Нямам стрехи, но вторият етаж стърчи
над първия с 1.4м (за да се блокира слънцето).
Дано не е конзола, а е
подпряно с колони. Ако
не, още не е късно.


1RDF.PNG
Конзола е, но защо не? Все пак е 1.4 :) Като цяло ми е интересно да чуя против аргументите, защото аз само за имам и то един - харесва ми :)

Промяна: пак не разбирам защо :)
пон яну 10, 2022 2:21 pmDessie написа:
пон яну 10, 2022 2:17 pmBLUEPUPIL написа:
нед яну 09, 2022 10:16 amkivanov написа:
Нямам стрехи, но вторият етаж стърчи
над първия с 1.4м (за да се блокира слънцето).
Дано не е конзола, а е
подпряно с колони. Ако
не, още не е късно.


1RDF.PNG
BLUE - защо да не е конзола?

@ kivanov - следя ти темата от близо, още повече, че си от моята страна на Витоша :-) Стискам ти палци за успешен старт през февруари и се надявам да споделяш развитието в темата ти, за да почерпя опит :supz:
Мерси, ще споделям развитието :)
BLUEPUPIL - майстор
пон яну 10, 2022 4:47 pmkivanov написа:
Като цяло ми е интересно да чуя
против аргументите, защото аз само
за имам и то един - харесва ми :)

Промяна: пак не разбирам защо :)
Конзолата от стоманобетон се утвърди
като икономичен вариант за увеличаване
на РЗП-то. Тук иде реч за бюджет,
който е по-разточителен и следователно
конзолата ще играе естетическа роля.
Ако това е така, бих препоръчал стоманена
конзола.


Прикачен файл:
12QQA.jpg



Иначе наредбата дава право на
конзоли до 1.5м. Не бих искал да
ме противопоставяте на колегите
работили по проекта, но имам
достатъчно самочувствие да река
някой неща:
1..Конзолите, продължение на плочи
бих ги ограничил за гредови плочи до
50-70см и при безгредови до 80-100см;
2..При по-големи конзоли, да речем над
1.2м бих пуснал конзолни греди, които
да носят плочата.
Следващите точки са само за маниаци.
Гледам, че правите майсторлъшки работи
от дърво и стомана. Ето ви и „натруфена“
конзола:
3..Конзолната греда се армира яко и с
долна армировка, за да може да се подпре,
ако провисне повече от желаното;
4..Плочата върху конзолните греди се армира
като конзола и като еднопосочно армирано поле.

Мястото на горните редове е в тази тема,
(всичко събрано на едно място):

viewtopic.php?f=47&t=61477

Ама чакаме хидри да престане да
демонстрира форумно неуважение и да си
повдига самочувствието с хапливи и
непродуктивни постове.
nelina_london - специалист
Връщам се на темата за плоския покрив,понеже Деси се спря на него.
Само с идея да попиташ архитекта дали има начин за крайно покритие от фибро стъкло.
Нашето е цяла система ,като покривът е греди и ОСБ 3,но може са има начин да се пригоди и за бетон.В Англия му дават 30-50 години гаранция,но нашият покрив е само на 2,5 г,така че тепърва ще наблюдавам колко е траен на нашия климат.Ако се получи теч,поправката е много лесна-кръпка.
Бордовете ,също от фибро стъкло,трябваше да ги изшкуря малко повече на снадките,но много бързахме,защото бе лято и въпреки по-малкото катализатор в химията си стягаше бързо,та както съм го наплескала така :)
Прикачен файл:
Screenshot_20220111-132944_Gallery.jpg
И тази е от днес
Прикачен файл:
Screenshot_20220111-132914_Gallery.jpg
Прикачен файл:
Screenshot_20220111-134139_Gallery.jpg
Dessie - специалист
BLUE - благодаря за разясненията по отношение на конзолите. Имам минимални еркери с цел засенчване, но като гледам изображенията - повечето са в споненатата от теб дължина до 70-80 см. Ще разпитам за подробности утре при архитекта.

nelina - покрива изглежда супер, съотносимо към рулонната газопламъчна изолация как е ценово? Ще разпитам утре архитекта, доуточняваме финални щрихи :-)
nelina_london - специалист
Деси,така и не съм проверявала цената на рулонната изолация.Половинката не искаше да е тип мембрана,защото се свива и отпуска,а и бе наблюдавал с години как се държат плоските покриви от фибростъкло в Англия и искаше само такъв.
Материалите донесохме от Англия,но скоро ги видяхме и тук.
Този покрив е 55м2.Комплектът материали бе за 70м2 и включваше стъклофибърна мрежа(различни грамажи е в зависимост дали ще се ползва за тераса с ходене върху него),стъклофибърно тиксо за фугите ,химията с която се залива и крайната химия,която е оцветена.Така описаните детайли струваха £500.
Окрайчващите елементи бяха на метър и в зависимост от вида,защото освен бордовете има и крайни към стената .Общо излезнаха около £150.
След като ММ накова ОСБто двамата го направихме за ден и половина, защото трябваше да съхне между двата слоя.
Архитектът още от началото знаеше,че ще правим този вид покритие и затова гаража се проектира в този му вид,без плоча.
Dessie - специалист
nelina - благодаря за инфото, златна си! Ще разпитам утре има ли вариант върху бетон ( не виждам да има проблем, като се сложи пароизолация) и дали е приложимо при нас. Попаднах на малко инфо в руски сайтове, на бг още не съм открила, но ще се образовам до утре да съм подготвена :-)

Тия тпо мембрани ни ги предлагаха в стария проект - всеки ползвател ми обясняваше колко са зле, само строителите ми обясняваха, че били топ :-)
kivanov - специалист
вт яну 11, 2022 3:53 pmDessie написа:
nelina - благодаря за инфото, златна си! Ще разпитам утре има ли вариант върху бетон ( не виждам да има проблем, като се сложи пароизолация) и дали е приложимо при нас. Попаднах на малко инфо в руски сайтове, на бг още не съм открила, но ще се образовам до утре да съм подготвена :-)

Тия тпо мембрани ни ги предлагаха в стария проект - всеки ползвател ми обясняваше колко са зле, само строителите ми обясняваха, че били топ :-)
Днес се чух с VJF, които предлагат ТПО (ако нещо не бъркам) и ги дават с 25 години гаранция на материала и 25 години гаранция на полагането при цена от 100лв на квадрат. Чакам оферта от www.domus-bg за покриване с Firestone EPDM. Аз държа на гаранцията, че да има кого да псувам и да храня, ако нещо има проблем :)
nikolov333 - майстор
Линка с domus-bg не се отваря, но ми е интересно как ги дават тия гаранции по 10+години, като не се знае ще ги има ли фирмите им въобще и кво правим с тях в такъв случай.. :butthead: :lol: :lol:
nelina_london - специалист
И съпругът ми имаше възражения срещу ТПО.Даже ми бе снимал някакъв обект в Англия,но вече не си спомням какви му бяха доводите.
Деси,просто не съм сигурна дали ще стане върху бетон,защото материалът попива в ОСБто и така прави спойката,иначе ще се отлюпи.Чух за такъв смешен случай,при който източноевропеец ,решил за по-хубаво да го сложи върху фурнировани плоскости :)

Тема "Плосък или двускатен покрив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: