Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
miliad - майстор
Тъй като съм попадал на твърде много оплаквания от шум през профил КMG си правя извода, че той толкова си може. Дали е свързано с вътрешните камери, дали нещо с гумите не знам. Относно тройния стъклопакет на тази система, мисля че може да се сложи максимално 36мм дебел стъклопакет. А това е скапан размер за троен стъклопакет.
Какво е положението със страничното обръщане и дали има пропуски там- вие си знаете. Факт е, че на всички нови сгради дограмата е с монтажна фуга 2-3см, обръщането е от изолация, пяна и мазилка вътре. Масови оплаквания няма.
fvaleryev - специалист
чет юни 02, 2022 6:34 ammiliad написа:
Тъй като съм попадал на твърде много оплаквания от шум през профил КMG си правя извода, че той толкова си може. Дали е свързано с вътрешните камери, дали нещо с гумите не знам. Относно тройния стъклопакет на тази система, мисля че може да се сложи максимално 36мм дебел стъклопакет. А това е скапан размер за троен стъклопакет.
Какво е положението със страничното обръщане и дали има пропуски там- вие си знаете. Факт е, че на всички нови сгради дограмата е с монтажна фуга 2-3см, обръщането е от изолация, пяна и мазилка вътре. Масови оплаквания няма.
Да да съгласен съм с вас! но така се случи, ами ще сложа сега някакви по дъбели пердета и това е. пък за напред на една друга къща ще го мисля
miliad - майстор
Днес от любопитство погледнах в каталога на КMG. Имат възможност за 34мм и за 42мм стъклопакет. Ако сте със стъклодържач 9мм дебел, пакета го бива . Ако не -зле.
dob4ii - специалист
Трябвало е пакета да е с различни дебелини стъкла. 4,5 и 6мм. Провери еластичността на уплътняващата гума
fvaleryev - специалист
Прикачен файл:
05EED64E-F263-4A1A-9F5C-C897FEB785DD.jpeg
Дайте идея как да го натегна малко?
miliad - майстор
Заключващата пъпка е ексцентрик. Вижда се ясно. Ако ще натягаш крилото към касата изпъкнала част я доближаваш към гумата, и обратно ако ще отпускаш.
fvaleryev - специалист
съб юни 04, 2022 6:51 pmmiliad написа:
Заключващата пъпка е ексцентрик. Вижда се ясно. Ако ще натягаш крилото към касата изпъкнала част я доближаваш към гумата, и обратно ако ще отпускаш.
Мерси ако вртъна само едната пъпка дето ми се струва че не оплътнява добре а другите не ги пипам ок ли е?и дали играе няква рола за шума това?
miliad - майстор
Ами връткай я и ще разбереш. Причини има разни, не ми се гадае. Има цяла тема за реглаж на пвц дограма , към 50 страници. Чети.
brum - майстор
Пробвай да затвориш прозореца докато има лента от хартия там. После го дръпваш при затворен прозорец. Ще усетиш дали има луфт. Ако се съмняваш - притисни прозореца с ръка докато дърпаш листа.

Пъпките са едно място за реглаж. Реглаж се прави и от към пантите. Ако ти е в гаранция дограмата би трябвало този който я е инсталирал да я регулира безплатно. Поне при моята е така - 3 години (май) гаранция и всякакви проблеми ги отстраняват. В една ситуация се наложи подмяна на обков от такъв за едностранно отваряне към двустранно отваряне (него си го платих) за да се уплътнят луфтовете.
fvaleryev - специалист
Лист хартия излиза минава с леко дърпане но обкова е мн стегнат и не се движи ще си ги викам тия

Тема "След смяна на дограма в къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: