• 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 50
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
skostadinov - специалист
вт фев 07, 2023 7:23 pmkanevg написа:
По скоро ми прилича на първи ред зидария с Итонг...
Сега като се загледах отново в снимките и ако насложиш вън/вътре мисля, че си прав и това вероятно е първия ред Ytong :)
Dessie - специалист
@skostadinov - добре, че ми показа, че аз за друго ти обяснявах… та @kanev е прав, това е итонга, на който ще легнат прозорците :-)
За съжаление е криво и по хоризонтала и по вертикала…. При плочата на кота 0 явно странично не са си укрепвали добре кофража, на едно място има “корем” около 5+ см, на други около 2. От южната страна пък по хоризонтала е 2 см повече…По колони и шайби има сантиметър-два… Нищо лошо конструктивно, ама сега като се опънат канапите и е видимо, та оправят момчетата. Отвън после ще доскрием с изолацията, отвътре с мазилката и замазката :-) Бояджийте да му мислят :-)
skostadinov - специалист
вт фев 07, 2023 8:47 pmDessie написа:
@skostadinov - добре, че ми показа, че аз за друго ти обяснявах… та @kanev е прав, това е итонга, на който ще легнат прозорците :-)
За съжаление е криво и по хоризонтала и по вертикала…. При плочата на кота 0 явно странично не са си укрепвали добре кофража, на едно място има “корем” около 5+ см, на други около 2. От южната страна пък по хоризонтала е 2 см повече…По колони и шайби има сантиметър-два… Нищо лошо конструктивно, ама сега като се опънат канапите и е видимо, та оправят момчетата. Отвън после ще доскрием с изолацията, отвътре с мазилката и замазката :-) Бояджийте да му мислят :-)
Ясно за Итонга. Благодаря за потвърждението.
Иначе за бордовете за които ти говориш, знам за тях, беше писала по-рано.

Луда работа с тези кривини. То ясно, че плочата няма как да е идеално равна, но и 5+ см отклонение си е доста.
За жалост обаче тая работа май няма как да я проконтролираш дори да искаш.
Хайде за колоните да речем може да минеш с лазера/нивелира и да прегледаш кофражите, но пак при наливането ако нещо мръдне пак може да е проблем.

Много кофти така защото това после афектира колко дебела изолация и замаска ще сложиш или пък ще афектира височината на стаята, стъпалата и прочие.
resistbody - майстор
Иска яко спъване кофража, че помпата блъска яко.. и да е качествен кофража, че за втория етаж тоя пич дето взимах за първия му беше ангажиран и се наложи да взимам от друг... по евтино, но скъсаха заварки няколко платна и изкривихме няколко колони... аз спъвах от 4 края с подпори... доста играчка но е сигурно..

Прикачен файл:
viber_image_2021-10-09_21-46-23-671.jpg
kanevg - специалист
Мдаа, преди всичко зависи от строителя, кофражите с които разполага и опита му...
Аз лично за моят строител само суперлативи мога да кажа...
Нови кофражи и бандове, добро укрепване, лее шайби и колони на три паса, и вибрира на три.Няма изплюти кофражи, плочите са много равни, никакви отклонения по вертикалите на колоните.
Изображение
gnt69 - майстор
вт фев 07, 2023 9:53 pmkanevg написа:
Няма изплюти кофражи, плочите са много равни, никакви отклонения по вертикалите на колоните.
Чакай да дойдат зидарите, после мазачите, после шпкловчиците и накрая бояджиите, всеки връзва косури на предния.
skostadinov - специалист
вт фев 07, 2023 9:53 pmkanevg написа:
Мдаа, преди всичко зависи от строителя, кофражите с които разполага и опита му...
Аз лично за моят строител само суперлативи мога да кажа...
Нови кофражи и бандове, добро укрепване, лее шайби и колони на три паса, и вибрира на три.Няма изплюти кофражи, плочите са много равни, никакви отклонения по вертикалите на колоните.
Изображение
Колега ако не ти е проблем сподели на л.с. кой е строителя.
Иначе прав си. От строителя ще да зависят тези неща най-вече, ама то качествените строители със свещ да ги търсиш в таз тъмна гора :)
Dessie - специалист
Контролирах, минавах с нивела, гледах, мерих - всичко ток и жица, специално за колоните и шайбите. Идва помпата, наблъсква, вибрират на всеки метър и резултата е 8-[
За плочите - кофража отстрани лесно изплесва, това е ясно, но пък не е фаталистично ( освен ако не отвори де :-) ), но във хоризонталата как им се получават тия неравнини, идея нямам…
resistbody - майстор
вт фев 07, 2023 11:46 pmDessie написа:
Контролирах, минавах с нивела, гледах, мерих - всичко ток и жица, специално за колоните и шайбите. Идва помпата, наблъсква, вибрират на всеки метър и резултата е 8-[
За плочите - кофража отстрани лесно изплесва, това е ясно, но пък не е фаталистично ( освен ако не отвори де :-) ), но във хоризонталата как им се получават тия неравнини, идея нямам…
Споко имал съм и по-фрапантни 10см поне на 3.50 верикала... това беше последния път като друг ми е строил.. вика груб строеж бе батко... после ходи го оправяй с картона... добре че колоните бяха огромни 40х120 и реално пак си държи...
На къщата идва друг майстор от съседен обект и тъкмо правим кофраж на кота +3.00, и моето майсторче ми вика вдигни половин сант... и ония дошлия вика, абе вие сирене ли режете... какво сте наравили с тая зидария, мазача гладен ще остане.. за него до 5 санта отклонение не били проблем на груб строеж...
schuldiner - майстор
Неприятно, но на такива строители сте случили. Поправимо е.
При мен на кооперация с усвоен 100% обем между КК и било /разбирай 45 градуса наклони през три етажа/, още в проекта всичко е миш-маш. Наклонените греди излизат от равнината на ската с 20 см, а две сбъркани с 40-45. Като правя покрива не мога с толкова да надигна над КК, щото няма да мине пред общината, а като оформям бордове по сгрешените греди се сърди архитектът.
С 5 см криво само ме разсмивате, но тъжното е, че не е толкова трудно всичко да е перфектно. Деси ако освен от нивели разбираше и от укрепване, щеше да е ОК. Наемайте си добри строителни техници, там е истината. Пак казвам - тъжното е, че няма хора. Самата работа е проста.
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 50

Тема "Моето пътешествие “Да построим къща”" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: