• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Dessie - специалист
Прикачен файл:
4FF5CADA-0F89-42FF-BE4F-1721C9034F76.png
Здравейте, някой може ли да каже цените по приложената оферта са адекватни?
schuldiner - майстор
Аз виждам само две позиции - кофраж и армировка. Желязото, да речем, бива. Кофражът не. Макар че "цени след 27.06.22" може и да означава, че съм пропуснал нещо / да си ъпдейтвам и аз цените/.

И все пак... чий и какъв е кофражният материал?
Dessie - специалист
вт юни 28, 2022 7:40 pmschuldiner написа:
Аз виждам само две позиции - кофраж и армировка. Желязото, да речем, бива. Кофражът не. Макар че "цени след 27.06.22" може и да означава, че съм пропуснал нещо / да си ъпдейтвам и аз цените/.

И все пак... чий и какъв е кофражният материал?
Кофража е на строителя, широкоплощен е
resistbody - майстор
вт юни 28, 2022 9:18 pmDessie написа:
вт юни 28, 2022 7:40 pmschuldiner написа:
Аз виждам само две позиции - кофраж и армировка. Желязото, да речем, бива. Кофражът не. Макар че "цени след 27.06.22" може и да означава, че съм пропуснал нещо / да си ъпдейтвам и аз цените/.

И все пак... чий и какъв е кофражният материал?
Кофража е на строителя, широкоплощен е
Връзването на арматурата ми се вижда скъпо, кофража не толкова... като като на квадрат, но като обща стойност много ми се вижда... Какви са тея 900квадрата ??
Все пак сте в столицата, а там цените са х3... както и заплатите де..

Зидането при нас 15лв/кв.м включващо отворите..

И всичко е без ДДС, т.е. 20%+
Dessie - специалист
вт юни 28, 2022 10:35 pmresistbody написа:

Връзването на арматурата ми се вижда скъпо, кофража не толкова... като като на квадрат, но като обща стойност много ми се вижда... Какви са тея 900квадрата ??
Все пак сте в столицата, а там цените са х3... както и заплатите де..

Зидането при нас 15лв/кв.м включващо отворите..

И всичко е без ДДС, т.е. 20%+
Да, цените са без ДДС. 900 м2 са общо кофраж за всички бетонови елементи според КС. Къщата е с РЗП 260 м2, двуетажна с ивични фундаменти.
PIP - майстор
Докато има хора да плащат надутите оферти цените няма да паднат. В момента не знам какви са цените, но преди няколко години на село машиносмена на 18 тонен багер беше 360лв за ден, камион камаз 30лв за курс, малка фадрома за час е идвала за 50лв. Дори и десет пъти да се вдигнали цените не виждам как изкопните работи ще са 26 х.лева за няколко дни работа. Ненормални цени.
Последна промяна от PIP на чет юни 30, 2022 9:34 am, променено общо 1 път.
moimoimoi - майстор
някакси не ми се струва нормално цената за изкоп да е по евтина от цената за насипване и трамбоване
все си мисля че е по трудно да изкопаеш една дупка отколкото да я запълниш

другото което е че количеството кофраж е нереално много
казваш че имаш рзп 260 квадрата, добави и кофража на 20 колони х 2,7м2 за един етаж-около 55квадрата, ако имаш още етажи добавяш за всеки 55квадрата
имаш греди/трегери /около 50-55 квадрата за етаж
да допълня че плочата която се явява под на първия етаж няма под себе си кофраж,освен страничен

т.е. ако къщата е на два етажа имаш 260кв плочи,+110 за колони + 110 за греди /трегери/. т.е. около 480-500квадрата
за ивичните основи не мога да дам мнение колко квадрата кофраж ще имат но няма как да ги докарат до 900квадрата
та дано ви стана ясно че количествените сметки хич не са верни.
на моята къща проектанта беше придвидил 300 разклонителни кутии а реално да са 60-70 броя


според мен разделете строителните работи на по малки етапи,примерно на три части: основи,1-ви етаж и 2-ри етаж. защото като направите обратен насип и засипите основите ходи и мери колко квадрата им е кофража
resistbody - майстор
@moimoimoi

Като гледам количествения изкоп, ще се свали цялата площадка до кота стъпки, кофражни... После насип, кофраж ранбалки, насип, кофраж до настилка... Ако има много шайби също се вдига кофража... Аз стъпките ги изливах в земята, но рандбала ми е кофражен и ако го сметна ще е доста над 100кв.м... освен това имам 9-10м шайби на етаж... При 2.75, са си 60кв.м само за шайбите и 16 колони по 2.75кв.м ..
За цените, 55лв е курс камион при нас толкова някъде е и час на багера...
nelina_london - специалист
За 266 м2 къща +48 м2 гараж имаме 1021 м2 кофраж . Ивични основи ,равен терен ,без покривни плочи и на двете постройки , само със стоманобетонви греди по скатове и билна греда .
Деси , не съм проучвала цените в момента ,но съм забелязала ,че цените за кофража много варират .В началото на 2019 сме сключили договор за 29 лв /м2 кофраж и около 45 ст / кг арматура .За доставка и полагане на бетон ни таксуваха около 30 лв/м3 .Всичко без ДДС .Тогава ,това бе най-евтината оферта .Имахме една с точно 50 лв/м2 кофраж .
В този ред на мисли и скокът в цените на труда, стойностите ми изглеждат реални или леко завишени .Може и да може да се намери по-евтино полагане на арматура ,но със скъпите кофражни платна ме съмнява да се падне от цената ,колкото и да е стряскаща .на Фирмите винаги таксуват повече за изкоп и насип ,отколкото струват машиносмените за дните ,за които ще се извърши.
Dessie - специалист
@moimoimoi - част от тия 400 м3 изкоп всъщност са остатък от насип,останал върху имота от време оно. Реално при фундиране на 1.20-1,40 и размер на фундамента от 160 м2 предполагам ще излязат за изкоп около 300 м3 заради уширението на изкопа с по 1 м във всяка посока. Предполагам, че има и някакъв коефициент на разбухване, който не знам има ли отношение към копаенето или само към извозването…от друга страна пък при гореизложеното не ми излизат сметките за обратния насип….
Давам разпределението на къщата в прикачените файлове. Може би до някаква степен голямото количество кофраж се определя и от това, че покрива е равен, има и борд. Количеството като м2 не ми изглежда нереално, по-скоро цените ми се струват завишени :-) и все пак може да има грешка на проектанта, но тези с офертата би трябвало да проверят ( все пак имат детайлни чертежи от проекта по всички части)
По отношение на разделянето на изпълнението / плащането - точно така смятам да се случи - изкоп, излизане на кота 0, първи етаж, втори етаж с покрив.

@resistbody - искат масов изкоп, пък в същото време ми направи впечатление, че подложен бетон само 6м3, което означава, че няма да залеят цялата основа ( странно ми се стори да кофрират за подложен бетон и като цяло по-добре да хвърля още 1500 лв за още 10 м3 бетон, отколкото да им плащам на 50лв/м2 да снаждат някакви дъски за кофраж на 10 см подложка)
Като цяло имам доооста забележки по офертата, утре ще ги видя и ще коментираме:
1. Рекалкулация на цената за кофраж
2. М3 подложен бетон, който ще се положи
3. Няма цени за залагане на ВиК
4. Няма цени за хидроизолация
5. Няма цени за дренаж
6. Няма цени за зидария

Това съм намислила към момента, ако някой има идеи и предложения, както се казва - “сега е момента!” :?:
Прикачен файл:
387A8A59-EB77-4A93-BB4B-9D8A966A623A.png

Прикачен файл

2CEB8623-5D49-4B88-8E73-8789753D21BC.png
  • 1
  • 2

Тема "Цени за груб строеж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: