• 1
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 50
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Lutchezar - майстор
пон май 01, 2023 8:30 pmB0bi написа:
Да кажа и че не съм виждал да се гипсират кутии в картонени стени.
....
Няма как да видиш. Кутийте там са други и се завинтват. Само че в тези къщи, които се строят в момента и се коментират в тази и другата тема, няма картон!
Dessie - специалист
Днес снимков материал няма, обаче почетох Деня на труда подобаващо:
-8.30 приех доставка на 3 м3 пясък, за извеждането на канализацията утре
- 9.00 - изстрелях се към строителния склад да купя канализационни тръби, дъги и тапа + сух бетон, грунд, електроди и цинков спрей
9.30 - вече почти до къщата установих, че в суматохата с товаренето на тръбите забравих да си натоваря сухия бетон ….последва разтоварване на солидно овързаните тръби
- върнах се в склада за бетона, смених и грунда, че бях взела с пясък, пък трябвало течен
- изгребах и изметох натрупаните строителни отпадъци по покрива на гаража
- заедно с общака на съседа преместихме около 20 доки и около 40 шпризи, които бяха струпани в двора ми
- изнесох още боклуци и материали , разпиляни из двора
- няма връзка със строежа, ама подадох и 5 данъчни декларации преди крайния срок утре :-)

Утре програмата е ударна и съм си обещала, че ако я изпълним, в сряда ритуално ще разпилея в почистения двор един-два пакета райграс :-)
Планът:
1.полагане на канализационните тръби от сегашното им място, към мястото на ПС
2. Полагане на захранващия кабел от външното табло към ГРТ
3. Извозване на строителни отпадъци от двора
4. Доколкото е възможно вертикална планировка

[-o< [-o< [-o<
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон май 01, 2023 9:11 pmDessie написа:

... в сряда ритуално ще разпилея в почистения двор един-два пакета райграс :-)
Браво и Успех! :-)
skostadinov - специалист
пон май 01, 2023 9:11 pmDessie написа:
Днес снимков материал няма, обаче почетох Деня на труда подобаващо:
-8.30 приех доставка на 3 м3 пясък, за извеждането на канализацията утре
- 9.00 - изстрелях се към строителния склад да купя канализационни тръби, дъги и тапа + сух бетон, грунд, електроди и цинков спрей
9.30 - вече почти до къщата установих, че в суматохата с товаренето на тръбите забравих да си натоваря сухия бетон ….последва разтоварване на солидно овързаните тръби
- върнах се в склада за бетона, смених и грунда, че бях взела с пясък, пък трябвало течен
- изгребах и изметох натрупаните строителни отпадъци по покрива на гаража
- заедно с общака на съседа преместихме около 20 доки и около 40 шпризи, които бяха струпани в двора ми
- изнесох още боклуци и материали , разпиляни из двора
- няма връзка със строежа, ама подадох и 5 данъчни декларации преди крайния срок утре :-)

Утре програмата е ударна и съм си обещала, че ако я изпълним, в сряда ритуално ще разпилея в почистения двор един-два пакета райграс :-)
Планът:
1.полагане на канализационните тръби от сегашното им място, към мястото на ПС
2. Полагане на захранващия кабел от външното табло към ГРТ
3. Извозване на строителни отпадъци от двора
4. Доколкото е възможно вертикална планировка

[-o< [-o< [-o<
Ехааа, браво на теб! Доста работа си отметнала като за почивен ден.

За невежите като мен какво ще правиш с тези "сух бетон, грунд, електроди и цинков спрей"?
radius - майстор
Напоследък се появихте няколко лауреата, в чиито теми се хвалите взаимно и само трябва да хвалим ли и ние, ами напишете в началото "Тема за хвалби", та да се знае!
ПокАжете нещо, 5 човека викат браво , всичко е точно. 5 човека кажат не е добре и се почва ама що, ама аз не разбирам защо ( т.е. няма проблем) и т.н.
Имайте предвид, че във форума съм чувал за хора, които са технически грамотни и има вероятност да получите резонни забележки.

П.С. Бурзум е минал покрай дет метъла.
Dessie - специалист
Идвам на отчет :-)
Не ми се получи програма максимум, но отметнахме доста работа, другото ще остане за петък/събота ако не валят жаби :-)

@skostadinov - сухия бетон е няква адска смес, дето мешаш с вода и бетонираш. С него обмазвахме дупката около канализационната тръба, там където излиза от обратния насип под къщата. Момъците на строителя я бяха къртили с с къртач, ама яката работа и бяха запълнили с пяна по-големия отвор, който се беше получил, което никак не се видя редно на текущото ми ВиК. След нанасянето на бетона вчера, днес обмазвахме и с циментова хидроизолация. Електродите и цинковия спрей са за заварките на заземителните колове по шината :-)
На снимката вече не е дупка, но беше:
Прикачен файл:
IMG_2777.jpeg
Вече отведената канализационна тръба към ПС:
Прикачен файл:
IMG_2782.jpeg

Малко снимки преди/след:
Прикачен файл:
IMG_2794.jpeg
Прикачен файл:
IMG_2795.jpeg
Прикачен файл:
IMG_2796.jpeg
Положихме и кабела към ГРТ-то, както и водопровода. На дренажната шахта сложихме КРШ и ако времето и господа на багерите е с мен ще довършим задната част на двора в петък/събота :supz:

@radius - темата е за построяването на моята къща и да - отчетна е :-) не съм видяла в правилата да има точка, че не мога да се хваля или пък да не съм съгласна с нечие мнение. В моите представи е редно, човек да защити тезата която е метнал, независимо, че из форуми и СМ всеки може да изплющи каквото иска, ако не противоречи на правилата. Няма елемент на задължителност на изпълнение на подобни съвети, обаче :-) Аз лично смея твърдя, че във форума има можещи и знаещи хора, получавала съм адекватни съвети и помощ и за мен е супер полезно място.
skostadinov - специалист
вт май 02, 2023 7:20 pmDessie написа:
@skostadinov - сухия бетон е няква адска смес, дето мешаш с вода и бетонираш. С него обмазвахме дупката около канализационната тръба, там където излиза от обратния насип под къщата. Момъците на строителя я бяха къртили с с къртач, ама яката работа и бяха запълнили с пяна по-големия отвор, който се беше получил, което никак не се видя редно на текущото ми ВиК. След нанасянето на бетона вчера, днес обмазвахме и с циментова хидроизолация. Електродите и цинковия спрей са за заварките на заземителните колове по шината :-)
На снимката вече не е дупка, но беше:
Ясно, сега разбрах :-D Благодаря ти за просветлението :)

Аз запълвах отворите около тръбите, които положих в сутеренните стени с нещо подобно: Sika® Mono Plug. Останах доста доволен.
Dessie - специалист
Sika Monoplug e циментова хидроизолация, аз за целта ползвам Mapei Planiseal. Сухия бетон взех на Рьофикс CRETEO®STANDARD 990 - B30
Нарочно ли дренажната мембрата е монтирана с щампованите гнезда навън?
В брошурата на фундалин https://bg.onduline.com/sites/onduline_ ... e_2013.pdf
пише че щампованите грезда се полагат към конструкцията.
Нямам идея има ли практическо значение изобщо.
Dessie - специалист
Според мен слагат мембраната така от незнание. Бях им обърнала внимание да я сложат правилно, но уви…. Изтървах ги, пък бяха започнали да засипват вече и нямаше смисъл да разкриват, защото сметнах, че е по-рисково да очукат реалната хидроизолация и фибрана. Тая хартия/мушама е безмислена в моите очи, при наличието на фибран отдолу, но строителя много държеше да я сложи.
В друг разговор един техник даже ми обясняваше, че така се слагала, за да може да пази хидроизолацията :-) видиш ли, пръстта натискала копчетата и така се предотвратявал пробив на хидрото. Не ми се спореше особено, и само споменах, че все пак е дренажна мембрана, но разговора не пое в правилната посока :-)
  • 1
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 50

Тема "Моето пътешествие “Да построим къща”" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: