• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон май 02, 2022 3:59 pmak_ins написа:
...Пак да кажа, че не ме интересува бюрократичната част, защото първо от там съм започнал: община, съседи, документация...
нед май 01, 2022 12:54 pmak_ins написа:
`...предстои да уредя и документацията в общината...
Желая ти безоблачно бъдеще

А за 'сушенето' на дървен материал, естествено, невентилирано, зимно време...
joro_kem - специалист
нед май 01, 2022 8:20 pmшоп написа:
Аз не бих, ама всеки си има глава на раменете. Идват тежки времена за хората с кредити.
времената ще са тежки за всички ни, независимо обслужваме ли кредит или не. лихвата по потребителски кредити в момента е достатъчно ниска, за да компенсира много успешно спекулативното поскъпване на всички строителни материали, особено сравнено на годишна база.
schuldiner - майстор
Това с кредитите беше разумно миналата година. Бърз/потребителски едногодишен кредит с ГПР 20-25% лесно компенсираше поскъпване 50-80-100% на материалите. Такъв ръст на цените сега не се очаква.
Офтопик: Според мен материалите останаха непроменени твърде дълго - над десет години, докато цената на готовия продукт всяка година се вдигаше с 3-4%. Това натрупване компенсират цените, а Ковидът и Войната са само повод и оправдание. Ако цените на новото строителство продължат да се покачват, след време ще имаме нова корекция на материалите. Но не и веднага. И обратното, ако високите цени на материалите доведат до застой или спад в продажбите, значи лимитът е достигнат и корекцията може да е надолу. Който следи пазара на имоти /не в България/ лесно ще види тенденцията.
  • 1
  • 2

Тема "Усвояване на подпокривно пространство - мансарден етаж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: