• 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 50
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Dessie - специалист
@skostadinov - при текущото разчертаване на кухнята има 5 контакта - фурна/котлони, миялна, хладилник и два свободни, което пак не е достатъчно :-) мелница за отпадъци, микровълнова, миксер, кафемашина + още някой допълнителен малък уред остават незахранени или поне частично :-)

Дивана е някой модел на Фейдом, не го знам наизуст, ако ти е интересно ще проверя. Изцяло е по идея на архитекта и по-скоро онагледява обема, който голям диван ще заеме ( т.к. това беше изрично изискване) :lol:
skostadinov - специалист
вт мар 14, 2023 11:12 pmDessie написа:
@skostadinov - при текущото разчертаване на кухнята има 5 контакта - фурна/котлони, миялна, хладилник и два свободни, което пак не е достатъчно :-) мелница за отпадъци, микровълнова, миксер, кафемашина + още някой допълнителен малък уред остават незахранени или поне частично :-)
Да разбирам. Аз просто писах в отговор на Iliya, че е повече от 1, но явно не съм схванал контекста правилно.
Иначе при мен има 16 контакта общо в кухнята и полуострова (това включва 2 твърди връзки за фурната и котлоните).
Може би малко съм попрекалил, но вече ми е писнало от разклонители, адаптери и причие и голямо мислене падна като правихме интериорния проект 😀
вт мар 14, 2023 11:12 pmDessie написа:
Дивана е някой модел на Фейдом, не го знам наизуст, ако ти е интересно ще проверя. Изцяло е по идея на архитекта и по-скоро онагледява обема, който голям диван ще заеме ( т.к. това беше изрично изискване) :lol:
Няма нужда да ровиш. Просто формата му е твърде специфична и понеже ги харесвам ми направи впечатление, а и се изненадах, че арх. не го е мързяло да изнамери bim обекта и да заложи нещо по-различно от стандартното налично в програмата :)
BLUEPUPIL - майстор
вт мар 14, 2023 11:26 pmskostadinov написа:

Иначе при мен има 16 контакта общо в кухнята и полуострова ====


Прикачен файл:
12QWS.jpg
12QWS.jpg (12.36 KиБ) Видяна 638 пъти
iliya_i - майстор
ср мар 15, 2023 9:39 amBLUEPUPIL написа:
вт мар 14, 2023 11:26 pmskostadinov написа:

Иначе при мен има 16 контакта общо в кухнята и полуострова ====



12QWS.jpg
Не така. 2/3 от контактите в една кухня не се виждат, защото са зад съответните стационарни уреди. Над плота се слагат само 4 - 5 за подвижните уреди.
BLUEPUPIL - майстор
ср мар 15, 2023 1:29 pmiliya_i написа:
Не така. 2/3 от контактите в една кухня не се виждат, защото са зад съответните стационарни уреди. Над плота се слагат само 4 - 5 за подвижните уреди.
:arrow: Не, ама Да!
Друго си е да са на удобно и достъпно
място и да се виждат.
:idea: Стига сте ги крили тия контакти.
:)
:!: Най-накрая ще се запалите и ще
ви провиснат плочите след
температурното натоварване.
:shock:
Жена ми, натика два големи хладилника
в една ниша. И при голямото почистване
кара котката да се завира отзад, за да ги
изключва.
:lol:
resistbody - майстор
Надали ще се запалят от късо сединение, нали затова са емнайсе кръга с АП-та и ДТЗ-та... да не сме още с винтовите предпазители ремонтирани с тел...
mrsch66 - специалист
Ето културно решение https://www.emag.bg/razklonitel-za-vgra ... ction=view монтирани на две места в работната зона на плота когато ти трябва ги вадиш а иначе са потопени и не загрозяват дизайна марката,модела и магазина според джоба на собственика.
skostadinov - специалист
ср мар 15, 2023 5:56 pmmrsch66 написа:
Ето културно решение https://www.emag.bg/razklonitel-za-vgra ... ction=view монтирани на две места в работната зона на плота когато ти трябва ги вадиш а иначе са потопени и не загрозяват дизайна марката,модела и магазина според джоба на собственика.
Дам при мен има такива на полуострова и на две места в хола. Доста са практични.
Не че няма красиви ключове и контакти. Bticino сериите на Legrand са топ.
Dessie - специалист
Точно съм в размисъл контактите на плота как да са - ниско долу на гърба или някаква изскачаща вариация….
Тия отварящите се са готини, но е безмислено в такова да включа кафемашината, например… от друга страна леко ме притеснява разливането на течност дали няма да предизвика инцидент. В моята кухня се готви и мие активно, а понякога съм много калпава в ръцете :lol:
Другото, което се замислям е, че всъщност ще ги прибирам/вадя с мерак първите два-три месеца и после ще ми писне и ще си стоят отворени :?
Може би най-удобно ще е на 2-3 см от плота, хем не отварям/затварям нищо, хем няма риск да разлея нещо върху тях..

Едит: забравих да се похваля - почти остъклиха днес, останаха им 6-7 стъкла от малките на втория етаж. Може би ако пакетите бяха пристигнали по-раничко ( не в 11) можеше и да приключат днес с всичко. Голям зор видяха момчетата с носенето - трите големи за втория етаж бяха по 200 кг, голямо пуфтене, охкане и мънкане беше :-) не, че на партера са по-леки, но поне не са по 20 стъпала :mrgreen:

За пръв път от както махнаха кофража, днес се качих на покрива, отвикнала съм от височината. Понечих да хвърля празния флакон от пяната директно в контейнера долу, получих сърцебиене :rolleyes: исках да тапя една от големите ревизионни кутии, чийто теч ми пълни хола при дъжд, ковнах малко кофражен шперплат и запених обилно от долу и горе, утре ще видим дали работи системата, че по прогноза нощес ще вали. Обрах всичката вода от вътре с един моп, та изхвърлих 4-5 кофи вода и се надявам да не се зарибяваме/зажабяваме вече, че ще стане грозно :-)

Другата седмица ще пробиват дупките за улуците и ще сложим някакви времянки за да не се зажабява пък покрива. Най-вероятно ел изпълнителите също ще влязат. Ще се довърши и хидро и топлоизолацията от външната страна за да предпазим газобетона и да може да захванем леко-леко вертикалната планировка. Ще имам още малко пръст за изхвърляне - ако на някой му трябва, да се обажда :-)
Последна промяна от Dessie на ср мар 15, 2023 8:28 pm, променено общо 1 път.
iliya_i - майстор
ср мар 15, 2023 3:57 pmBLUEPUPIL написа:
ср мар 15, 2023 1:29 pmiliya_i написа:
Не така. 2/3 от контактите в една кухня не се виждат, защото са зад съответните стационарни уреди. Над плота се слагат само 4 - 5 за подвижните уреди.
:arrow: Не, ама Да!
Друго си е да са на удобно и достъпно
място и да се виждат.
:idea: Стига сте ги крили тия контакти.
:)
:!: Най-накрая ще се запалите и ще
ви провиснат плочите след
температурното натоварване.
:shock:
Жена ми, натика два големи хладилника
в една ниша. И при голямото почистване
кара котката да се завира отзад, за да ги
изключва.
:lol:
Правилното проектиране и изпълнение на ел. инсталацията не е по-маловажно от стоманобетона.
Един правилно оразмерен контакт, със съответен бушон и кабел никога няма да се запалят.

А относно хладилника, нишата и жената: Ако разположението на контакта в тази ниша беше предварително съобразено с присъствието на хладилниците в нея, то нямаше да мъчиш котката. Щом котката може да мине, то ако контакта е правилно разположен, щеше да е на 5 см в страни от линията по която влиза котката. Достатъчно със изпънат лакет и завъртяна китка да се стига.
  • 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 50

Тема "Моето пътешествие “Да построим къща”" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: