Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
stefanjor - специалист
Добре де, за пореден път- изписани цели фермани, а няма поне една снимка.
Оглеждал си стените, свалил си боята, стъргал си мазилката... ами цъкни една снимка с телефона.
Качването е толкова опростено в този форум.
И преди да снимаш може да си намалиш качеството на снимане, че да не се чудиш после с какъв софтуер да намалиш рамера на снимката, че не иска да се качи...

Прикачен файл

Prikachi.jpg
Prikachi.jpg (20.57 KиБ) Видяна 1029 пъти
Атанас Янев 2 - напреднал
Прикачам първата част от снимките.

Прикачен файл

5.jpg

Прикачен файл

4.jpg

Прикачен файл

3.jpg

Прикачен файл

2.jpg

Прикачен файл

1.jpg
Атанас Янев 2 - напреднал
Втора част от снимките.

Прикачен файл

10.jpg

Прикачен файл

9.jpg

Прикачен файл

8.jpg

Прикачен файл

7.jpg

Прикачен файл

6.jpg
Атанас Янев 2 - напреднал
И последните снимки.

Прикачен файл

13.jpg

Прикачен файл

12.jpg

Прикачен файл

11.jpg
egomen66 - майстор
Прекалено силна мазилка...
Тя е като стъкло направо....
От температурните разлики се пука..
Атанас Янев 2 - напреднал
пет яну 21, 2022 6:36 pmegomen66 написа:
Прекалено силна мазилка...
Тя е като стъкло направо....
От температурните разлики се пука..
Благодаря за коментара! Действително е като стъкло. Имам ли какво да направя за да спра напукването? Грундиране?
kozl - майстор
съб яну 22, 2022 9:46 amАтанас Янев 2 написа:
пет яну 21, 2022 6:36 pmegomen66 написа:
Прекалено силна мазилка...
Тя е като стъкло направо....
От температурните разлики се пука..
Благодаря за коментара! Действително е като стъкло. Имам ли какво да направя за да спра напукването? Грундиране?
Да го спреш едва ли.
Може да го ремонтираш и да приемеш съвета на конструктора за армиране със ситна мрежа и да помислиш как да се подсигуриш срещу наводнения, съответно влага.
zz_stefanov - майстор
Типично напукване по итонг. При теб активирано от наводняването. Итонга ще изсъхне много бавно, ти сам си го установил. Може би без наводняване нямаше да се прояви.
Дано външните стени да не са и те от итонг и да са добре измазани. Наквасен през зимата итонг ми изсъхна чак на лято.
На последната снимка ясно се вижда, че и предишният собственик го е подмазвал и при него се е случвало.
Атанас Янев 2 - напреднал
съб яну 22, 2022 1:49 pmzz_stefanov написа:
Типично напукване по итонг. При теб активирано от наводняването. Итонга ще изсъхне много бавно, ти сам си го установил. Може би без наводняване нямаше да се прояви.
Дано външните стени да не са и те от итонг и да са добре измазани. Наквасен през зимата итонг ми изсъхна чак на лято.
На последната снимка ясно се вижда, че и предишният собственик го е подмазвал и при него се е случвало.
Външните стени са облечени в изолация и не мога да видя как е състоянието там. Отвътре имам малко напукване отскоро и покрай външни стени (покрай входната врата, на 2 метра от наводненият участък). Итонга е още прогизнал - дали е добра идея да начупя мазилката за да съхне по-бързо?

Добрата новина е, че появата на нови пукнатини намаля във времето. Сложих маркери на различни места - за 30 дни няма нито една разширена. Ще се прави нова шпакловка с мрежа на лято :)

Бях се притеснил, че може да е нещо далеч по-сериозно (един тип с термокамера дойде да обследва - на партер съм имал 92% влажност, да съм продавал веднага къщата, че щяла да падне от подпочвени води... оказа се пълен идиот, но докато го разбера това два дни не знаех къде съм).

kozl, благодаря за коментара - подсигуряването срещу влага беше направено - след първото наводнение прегледах муфите на всички мивки - до една бяха с изкарани маркучи почти до ръба и деформирани. Имам чувството, че предишните живяли тук (били са под наем) са го направили нарочно. Намерих и малък теч от покрива, който го отстраниха веднага. Сега чакам нова шапка за комина (който също е от итонг с фуги по 2 санта между блокчетата).
Grozdev - специалист
пет яну 21, 2022 6:36 pmegomen66 написа:
Прекалено силна мазилка...
Тя е като стъкло направо....
От температурните разлики се пука..
Абсолютно прав, твърда циментова мазилка /шпакловка (със добра топло проводимост ) залепена кам "мек"материал с изолацинни свойства и много хигроскопичен , се получава ефект като "Би метална пластина"!
Като добавим и водата която е влезнала , ( и много трудно ще излезе заради боята и същата мазилка ! )
ефекта е такъв. СПоред мен е били редно да е измазано със гипсова или варо гипсова мазилка , като тези машинните.При всички случаи ремонта като изсъхне ( както казаха ,на лято ) , а мрежа ако не е на цяло
можеш и само ленти с мрежа от тези за Г.Картон по пукнатините. Както е казал инж. ра,Не е толкова сериозно.
На Варненския влажен климат , ползвай варови бои.Мисля продавт такива и цвегни.

Тема "Рязка поява на микро-пукнатини в къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: