• 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 50
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
skostadinov - специалист
Тотален ужас. Тоест няма еднозначен отговор на проблема. На теория и по сметки такова нещо не трябва да има, но на практика поради редица възможни прични, може да се очаква всичко :). Това е моя извод от цялото нещо. Ще натискам баща ми при мен да следи изкъсо всички тези неща и накрая както казва Деси - "Правя каквото мога пък да става каквото ще" :)
Последна промяна от skostadinov на ср фев 08, 2023 5:12 pm, променено общо 1 път.
Dessie - специалист
Нямам плочи разкофрирани преди 28-ми ден, покривната даже престоя 32. На около 20-тия им позволих да разредят хюнебеците на междуетажната плоча. Терасите / еркерите бяха подпряни почти 2 месеца. На места все още има хюнебеци под плочите. Ще доложа след време дали е имало ефект/ дефект от пазенето :-)

Напредват добре момчетата, в петък до края на деня ще ми предадат обекта изчистен :-)

Стаята на дребния:
Прикачен файл:
0AAE3B12-FCC6-4AE0-A015-36ACDE22FEEF.jpeg
Стаята за гости
Прикачен файл:
8A13ED87-D9B2-4742-B0DA-EE69E53F8810.jpeg
Северната фасада
Прикачен файл:
7E22AA55-253C-4396-BA50-848C1A136BF2.jpeg
Коридора на втория етаж, отляво с вратите към гостната, детската и спалнята
Прикачен файл:
A4757FDE-9FC7-4101-8AD5-16D5CBBAE5AD.jpeg
Източната фасада
Прикачен файл:
72C60AA2-B932-480B-86E9-98863F368D9A.jpeg
Dessie - специалист
Пак да кача снимките от първия етаж, дано този път се прикачат по-читаво:
Прикачен файл:
4DFB08E3-2477-49BC-8AEC-4208954471E7.jpeg
Прикачен файл:
52F7980D-C06F-487C-AF46-02565544304E.jpeg
Прикачен файл:
75B177C1-49CD-4BF1-8EC3-6A2ED3EA45D0.jpeg
Прикачен файл:
F87ABD32-B513-4203-AC9B-5EC9CAAA1CA8.jpeg
Прикачен файл:
777053F6-8739-41C0-94C2-5438AD152120.jpeg
Dessie - специалист
Друга порция :
Прикачен файл:
7B04CF34-50B2-4531-8971-81A342733005.jpeg
Прикачен файл:
4A7B1DEB-54FC-4358-B8BB-7EF73A2CD36C.jpeg
Прикачен файл:
2E6DA913-870D-4E79-8E4C-910A2660FC00.jpeg
skostadinov - специалист
Браво Деси! Изглежда спретнато. Явно добре работят зидарите. Може ли да споделиш какви са кубиците и квадратурите при теб и колко време им отне да иззидат всичко?

Фугата м/у плочата и зидарията с пяна ли я пълните само или слагате и фибран на места?

Гледам и ти имаш "паянти" както ги нарича колегата Динко (resistbody) :)

Стъпалата при теб с какви параметри са заложени?
Dessie - специалист
Грубо ( не съм си засякла точно износа от склада) 50 м3 25-ци /200 м2 и 120 м2 от 12-ките. Миналия понеделник разтоварваха първите два камиона с по 10 палета, вторник си докараха машината, подреждаха обекта и налепиха първия ред от газобетон. В сряда започнаха да зидат керамиката и в петък вечерта бяха почти готови с първия етаж ( почти, заради моето блеене и липсата на щурцове за прозореца в гаража и входната врата). Събота, неделя и понеделник почиваха, вчера им закарахме 9 палета тухли + 1 пале разтвор, днес в 10 сутринта имаха две торби разтвор и 2 палета тухли. Днес преди обяд финиширахме доставките с още 9 палета керамика + още едно итонг и всички щурцове, с колата на 4 курса им прекарах 1 пале разтвор, че не си струваше ( а и нямаха свободен) цял камион за едно пале разтвор. Утре имат да правят подлепки от итонг над прозорците на втория етаж + зидане на стените по западната фасада, малко парчетии и лека-полека да разчистват. 6 момчета са.

Фугата между плочата и зидовете само на пяна, днес им закарах един кашон мразоустойчива на Вюрт. Паянти имам, оставих си ги както са по проект :-) само на холната стена смених с 25-ци, че да не ми изскача колоната по средата зад дивана.
Стъпалата са 19 бр с размер 17х28, ширината от стена до стена е 1 м. Първото и последното са с различна височина за да се компенсира долу фибрана и замазката, горе само замазката.
skostadinov - специалист
ср фев 08, 2023 5:54 pmDessie написа:
Грубо ( не съм си засякла точно износа от склада) 50 м3 25-ци /200 м2 и 120 м2 от 12-ките. Миналия понеделник разтоварваха първите два камиона с по 10 палета, вторник си докараха машината, подреждаха обекта и налепиха първия ред от газобетон. В сряда започнаха да зидат керамиката и в петък вечерта бяха почти готови с първия етаж ( почти, заради моето блеене и липсата на щурцове за прозореца в гаража и входната врата). Събота, неделя и понеделник почиваха, вчера им закарахме 9 палета тухли + 1 пале разтвор, днес в 10 сутринта имаха две торби разтвор и 2 палета тухли. Днес преди обяд финиширахме доставките с още 9 палета керамика + още едно итонг и всички щурцове, с колата на 4 курса им прекарах 1 пале разтвор, че не си струваше ( а и нямаха свободен) цял камион за едно пале разтвор. Утре имат да правят подлепки от итонг над прозорците на втория етаж + зидане на стените по западната фасада, малко парчетии и лека-полека да разчистват. 6 момчета са.

Фугата между плочата и зидовете само на пяна, днес им закарах един кашон мразоустойчива на Вюрт. Паянти имам, оставих си ги както са по проект :-) само на холната стена смених с 25-ци, че да не ми изскача колоната по средата зад дивана.
Стъпалата са 19 бр с размер 17х28, ширината от стена до стена е 1 м. Първото и последното са с различна височина за да се компенсира долу фибрана и замазката, горе само замазката.
Супер! Браво, значи са си сериозна бригада. Бързо се оправихте. Дано напред всичко да върви по мед и масло. Благодаря ти за инфото!
kivanov - специалист
Супер се движиш. Хванахме най-строителната зима :-D Моите хора ползват пяна на Sika. Гаражът ви за 1 кола ли е? Или аз не си представям нещата правилно.
Dessie - специалист
Да, времето е много на наша страна, чак не ми се вярва :-) Пяна взех Вюрт, антифриза е Сика :-) гаража е за една кола, но е предвиден дълъг 10 м, та да има място за складиране на вещи. Искаше ми се гараж за две коли, но или трябваше да са една зад друга, или трябваше да орежем пространство от първия етаж. Отстрани на къщата има място да паркират 3 коли, и рано или късно ще се появи някакъв навес там, та ще го нагласим някак си :-)
kivanov - специалист
ср фев 08, 2023 10:57 pmDessie написа:
Да, времето е много на наша страна, чак не ми се вярва :-) Пяна взех Вюрт, антифриза е Сика :-) гаража е за една кола, но е предвиден дълъг 10 м, та да има място за складиране на вещи. Искаше ми се гараж за две коли, но или трябваше да са една зад друга, или трябваше да орежем пространство от първия етаж. Отстрани на къщата има място да паркират 3 коли, и рано или късно ще се появи някакъв навес там, та ще го нагласим някак си :-)
Схванах. Има логика в решението ви :) И при мен антифризът е Сика.
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 50

Тема "Моето пътешествие “Да построим къща”" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: