• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
brum - майстор
От Изток има козирка която излиза 2м след гаража. От юг има гаражни врати. От север - дървена ламперия. Те и да го пече слънце е нищожно. Ако се стигне до там 100% ще има консултация с някоя от фирмите дето произвеждат такива настилки.
resistbody - майстор
Аз за пода на една малка хладилна камера ползвах ТОВА, защото тея със смолите отказаха да се разкарват за толкова малка площ...
Не мирише и няма активатори, което я прави по-подходяща за тип направи си сам...
p.s.: Иска грундирана основа..
brum - майстор
Устройва ме :) . Цената му е повече от приемлива, а като гледам как се работи с него и сам ще мога да го нанеса.
Grozdev - специалист
Здравейте
нов сам тук , но през последните 2 месеца изчетох повечето теми в този раздел,
и да се вслюча най накрая.
Ако се налага да се правят на ново наклони върху съществуващ стар бетон , с епоксидни ,полиуретанови , полимерни и др такива не е желателно .Неоправдано е финансово. Отделно че е сложно за напрови сам
трябва да иват и UV защита като последет слой.
А и темата е :
"Евтин вариант за под !
Щом имаш 12 см за ниво е добре.
Най бюджетния вариант мисля е
Бетон В25-30 /филцов ,( макс .фрякция 4-11 ) ако се взема от бет .възел , супер пластификатор на
дозировка 1.5 -2 % ( зависи ог модела и съобразен със времето за полагане и темп. на въздуха !
Плюс РР макро фибри , 2-5КГ / м3 с ( редуцирн В/Ц не повече от 0,5 ) намалена вода и силно пластичен .
/Водоплътноста ще се повиши в пъти от норм.такъв ./ Малко по трудно се полага ,майсторите исикат да го разреждат !!!И тогва се прецакват хАрактеристиките.
За да се получи добра и здрава връзка стар / нов бетон ,
се ползва бетон контакт готов или / по бюджетно - цимент 42.5 с добавка за бетон ( пак процентно )
разреден като" мляко " ,,за да не съхне бързо добавя се 2-5% грунд / дълбоко проникващ марка квато има на близо ./
На принципа мокро към мокро : след изчистване / измиване на стария бетон ,
заливане на участъка с цим. мляко и без да се чака да съхне се полага бетона .
На участъци става по лесно .
Ако се бърка на ръка / не знам кол. бетон какво е !/ трябва подв. бетонарка .
( рецептура мога да дам.)
И не на посл. място 1 заварена мрежа 20х 20 х 4 мм е достатъчна мин .деб на настилката 5см .
Щом и бус ще влиза .Зависи дължината на площадката .?
Пр. ако имаме 5 м и наклон 1.5% това са 7.5 см ! Ако най ниското е 5 то др. край става 12.5см !
Може и Без никакви повърх. втвърдители , ако се спази всичко , И ако има машина "хеликоптер " под ръка
може да стане и като на бензиностациите.
Това няма се изрони ако ще и сол да хвърляте зимата.
След 28 ден де.
Импрегнатор по желание след това.Ксилановите попиват добре.мапей са с богата гама в областа.
Още нещо , предполатам по краищата няма бордюри или стени .!
Ако има , подложки 1 см EPS прим. за дил.фуга.
п п .
Пред гаража имам нещо подобно / даже В15 мисля на 12 г + /, без мрежи и фибри ,само с пластификатор.
Стествено има пукнати тук таме, но не ме дразнят!
И нито камъче не се е отчеснало.
май дълго стана...
Дано съм бил полезен.
:yawinkle:
brum - майстор
По бетоновите възли наоколо нямат дребна фракция. Никой не търсел и на тях не им е оферта за малка поръчка от сорта на 2-3 кубика. Обмислям вариант за замазка с повече цимент в нея.

Иначе за свързването на старият и новият бетон варианта за момента е с грунд.

Нямам 12см за ниво! 5см минимална дебелина ми е проблем. Търси се нещо от сорта на 1-2см минимална дебелина. То и от там идеята за свързана замазка - за да може да се мине с по-малка минимална дебелина.

За бордюра по краищата - има. Бетон. Същият като плочата. Не съм убеден дали ми трябва дилатационна фуга, защото и замазката и бетона под нея предполагам ще се разширяват еднакво. Още повече, че ще са свързани едни към друго. Ще помисля над това.

За хеликоптер - аз не мога да намеря хора без него да го направят, пък какво остава за такива дето с него да го направят. Положението от към работници е отчайващо нещо...
шоп - майстор
пон фев 21, 2022 10:07 pmbrum написа:


За хеликоптер - аз не мога да намеря хора без него да го направят, пък какво остава за такива дето с него да го направят. Положението от към работници е отчайващо нещо...
Пиши ми на лично, ще изровя телефона на фирмата, която на мен ми прави 10-14 см дебела замазка. Машинна и с хеликоптер. Уникални нива пуснаха! Заслужиха си всяка една стотинка.
Grozdev - специалист
пон фев 21, 2022 10:07 pmbrum написа:
По бетоновите възли наоколо нямат дребна фракция. Никой не търсел и на тях не им е оферта за малка поръчка от сорта на 2-3 кубика. Обмислям вариант за замазка с повече цимент в нея.

Иначе за свързването на старият и новият бетон варианта за момента е с грунд.

Нямам 12см за ниво! 5см минимална дебелина ми е проблем. Търси се нещо от сорта на 1-2см минимална дебелина. То и от там идеята за свързана замазка - за да може да се мине с по-малка минимална дебелина.

За бордюра по краищата - има. Бетон. Същият като плочата. Не съм убеден дали ми трябва дилатационна фуга, защото и замазката и бетона под нея предполагам ще се разширяват еднакво. Още повече, че ще са свързани едни към друго. Ще помисля над това.

За хеликоптер - аз не мога да намеря хора без него да го направят, пък какво остава за такива дето с него да го направят. Положението от към работници е отчайващо нещо...


Ами Ок
само да вметна , замазка на 1 -2 см,с грунд или без
след извс. време като качиш буса няколко пати , и ще я събираш с лопатата на "плочки "!
И това с фугата се обесмисля.
Успех
п п .
За инфо ,,всеки бет възел / лицендиран / ползва 2 вида фракции:
4-11 И 11-22 мм, и
пясък 0-4
:yawinkle:
brum - майстор
Ползват, факт. Имат също дребнозърнест бетон в ценовите листи. И като звъннеш да питаш - "амиии, фракция под 20 и няколко милиметра нямаме, че не се търси". Звънях на 3те дето са сравнително близо. Идентичен отговор от всякъде. Иначе мислех да ползвам дребнозърнест бетон Cmax=4mm с клас С25/30. Ама нанайци. То и с Dmax=11mm нямаха - всичко почваше от 20 и нещо нагоре.

По-далеч не съм звънял, че цените на транспорта правят упражнението безсмислено.

Единият вариант е Баумит бетон на чували. Там фракцията е 8мм. Ама бягаме от графата с евтините решения.

А за замазките като търсех миналият път имаше смеси годни за подови гаражи при дебелини почващи по спомен от 2см.

Чакам сега да дръпне рампата пред гаража и след 2-3 седмици ще го мисля пак. Че с малко късмет и хубаво време през март месец се надявам тази работа да е приключена.
Grozdev - специалист
ЗА такава тънка замазка ,
Преди доста години съм купувал готова смес от торби
Водеше се самоуплатняващ
Бетон .По спомен зърно метрия 0=4 мм
Но дали беше рьофикс не помня ! Мапей имат доста продукти в тази насока .
АКО говорим за нещо готово ,
Това което се хвърля върху пресни бетони = (посипка(
Повърхностен втвърдител
Е гот суха смес 25кг чувал
Може се разбърква о миксер и да се нанесе с маламашка.
Много фирми предлагат
Питай за най едрата зърно метрия.
Те са с мин. Якост от 50N/мм2
Нагоре или казано по друг начин като
Бетонклас В=50 ( мин 50мРа)
С добра връзка стар / нов
Няма да мръдне ако основата е здрава.
За друго не се сещам .
:yawinkle:
brum - майстор
Основата е здрава - плоча с доволно армировка и дебелина за да носи две коли. Под плочата е помещение което ще се използва за склад и работилница.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Евтин вариант за под на външен гараж?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: