Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
tedi1 - специалист
Трябва много бързо да решим какво да настелим в двора. Колебаем се между ивайловградски камък и тротоарни плочки. Дайте малко съвети и акъл - какви са им плюсовете и минусите. Не само цените , ами и издържливостта и други, дето неспециалистите, като нас не се сещат.
lyki - специалист
Колкото повече трева естествен камък и дърво за мен е по добре.
Не си превръщай от суетност двора в бетонена джунгла.
crez - майстор
tedi1 написа:
Трябва много бързо да решим какво да настелим в двора. Колебаем се между ивайловградски камък и тротоарни плочки. Дайте малко съвети и акъл - какви са им плюсовете и минусите. Не само цените , ами и издържливостта и други, дето неспециалистите, като нас не се сещат.
Не използвай гнайс, той се руши бързо поставен на земя за настилка. Най-доброто е "церовски пясъчник" има го в три разцветки, жълтиникъв с цвета на пясъка, зелен и червен. Добиват го в кариера над село Церово в Искърския пролом.
tuninghuman - специалист
crez написа:
tedi1 написа:
Трябва много бързо да решим какво да настелим в двора. Колебаем се между ивайловградски камък и тротоарни плочки. Дайте малко съвети и акъл - какви са им плюсовете и минусите. Не само цените , ами и издържливостта и други, дето неспециалистите, като нас не се сещат.
Не използвай гнайс, той се руши бързо поставен на земя за настилка. Най-доброто е "церовски пясъчник" има го в три разцветки, жълтиникъв с цвета на пясъка, зелен и червен. Добиват го в кариера над село Церово в Искърския пролом.


ХММММ дебелите пло4и на иваиловград се ру6ат?
krasiorocknroll - специалист
Елате и вижте.Тук в Ивайловградските села има къщи на по 100 години покрити с гнайсови плочи. :)
tuninghuman - специалист
krasiorocknroll написа:
Елате и вижте.Тук в Ивайловградските села има къщи на по 100 години покрити с гнайсови плочи. :)
и аз мисля така ... тези дебели пло4и не мисля 4е 6е заминат бързо



ИзображениеИзображениеИзображение


http://www.evrostone.com/gnais.html


ГНАЙС/ GNAIS

Ивайловградски- синьо-сив и бежов, Кърджалийски - тъмнoкафяв и кремав, Гоцеделчевски – жълто-кафяв. Повърхността му е цепена /рустикална/, предлага се на полигонални /чупени/ и обрязани плочи и зидарски камък. Висока износоустойчивост.

Iwajlowgrad- blau-grau und beige; Kardzhali dunkellbraun und krema; Gotzedeltschev gelb-braun. Die Oberflaeche ist gespalten /rustikal/, Im Angebot sind Poligonal- und beschnittene Platten und Stufen, sowie auch Mauerstein. Hohe Festigkeit.

Тема "Настилка на двор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: