• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 50
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
skostadinov - специалист
вт ное 08, 2022 12:34 amresistbody написа:
вт ное 08, 2022 12:19 amskostadinov написа:
Поне вече се примирих с времето, че няма да стане всичко по план и в сроковете, които очаквах :)
Това ти го казах още в началото на темата... утре ще направя 1 година от кота 3м., а още нямам покрив...
Най-бързо се излиза от земята.. а ми викаха да излезеш от земята и е лесно :D... Има и едни приказки за покриването, ама и тях ще ги видим.. като започнахме дадох срок на жена ми 2.5 години.. има нянакъв шанс да се справим..
Е вероятно е така. То в началото всички знаещи/патили се опитват да ти кажат истината и да ти отрежат крилата, но като си обзет от ентусиазъм и емоции не ти се вярва и не ти се слиза на земята. Това е като да се опиташ да обясниш на 2 годишното си дете да не си играе с нещо, че ще се удари :D

Но нищо де. Ентусиазма си е още тук, емоцията също, просто се понаучих на търпение малко от малко. На края на пътя вероятно ще съм се научил на още много неща :D
resistbody - майстор
вт ное 08, 2022 12:46 amskostadinov написа:
Но нищо де. Ентусиазма си е още тук, емоцията също, просто се понаучих на търпение малко от малко. На края на пътя вероятно ще съм се научил на още много неща :D
Няма нищо срамно да питаш, за подробности може винги да ми пишеш директно.. по други платформи, че тука е тегаво..
А за енусиазма... и аз го имах в началото.. сега си викам кога ли ще свърши...

п.с.:: Днес ходих на един строеж около декар и нещо рзп, нито един отвор за Ви не оставили в плочите... венилацията на последна плоча се разминава с 60 сантима спрямо другите... та от бързане файда няма... само изпълнителя да вземе парите.. после довършителните взимат още толкова да изплнят както трябва..

п.с.2: От провинцията си, намери точни майстори за отвърителните и ги заведи на твоя обект, ще платиш пъти по-малко от тея в столицата и може да си по-доволен и те също...
Dessie - специалист
пон ное 07, 2022 11:23 pmresistbody написа:
пон ное 07, 2022 10:44 pmDessie написа:

Тухли не дават на краен клиент никъде, аз се пробвах с Мирково... платих ги на посредник, но си го докарах със "собствен"(роднински) транспорт.. Изолация дават навсякъде от завода направо... Дограма също може да вземеш от завода и разликата е огромна.. даже ти си дават крепежите и пяната... после монтажа се оправяш и ако счупиш пакета също(аз счупих за щастие най-малкия)
Да, прав си :-) за тухлите ударих на камък със завода, ще са през посредник. За дограмите от няколко дни събирам оферти, ще видя какво ще стане накрая. Монтаж “оправяй се сам” не ми е опция - имам няколко стъклопакета по 9 м2, ще се разтоварват с кран. ТИ ми е далеч - поне няколко месеца, та изобщо не съм проверявала
skostadinov - специалист
При мен движение няма много напоследък, но все пак да споделя.

Близо месец след като входирахме проекта за РС, от общината бяха изпратили писмо до пълномощника ми, че искат да им предоставим Удостоверение за собтсвен водоизточник, тъй като района на имота няма въведен в експлоатация уличен водопровод. Демек при мен не мина номера само с Уведомление за намерение за изграждане на сондажа и последващото Заявление за регистрация на сондажа. Други забележки към момента нямаха.

Няколко дни след като от НАГ София ми се обадиха и ми изпратиха протокола с който удостоверяват, че сондажа ми е изграден и ми потвърдиха, че го запращат към Басейноа Дирекция, започнах да звъня ако не всеки ден, то през 1-2 дни в БД. Там сега са доста натоварени тъй като преди последното удължаване на срока за безплатна регистрация на сондажи за битови цели, буквално беше невъзможно да се свържеш с тях. Замотахаме малко от БД, но като цяло почти си влезнаха в срок. Малко повече от месец отне цялата процедура да получа Удостоверението.

Изпратих Удостоверението от БД до моя човек в Бистрица и на следващия ден го беше входирал в общината. Сега отново чакане... :D
Тези дни ще го засиля пак да ходи да проверява какво се случва.
Междувременно подписах договора за авторски надзор с екипа на архитекта.

Вече повече от седмица издирвам арх. да ме свърже с проектантите по част Паркоустройство и Геодезия, за да се консултирам с тях относно моделирането на двора, но явно е решила да ме игнорира тотално :)
Ще пробвам директно да ги издиря хората по Паркоустройство и Геодезия и да си говоря директно с тях. Да видим докъде ще я докараме.

Мисля от тази седмциа да започна да гоня и строителите за оферти, че да имам време да отсея и т.н.

Това е за сега. Успешна седмица на всички.
klomo - специалист
С голяма надежда прочетох почти всички постове,но явно ти си един тимерут и нормално да те игнорират! Такива като теб са ей така да правим разликата между теб и свестните.
skostadinov - специалист
пон дек 05, 2022 10:25 pmklomo написа:
С голяма надежда прочетох почти всички постове,но явно ти си един тимерут и нормално да те игнорират! Такива като теб са ей така да правим разликата между теб и свестните.
Всеки има право да мисли и споделя каквото пожелае, но ми стана интересно кое ви наведе на мисълта, че съм тимерут и защо така негативно подхождате към някого когото не познавате? :?
skostadinov - специалист
Така и така колегата съфорумец klomo събуди темата, та поне да дам кратък ъпдейт.

Преди няколко дни се обадиха от община Панчарево, че искат да платим таксите за РС. Останах приятно изненадан. Аз очаквах около 2000лв (ако ме питате защо, не мога да отговоря). В крайна сметка някакви 2 такси едната 60+лв другата малко над 500лв. На следващия ден ги внесохме и сега пак чакаме. До колкото разбрах, забележки към проекта нямат, което между другото мисля е похвално до някаква степен за проектантския екип. Все пак са се постарали да направят нещо което да покрива нормативите. Оставало сега на съвет да го предложат и разпишат и да пуснат обявление 2 седмици. До колкото разбрах проекта е одобрен. Не виждам защо иначе биха ме накарали да платя. Общо взето ми казаха, че до края на Декември би следвало всичко да е готово. Но да видим.

Междувременно започнах активно да прозвънявам строителите и вече чакам оферти.
resistbody - майстор
Аз даже не разбрах какво иска да каже... ама съм си некав селтак от провинцията и възможно за това...

ОФФ едит: загубих 10мин от живота си да проверя коментарите на въпросния субект, за 10-тина години 90% мнения за инструменти от бакалията, 2-3% дървообработване и 5% хейт по чужди къщи и 1% че живее в скапана напукана панелка и му пречат на комшията климатиците..
skostadinov - специалист
вт дек 06, 2022 12:06 amresistbody написа:
Аз даже не разбрах какво иска да каже... ама съм си некав селтак от провинцията и възможно за това...
Хайде сега. Кой от къде е няма голямо значение. Я кажи ти до къде докара къщата вместо да скромничиш :)
resistbody - майстор
вт дек 06, 2022 12:16 amskostadinov написа:
вт дек 06, 2022 12:06 amresistbody написа:
Аз даже не разбрах какво иска да каже... ама съм си некав селтак от провинцията и възможно за това...
Хайде сега. Кой от къде е няма голямо значение. Я кажи ти до къде докара къщата вместо да скромничиш :)
Ако даде времето ще покрием до края на годината... почти е готова конструкцията на покрива.. но при мен нещата се случват бавно...
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 50

Тема "Мисия Нов Дом - от А до Я" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: