• 1
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 50
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
MamaMy - майстор
Само не правете грешката да си дупчите кухненския плот за глупости. После колкото и да уплътнявате, не е както е било. А аксесоарите се скапват, стареят и изчезват от магазините. После главата в стената и се чудите как да скриете нестандартната дупка. Слагайте само стандартни контакти и то по вертикалните стени и плоскости. Така ще бъдат ремонто-пригодни и ще се поддържат лесно. На Блуето конзолата не е лоша. Идеята може да се доразвие до ниша в шкафовете с челна дъска 10см на вътре, с много контакти и места за зареждане на телефони и др. подобни.
Andronoff - специалист
Разгледайте продуктите на Bachmann - https://www.bachmann.com/ocs/en-gb/bm/c ... ls-2729-c/
Имам 2 падащи от кухненските шкафчета над плота и един изскачащ от острова - качеството е супер и си имат cover, който се зкупува отделно, но става много добре. Качеството е много високо и съжалявам, че си сложих троен контакт на стената, понеже почти не съм го използвал. Може да се конфигурират и с ЮСБ портове, което е много удобно.
Lutchezar - майстор
Контактите препоръчвам да са нависоко.
От личен опит: идиот кокер тихо влиза в кухнята и внезапно изкрещява, котката на плота се стряска, обръща някакъв съд /не помня какъв точно / върху тостера и едновременно го включва. Следва пламък под шкафа и се пали кърпата над тостера.
Това стана за около 2 секунди. Ако не бях на място щеше да си е пожар. Та бързо дърпам удобен щепсел от контакт нависоко, кърпата в банята в умивалника с вода, тостера след нея. Забележете че кърпата имаше леки следи по някой влакна въпреки обилния огън, тостерът беше без никакви щети, след изсъхване, разглобяване за проверка си работеше.
Но ако беше нисък или скрит контакт щях да видя зор с изключването.
kr1100 - майстор
пет мар 17, 2023 7:03 pmLutchezar написа:
...От личен опит: идиот кокер тихо влиза в кухнята и внезапно изкрещява, котката на плота се стряска,
Кокер не е идиот !! Умно и предано куче. Котката е за дране - тя е виновна - какво прави на плота ?? :-D
Lutchezar - майстор
пет мар 17, 2023 9:11 pmkr1100 написа:
пет мар 17, 2023 7:03 pmLutchezar написа:
...От личен опит: идиот кокер тихо влиза в кухнята и внезапно изкрещява, котката на плота се стряска,
Кокер не е идиот !! Умно и предано куче. Котката е за дране - тя е виновна - какво прави на плота ?? :-D
Кокер е диагноза. Нямаше как да си храня котките докато онзи дзвер беше в нас, затова паничките на плота...
Готини са, но и сред тях има малоумни.

Та за контактите, предпочитам да имам лесен достъп за аварийно изключване.
Dessie - специалист
Идвам да покажа снимки на остъклената фасада:
Прикачен файл:
A8A5ED9B-CC44-4844-9B55-D7D04C70F325.jpeg
Прикачен файл:
5907DEB9-0497-47AD-8D48-AE785C138A1B.jpeg
5907DEB9-0497-47AD-8D48-AE785C138A1B.jpeg (107.98 KиБ) Видяна 434 пъти
Вчера разпробиха и отворите за улуците, а на едната снимка по-горе се вижда и временното отводняване на покрива :-)
Прикачен файл:
29C715A3-E525-41CC-89C6-F3B32D051728.jpeg
Започнаха и иззиждането на вентилационните отвори:
Прикачен файл:
46E3A88F-2554-48D5-9DFE-7EC32ACAFD90.jpeg


Ще умуваме утре как да задигнем хидрото от фундамента до газобетона и по-скоро как да оправим тая поразия от предишния строител:
Прикачен файл:
112ADC19-A61D-45BB-8CD1-82E0BA7AF0EA.jpeg
Казуса е, че с преналиването на плочата са заляли битумната хидроизолация и фибрана…. Къртене на бетон, чоплене на фибран и наставяне на газопламъчното не е вариант :-/
Мислех си за “отлепване” на дренажната мембрана, циментово хидро от фибрана към газобетона нагоре… после за защита на циментовото хидро фибран за цокъл и отгоре нова дренажна мембрана…
MamaMy - майстор
Браво Деси! =D> Къщата започва да придобива страхотен вид. Надявам се, че работиш домакиня. В противен случай дано можеш да си позволиш домашни помощници. Този хамбар с тези витрини ще иска чистене. :-D
kivanov - специалист
ср мар 22, 2023 1:07 amMamaMy написа:
Браво Деси! =D> Къщата започва да придобива страхотен вид. Надявам се, че работиш домакиня. В противен случай дано можеш да си позволиш домашни помощници. Този хамбар с тези витрини ще иска чистене. :-D
Аз вече ползвах фирма да почисти 100кв.м. и ми взеха 300лв. Мисля, че не е толкова страшно.

Деси, каква е дограмата и каква е причината отваряемите да са до половината (предполагам е или дизайнерско решение или нещо свързано със сигурността на малките).

Много хубаво се получава.
brum - майстор
Абе и аз ползвах фирма за почистване и след тях фаянса на петна. Чистили с нещо агресивно. Направих се на ударени и не поеха отговорност. Та едно на ум с тия фирми. "Свежест ЕМ" се казваха, та не ги препоръчвам.
kozl - майстор
ср мар 22, 2023 12:19 pmkivanov написа:
каква е причината отваряемите да са до половината (предполагам е или дизайнерско решение или нещо свързано със сигурността на малките).
Аз па предполагам, че долната половина на дограмата служи за парапет, като вътрешното стъкло в стъклопакета е триплекс. Обаче по същата логика неотваряемото цялото трябва да има триплекс в стъклопакета.
Това за горния етаж. На партера няма такова изискване.
Но ако има тераса с парапет, това не е необходимост.
  • 1
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 50

Тема "Моето пътешествие “Да построим къща”" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: