• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Dessie - специалист
@nelina_london - ще пробвам утре да свалят цената на 45 лв/ м2, пък каквото стане :-)

Сега се усещам, че до голяма степен съм подвела момчетата тук, т.к. не уточних, че къщата е с равен бетонов покрив.

Пускам няколко снимки от конструкцията, въпреки, че точно файла с фундаментите не дава да се прикачи, голям бил…

Прикачен файл:
825BE191-957B-46A8-9B69-C43AEC79F264.jpeg
Прикачен файл:
286F1556-FBD6-4836-ADDE-BD0FF6ED5F3E.jpeg
Офф: трябва да намеря време и да си направя рема за всичките казуси и перипетии покрай тая къща :-)
nelina_london - специалист
Деси,много ми хареса мястото на стълбището ,защото все едно е в хола ,а е извън него .Ти си питаш за конструктивни неща ,но аз да те питам за гаража .Ще съхранявате ли градински пособия в празната му част,откъм мивката ?Защото една врата откъм юг ,би била много полезна ,ако градинарствате, разбира се .
Dessie - специалист
чет юни 30, 2022 12:34 amnelina_london написа:
Деси,много ми хареса мястото на стълбището ,защото все едно е в хола ,а е извън него .Ти си питаш за конструктивни неща ,но аз да те питам за гаража .Ще съхранявате ли градински пособия в празната му част,откъм мивката ?Защото една врата откъм юг ,би била много полезна ,ако градинарствате, разбира се .
Да, и на мен много ми допадна идеята за стълбището. Изцяло си е на проектанта, този път нямам никакво участие, напълно му се доверих :-)

Със сигурност ще се появят някакви градински инструменти, и да най-вероятно ще трябва да се появи там една врата, за да не минавам с косачката покрай колата :-)
resistbody - майстор
Гледам сега плана и да дам друг съвет, не правете стените между спалните 12см както е по план, сложете 25-ци, ще загубите между 6 и 12см от всяка стая.. и без това имате голяма греда с ирина 25см през средата на цялата къща точно между двете спални.. Освен това и Шайба 4 ви се пада някъде в дрешника на лявата спалня... вероятно това което сте качили е някакъв работен идеен проект, а не готовия аргитектурен ???
kivanov - специалист
Моят изкоп по проект е 580 кубика, но накрая изкопаха 700 кубика. Кофражът е към 1500 квадрата за 517 кв.м. къща. Цената е 38лв./кв.м. Цената на армировката е 1лв. за работата и според цената в магазина за желязото. Купих 16 тона по 2.4лв. без ДДС, но следващите 20 тона очаквам да са под 2лв. Деси, ако искаш мога да те свържа с моя строител за оферта(само за сравнение дори). След няколко дни се прибирам в България и ще обновя моята тема с числата от реалното плащане.
Dessie - специалист
@resistbody - да, качила съм от фаза идеен проект, трудно ги ровя през телефона. 25-ца ще са навсякъде стените, по спалните има и някои “зъби”, които трябва да се дооправят, но това ще е на следващият етап :-)
Изкопа го договорих със съседите - тъкмо ще си вземат пръст и няма да извозвам много, пък и обещаха за 3-4 дни да са готови.

@kivanov - имам цени от други строители, и там е кофраж -38,00 лв/м2, но пък връзването на арматурата е 1,39, та горе-долу излиза равна сметката :-) а всъщност най-същественото е, че всички които ми дават малко по-ниски цени могат да започнат след най-рано месец. Тези са от подизпълнител на съседен обект и по план ако в събота не завали и другите са готови с изкопа, тия с бетона ще са в понеделник на обекта :supz:

В крайна сметка днес договорихме 45 лв/м2 за кофража и 28,00 лв/м3 за бетона. За бетона не формира кой знае каква цифра, кофража е по-осезаем, ще ги вкарам в дренажа :-)
Здравейте, нов съм във форума. Имам парцел в гр. Костинбор и възнамерявам да строя. Имам ВИЗА за проектиране и съм в процес на изготвяне на проекта. Искам да попитам дали някой може да ми даде координати на строители, за да мога да получа някакви ориентировъчни цени на груб строеж за кв/м. Благодаря!
  • 1
  • 2

Тема "Цени за груб строеж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: