• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
pkrastev - специалист
Моля за малко помощ за направата на метална конструкция с термо панели.
От скоро време успях да си взема една къща близо до Пловдив и съм се захванал да е ремонтирам за да се преместя да живея там та смятам да направя нещо като гараж/хале защото имам доста техника ,коли, мотори и офролд машини които трябва да съхранявам някъде а и трябва да се ремонтират също а също така може и за малко частна работа защото съм и монитор. След няколко запитвания на фирми които се занимават с метали видях че няма да стане защото цените са много високи а аз не съм толкова богат човек :yawinkle: и смятам да направя някакъв план и да се захващам сам както се захванах с къщата след като се отказах от всякакви майстори .
Мисля да направя някаква конструкция 12 х 8
на 4 - 4.5 висока за да мога ако успея да си поставя някакво подемниче. Разгледах на сам на там по интернета снимки чертежи но не ми е ясно с какъв материал да го направя и за това ако може някой да даде малко помощ (виждам че между хората има доста компетентни ) ще съм много благодарен.
Аз си мислех нещо да изправя 6 бр.колони по 4 м. / 3 бр. ферми по 12 метра / 24 бр. столици и отвор за врата примерно 3.50 - 4 м. които ще е от към късата страна но не съм сигорен какъв материал да ползвам. Може би ще е по изгодно да се направи
12 х12 защото гледам че фирмите които ги правят с 12 метрови ферми ги правят през 6 метра но нека каже някой който знае моля. Моята цел е да е колкото се може по олекотена конструкция ( колкото позволява) за да мога да се справя сам с помощ от някой приятел . Също така ако някой може да предложи някакъв вариант за някакви други размери на конструкция готов съм да приема всякакви препоръки моля. Ще добавя и една драсканица все пак .

Прикачен файл

20220613_190208.jpg
resistbody - майстор
За олекотена конструкция, най-добре си плати на конструктор.. самоделките се правят на принципа колкото повече, толкова повече... ама на тея цени на желязото с конструктор ще е по-евтино и лесно ще се узакони като селскостопанска постройка..
pkrastev - специалист
Готов съм но трябва да знам към кого да се обърна иначе ако трябва ще си платя стига да ми е по силите бих платил .Ако не мога да се справя с помощта която търся ще търся някакъв такъв вариант. Благодаря все пак за съвета но все пак ще опитам защото виждам че тук има доста компетентни хора които могат да помогнат . :yawinkle:
шоп - майстор
Разгледай в ОЛХ и базар.бг.
Продават се готови ферми 2ра употреба на цена малко над скрап.
Ще ти излезе 3 пъти по-евтино. Само ти трябва кран и транспорт. Ще спестиш много от време и труд.
nikolson - майстор
Пишеш в продавалниците "ферми", "метално хале", "метална(и) конструкция". Може да филтрираш по район, съобразяваш транспорт, монтаж/демонтаж и ...
resistbody - майстор
Сега се сетих, че приятел прави едно хале/сервиз наскоро ще го питам за размера и колко тона желязо му е отишло... при него не беше с ферма, а с един як Н профил ...
pkrastev - специалист
вт юни 14, 2022 9:04 amresistbody написа:
Сега се сетих, че приятел прави едно хале/сервиз наскоро ще го питам за размера и колко тона желязо му е отишло... при него не беше с ферма, а с един як Н профил ...

Ще съм благодарен приятелю ако вземеш малко инфо и снимки
pkrastev - специалист
вт юни 14, 2022 5:57 amшоп написа:
Разгледай в ОЛХ и базар.бг.
Продават се готови ферми 2ра употреба на цена малко над скрап.
Ще ти излезе 3 пъти по-евтино. Само ти трябва кран и транспорт. Ще спестиш много от време и труд.
Разгледах и видях че са доста над цената на скраб мисля но пък може да не съм гледал достатъчно добре :yawinkle: но пък имам всякакви инструменти и съм от хората който обичат да работят и да се занимават та ако успея да събера някакви добри мнения от хора имащи понятие бих си го направил сам. Дори ще е удоволствие за мене . Ако пък видя че не съм сигорен в събраната информация ще мисля другите варианти.
Чираче - майстор
За кое населено място става на въпрос
pkrastev - специалист
вт юни 14, 2022 7:02 pmЧираче написа:
За кое населено място става на въпрос
За с.Маноле до Пловдив приятелю.
  • 1
  • 2

Тема "Метална конструкция помощ моля" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: