Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Димитър Димов - специалист
пет апр 15, 2022 1:07 pmmartin31hv написа:
пет апр 15, 2022 8:31 amn_a написа:
пет апр 15, 2022 12:45 ammartin31hv написа:
...наемателите ако подпалят етажа и изгори...
:-) И аз застраховам, за да посрещна, евентуално, щети над трети лица... :lol:
Ти вообще нещо застраховал ли си? Сигурно нямаш застраховка на колата даже... Хайде спирай да пишеш, че от такива многознайковци като теб ми е писнало. От поста се вижда, че сега събирам инфо и съм се консултирал със застраховател... Не разбирам какъв е проблема и защо трябва да има ирония? Типично по БГ щом ти си имал лошо преживяване или си се опарил и най-вероятно и в моя случай ще е така... Много съм доволен от Дженерали като застрахователна компания. Досега никога не са се циганили колата е със щети за над 3400лв, като само огледалото е 2к и без двустранен протокол заведох щетите... На някой хора им се изплащат, а на някой не! Отиди си направи застраховка за 40лв и после чакай да ти платят нещо. Хайде, че се ядосах... човек да не попита нещо и веднага се почва с иронията и присмеците..
Е не се ''пали'' толкова,бъди кавалер.Все пак е жена на малко над средна възраст,не случайно някои уважително я наричат ''кака''.
MamaMy - майстор
пет апр 15, 2022 1:07 pmmartin31hv написа:
пет апр 15, 2022 8:31 amn_a написа:
пет апр 15, 2022 12:45 ammartin31hv написа:
...наемателите ако подпалят етажа и изгори...
:-) И аз застраховам, за да посрещна, евентуално, щети над трети лица... :lol:
Ти вообще нещо застраховал ли си? Сигурно нямаш застраховка на колата даже... Хайде спирай да пишеш, че от такива многознайковци като теб ми е писнало. От поста се вижда, че сега събирам инфо и съм се консултирал със застраховател... Не разбирам какъв е проблема и защо трябва да има ирония? Типично по БГ щом ти си имал лошо преживяване или си се опарил и най-вероятно и в моя случай ще е така... Много съм доволен от Дженерали като застрахователна компания. Досега никога не са се циганили колата е със щети за над 3400лв, като само огледалото е 2к и без двустранен протокол заведох щетите... На някой хора им се изплащат, а на някой не! Отиди си направи застраховка за 40лв и после чакай да ти платят нещо. Хайде, че се ядосах... човек да не попита нещо и веднага се почва с иронията и присмеците..
Не виждам причина за последното избухване. Нито има отправени обиди или квалификации нито ирония и присмех както ги определи. Някой хора май са станали с трибуквието нагоре.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Остави го, той се цигани с ремонта, ама други му криви ;-(
А изобщо не е чак съвсем трудно да се справи човек със съсобственици, като са само 1-2ма...
GGK - напреднал
ср апр 13, 2022 3:12 pmmartin31hv написа:
Здравейте, незнам дали е удачно да постна тези няколко въпроса тук, но смятам да направя застраховка на етаж от къща, които вмомента се ремонтира и ще се дава под наем до месец. Въпросът е че в момента има леки течове и счупени киремиди. Ще извикам фирма и ще ремонтират леко покрива, но се чудя ако протече как се процедира.

Застрахователката ми каза, че ми се изплаща сума, но това което ми е интересно е дали ще искат някъкви пари от съседа? Все пак покрива е общ и ако протече 2-3 пъти на компанията ще и омръзда да плаща, но не съм наясно с тези въпроси. Някой имал ли е подобен казус?

Покривът е за ремонт, но съседа като цяло се ослушва и това е единственото, което мога да направя за да си вържа гащите от евентуални главоболия.
Имам твърде дълъг стаж в застрахователния бранш. Това по повод градинарите, овчарите и тн.

При така изложения казус ще се случи следното - след първото протичане ще ви изплатят някакви пари. Колко ще са те зависи от много обективни и субективни фактори, които варират в толкова широки граници, че е безсмислено да се обсъждат.
Ако покривът ви протече отново, в 19 от 20 случая ще ви откажат да покрият щетата, най-вече с аргумента, че преди една, две, колкото там години, са ви покрили същата щета и вие явно не сте си ремонтирали нещата както трябва, така че вината е ваша.

Колкото за връзването на гащите, хубаво е човек да си застрахова недвижимото имущество, но не чакайте чудеса от обезщетения. Ако ставаха чудеса, застрахователите масово щяха да фалират. :lol:
ZMeyGorianin - майстор
...хубаво е човек да си застрахова недвижимото имущество, но не чакайте чудеса от обезщетения.
Всъщност, идеята на застраховането не е ли възстановяване на реалните щети при произшествие?
Не става въпрос да се печели нещо от застраховките.
GGK - напреднал
пет апр 15, 2022 7:58 pmZMeyGorianin написа:
...хубаво е човек да си застрахова недвижимото имущество, но не чакайте чудеса от обезщетения.
Всъщност, идеята на застраховането не е ли възстановяване на реалните щети при произшествие?
Не става въпрос да се печели нещо от застраховките.
За да не разпъваме локуми ще дам един конкретен пример.
Някой по-горе бе споменал, че се е застраховал за 39 лева към SDI.
Да кажем, че е застраховал къща. Къщата се пали и изгаря (не го пожелавам на никого, разбира се, говорим хипотетично). Ако успее да извади фактури за цялата си мебелировка и всички уреди вътре, то застрахователят ще му изплати максимум (!) 25 000 лева, плюс още 3000 лева, които да идат за това да си плаща наема за някакъв период от време.

Има ли нужда да разсъждаваме, дали тия 25 000 възстановяват реалните щети от една изгоряла къща?
ZMeyGorianin - майстор
Прав си. Няма нужда от локуми. Както и от застраховки. Аз вече си направих извода! По трудния начин.
chapara - майстор
пет апр 15, 2022 9:50 pmGGK написа:


Има ли нужда да разсъждаваме, дали тия 25 000 възстановяват реалните щети от една изгоряла къща?
Ако съм дал за нея 10х лв..ме устройва :-D
ulieliadi - специалист
И да си дал 50к пак те устройва, щото другия вариант е 0. Мисля че е малко по-добре.
Иначе по темата: Според мен не е нормално да застраховаш лек автомобил за 250лв годишно, а къщата си не. Има всякакви варианти за застраховане и сами може да определите застрахователната си премия. Само че не е 39лв годишно!
BLUEPUPIL - майстор
Застраховането на сгради е тип солидарна
отговорност, която се превръща в цирк при
5% застраховани сгради. Затова трябва
застрахователен пул както в Гърция и Румъния.
2 000 000 сгради средно по 5лв= 10 000 000
на година за 10 години 100 000 000лв.
Ето ги парите за възстановяване на с.
Бисер например.

Тема "Застраховка на последен етаж от къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: