• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Stern99 - специалист
Здравейте,
закупих си къща (2 етажа)...уж имаше канализация, но ситуацията се оказа малко по-различна.
Действително на улицата зад къщата има канализация. Има и пвц ф110 тръба изведена към двора зад къщата,
но се оказа, че нивото на 1 етаж на къжата е с около метър под тази тръба.
Разрових се , намерих изходящата ПВЦ тръба от къщата и тя върви нанякъде.
Този уикенд ще я разровя, за да я проследя...най-вероятно има някъде септична яма...
Ами сега?

Мога да направя разклонение на отходната ПВЦ ф110 от втория етаж и да я свържа с уличната канализация,
но какво да правя с мръсната вода от 1вия етаж?
Дали просто да си я оставя да тече в септичната яма? Ще я разкрия за да видя на какво дередже е?
Четох, че има възножност за монтаж на система с поплавък и помпа? Не знам колко и е цената? А дали наистина си струва да я монтирам.
Имам план да направя лятна кухня-там също ще се генерира отпадъчна вода...
Ще се радвам да ме посъветвате какво решение да намеря.
Благодаря!
LazarGanev - "Велик майстор"
При нас също е така - горните 3 етажа отиват директно в канализацията, а долните 2 и допълнителната постройка - в изгребна (непопивна яма) и оттам с помпа - в канализацията. За 15 години сме с трета помпа, но по-скоро по наша вина, учим се в движение. Задължително защитно пусково табло на помпата. Има помпи по 300, има и по 3000лв
шоп - майстор
Имам такава на мансардният етаж. За една тоалетна и две мивки. Доволен съм.

Прикачен файл

5_1500.jpg
5_1500.jpg (22.83 KиБ) Видяна 1150 пъти
kozl - майстор
вт юни 07, 2022 9:24 amшоп написа:
Имам такава на мансардният етаж. За една тоалетна и две мивки. Доволен съм.
А като спре тока, предвидил ли си ползване на канализация или?
Щото изгребната яма все пак е буфер.
Аз въпроса го задавам към теб, но всъщност е по предназначение за Stern99, че ако няма предвидено автономно захранване като спре тока няма и канал :roll: А при варианта с изгребна яма все пак ще има обем, който да поеме за някакво време притока от канализацията докато няма ел.захранване.
шоп - майстор
При мен като спре тока няма и вода, защото съм с хидрофорна система.
Но имам генератор.
Stern99 - специалист
вт юни 07, 2022 7:59 amLazarGanev написа:
При нас също е така - горните 3 етажа отиват директно в канализацията, а долните 2 и допълнителната постройка - в изгребна (непопивна яма) и оттам с помпа - в канализацията. За 15 години сме с трета помпа, но по-скоро по наша вина, учим се в движение. Задължително защитно пусково табло на помпата. Има помпи по 300, има и по 3000лв
Непопивна яма? Как е изградена. Да разбирам ли, че е като малък басейн?
В моя случай - не знам каква е ямата. Ще я разрова, за да я намеря първо. Най-вероятно е попивна.
Ако това е така и ако първия етзж се ползва само за малка нужда и за къпане миене-виждате ли проблем?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт юни 07, 2022 12:51 pmStern99 написа:
.... ако първия етзж се ползва само за малка нужда и за къпане миене-виждате ли проблем?
Проблем не е голямата нужда, а химиите от миещите препарати. Само пояснявам
LazarGanev - "Велик майстор"
В много случаи попивните ями след време стават непопивни :-D . Иначе моята е изградена от бетон, по моя технология за изграждане на кладенци чрез кръгъл кофраж, пълзящ надолу
zz_stefanov - майстор
вт юни 07, 2022 7:59 amLazarGanev написа:
При нас също е така - горните 3 етажа отиват директно в канализацията, а долните 2 и допълнителната постройка - в изгребна (непопивна яма) и оттам с помпа - в канализацията. За 15 години сме с трета помпа, но по-скоро по наша вина, учим се в движение. Задължително защитно пусково табло на помпата. Има помпи по 300, има и по 3000лв
Един от големите проблени за тези помпи са отпадъците от строителните разтвори които майсторите изхвърлят. Заминават ножовете на помпите.
При вас от какво си заминаха помпите преждевременно?
LazarGanev - "Велик майстор"
вт юни 07, 2022 9:11 pmzz_stefanov написа:
Един от големите проблени за тези помпи са отпадъците от строителните разтвори които майсторите изхвърлят. Заминават ножовете на помпите.
При вас от какво си заминаха помпите преждевременно?
Строители не съм пускал до ямата. Заминаха си от работа на сухо заради проблеми с поплавъка, и двете
  • 1
  • 2

Тема "Улична канализация е с около 1 м над нивото на отходната вода???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: