• 1
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
kivanov - специалист
вт май 30, 2023 11:01 pmDessie написа:
:-D хич не ти е тъп съвета, не си го взимай :-D покрива е важен, както и още куп неща… не ми се занимава и на мен след 5-10 години, но ситуацията текущо е такава :-)
Намерих им клиповете на тия системи и конкретно на твоята - замазка се прави върху бетона / или плоча с наклони ( затова ти е в отделна оферта) отгоре ПИРа се дюбелира, нанася се лепило ( много як валяк имаха за разнасянето) и мембраната. Предполагам и паропреграда се слага преди замазката, но нямаше инфо….изглежда лесно и необъркваемо като детайл, но цената му е твърде технологична поне за мен
Слоеве:
1. Картон
2. Паропреграда
3. Вата (не съм сигурен, че я имаше изобщо)
4. Плоча (без наклон)
5. PIR без наклон
6. Найлон
7. Замазка за наклон (ще я прави строителят)
8. Лепило (с много як валяк явно :-D )
9. Мембрана

Те това е.
Dessie - специалист
От плоча нагоре подредбата е същата като при мен, материалите са различни :-) пароотдушници имаш ли? Колко ще е най-дебела замазката?
Dessie - специалист
@shuldiner - по повод на пароотдушниците намерих единствено тези с по-голяма височина:
Прикачен файл:
IMG_3041.png
Ако правилно съм разбрала се едната част трябва да попадне под ТИ, а другата под ХИ. Да де, ама ако ги поставя в участъците, където е най-дебелата част - то 400мм не стигат ( 200 епс +150 замазка ) и шапката ще опре май ?!? Има ли по-високи?
schuldiner - майстор
Над ТИ се монтират, но се прави отвор Ф50 през стиропора до плочата - ако има влага, да може лесно да стигне до отдушника.
Ако по някаква причина пак не им стига височина... това е ПВЦ, всякак се реже, снажда, удължава...

ПП Едно рапидче на капачката много помага :-D :-D :-D
Не толкова да не влиза дъжд в тръбата като я отвее вятърът, ами гадно запушва водосточните тръби /знам, че си с маркови воронки, но принципът си е принцип/.
Dessie - специалист
пет юни 02, 2023 7:36 amschuldiner написа:
Над ТИ се монтират, но се прави отвор Ф50 през стиропора до плочата - ако има влага, да може лесно да стигне до отдушника.
Ако по някаква причина пак не им стига височина... това е ПВЦ, всякак се реже, снажда, удължава...

ПП Едно рапидче на капачката много помага :-D :-D :-D
Не толкова да не влиза дъжд в тръбата като я отвее вятърът, ами гадно запушва водосточните тръби /знам, че си с маркови воронки, но принципът си е принцип/.
:prayer: :prayer: :prayer:
Ей тая подробност ми убягна, благодаря ти!
Dessie - специалист
Пак сигурно тъп въпрос, ама… в кой слой на покрива попада снадката м/у воронката и водосточната тръба?
Прикачен файл:
IMG_3046.png
Ако правилно разбирам от чертежа, то при 50 мм замазка и 10 мм, че и повече за ХИ, снадката остава в ТИ? Така ли трябва да е? Видях и удължители, но никъде не намирам инфо кога се ползват?
schuldiner - майстор
Вероятно в ТИ ще се падне снадката. Тази първата - между воронката и тръбата - е най-важна. Трябва да е лепена, както и със самозалепваща лента външно. Аз и там бодвам едно-две копчетаhttps://www.krepezhgroup.com/c/vint-s-shiroka-p ... kopche-105. Щото ако текне, водата ще върви под стиропора по плочата... Надолу ако има снадки, не трябва да се правят скрити в подовете/таваните на терасите. По фасадата, на открито, няма значение как са снадени тръбите. Може и да не се лепят.
Dessie - специалист
съб юни 03, 2023 10:29 amschuldiner написа:
Вероятно в ТИ ще се падне снадката. Тази първата - между воронката и тръбата - е най-важна. Трябва да е лепена, както и със самозалепваща лента външно. Аз и там бодвам едно-две копчетаhttps://www.krepezhgroup.com/c/vint-s-shiroka-p ... kopche-105. Щото ако текне, водата ще върви под стиропора по плочата... Надолу ако има снадки, не трябва да се правят скрити в подовете/таваните на терасите. По фасадата, на открито, няма значение как са снадени тръбите. Може и да не се лепят.
С каква тръба трябва да е снадката в ТИ?
schuldiner - майстор
Олеле, пишеш "тръба", чета "резба" и недоумявам :-D Ами обикновена оранжева тръба ф110, предполагам. С фабрична муфа и гумено уплътнение.
Водосточните тръби по принцип се монтират отгоре надолу, но не пречи първо всичко да се снади на някаква приблизителна дължина и вече при фиксирането на воронката да се донамести на точното ниво.
В твоя случай едва ли е важно, но аз заклинвам и лепя тръбата за покривната плоча много яко, щото ми се е случвало като бърникат по тръбите надолу - къде за ревизия, къде да добавят У или друго - да ми надигнат воронката с някой сантим :-D
Dessie - специалист
Така - да видим дали правилно разбрах :
1. Преди монтажа на воронката, изхода и го снаждам с оранжева ПВЦ с муфа и уплътнение и цялата конструкция се слага при правенето на замазката
2. При правенето на фасадната ТИ внимателно насукват водосточната тръба за ПВЦ-то

Обаче и друго ме настигна - водостоците са ми извън фасадната ТИ - размерите ще станат ли м/у ПВЦ—то и ламарината?
  • 1
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50

Тема "Моето пътешествие “Да построим къща”" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: