• 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 50
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
skostadinov - специалист
Ще ги нагласим нещата :D

Само да се оправи малко времето, че не успяхме да се възползваме от пролетното Януарско време.
skostadinov - специалист
Най-накрая дойде и моя ред :)

Днес официално стартирахме строителните дейности.
Докато се натуткам и придвижа от Велинград с идеята да чупя шампанското и те вече бяха оградили имота с непрозирна ограда, насисапали трошляк да не изнасят кал на асфалта, докарали и монтирали фургоните и бяха изкопали половината дупка. Докараха и бетонни пръстени с които да направим една водосъбирателна шахта в която да заустим дренажи и ПС, че котата на дренажа е доста под уличния канал :)

Утре ще докарам геолога да си каже думата и да разпише заповедната книга и протоколите.
Ако не успеят утре до края на деня, то в Понеделник ако всичко е наред вероятно ще наливат подложния бетон. Разбрахме се със строителя да вдигнат класа на бетона (C25/30) и да сложат добавка за водоплътност (да докарат поне Cw 0.8 или може дори 1.0) за всичко що е под земята.

Аз утре ще монтирам още 2 камери и 2-3 прожектора и ще наглася камерите да правят снимки за time lapse-че :)

За сега толкова. Стискайте палци да вървят плавно и безаварийно нещата.
Прикачен файл:
изкоп-2.jpg
Прикачен файл:
изкоп-1.jpg
resistbody - майстор
Честито
Сериозен багер и сериозен изкоп...
Кой бетон повишихте, да не е подложния ? Той няма никаква функция освен да е чисто и относително равно при работата..
skostadinov - специалист
чет фев 16, 2023 10:24 pmresistbody написа:
Честито
Сериозен багер и сериозен изкоп...
Кой бетон повишихте, да не е подложния ? Той няма никаква функция освен да е чисто и относително равно при работата..
Да, багера си е доста сериозен (35-тонен с 2 кубика кофа), но то и изкопа си е сериозно количество. По КСС трябва да е около 420 м3, но по думите на строителя ще го уширят повечко и ще си доближи 500м3.

Разбира се, че не става дума за подложния. По проект всичкия бетон ми е C20/25. Аз му казах, че искам всичкия бетон под земята (фундаменти, сутеренни стени и прочие) да е с по-висок клас и по-висок коефициент на водоплътност. Надявам се комбинацията от водоплътен бетон, хубав дренаж и 2 пласта хидро да ме опази от неприятности.

На първо четене няма кой знае какви подпочвени води. Излезна съвсем малко на едно място, но да видим.
kivanov - специалист
Gigalike! Успех и нека силата да е с теб! :) В събота ще се мотам по моя обект и ще отида да ти погледна изкопа. Изглежда гоуем! Кефи ме надписа на багера "с обувките дотук" :mrgreen:
skostadinov - специалист
пет фев 17, 2023 9:40 amkivanov написа:
Gigalike! Успех и нека силата да е с теб! :) В събота ще се мотам по моя обект и ще отида да ти погледна изкопа. Изглежда гоуем! Кефи ме надписа на багера "с обувките дотук" :mrgreen:
Заповядай. Сега говорих със строителя и той каза, че утре наливат подложката и в неделя или понеделник започват хидрото.
BLUEPUPIL - майстор
Ако жълтата къща, която вероятно е на
6-0.5=5.5м от изкопа, няма мазе, бих
се притеснил сериозно от пролетните
дъждове. Отношенията със
съседите трябва да са на ниво.
Вече е малко късно, но говори с
тях, да не би са фундирали на 80см.
Dessie - специалист
@skostadinov Ейййй, изтървала съм те нещо…. Честито, времето да е с теб, бързи, прави и безаварийни СМР-та!
:partyman: :partyman: :partyman:

@kivanov - ако не беше казал за надписа, нямаше да обърна внимание :-) , обаче багериста, с който местих насипа е същия тип и много ме изкефи - винаги съм смятала тежката механизация за мръсна, кална, дъхаща от кабината странна миризма… ей тоя човек ми скри шапката - на чепика му можеш да се огледаш, а пода на кабината блести, а миризма освен на нещо свежо и чисто няма :-)
skostadinov - специалист
пет фев 17, 2023 12:29 pmBLUEPUPIL написа:
Ако жълтата къща, която вероятно е на
6-0.5=5.5м от изкопа, няма мазе, бих
се притеснил сериозно от пролетните
дъждове. Отношенията със
съседите трябва да са на ниво.
Вече е малко късно, но говори с
тях, да не би са фундирали на 80см.
Със съседа сме в добри отношения. И ток ми даде :)
Сутерен няма при него. И да се притеснявам и да не се притеснявам вече е свирен мача :)

пет фев 17, 2023 9:23 pmDessie написа:
@skostadinov Ейййй, изтървала съм те нещо…. Честито, времето да е с теб, бързи, прави и безаварийни СМР-та!
:partyman: :partyman: :partyman:

@kivanov - ако не беше казал за надписа, нямаше да обърна внимание :-) , обаче багериста, с който местих насипа е същия тип и много ме изкефи - винаги съм смятала тежката механизация за мръсна, кална, дъхаща от кабината странна миризма… ей тоя човек ми скри шапката - на чепика му можеш да се огледаш, а пода на кабината блести, а миризма освен на нещо свежо и чисто няма :-)
Благодаря ти Деси!

Багериста ми направи впечатление, че е много нервен :) Цял ден пуфтеше и се сърдеше на техническия. Имаше някаква оптика, която минаваше въздушно пред имота и стара ограда с някакви метални колове. Яено му пречеха и в един момент се ядоса и направи всичко мазало. Не се видяха нито огради, нито оптики, нито нищо.

Цял следобед се мъчиха пичовете да възстановят трасето на оптиката.

Днес вече и първия гаф е налице. Къде от недоглеждане, къде от липса на контрол на техническия и хоп оказа се, половината изкоп е с 30см под котата. Наложи се да насипват скална маса.
resistbody - майстор
пет фев 17, 2023 11:42 pmskostadinov написа:
Багериста .....
При нас (тая фирма която позлвам) има само един багерист за сгради, другите са заравнвяне и канали..
Той ми е и комшия, но много точно работи и ми даде акъл как да наливаме само с миксер и да копае на парче и ми спести малко пари..

При вас масово гледам пълен изкоп и кофраж с насипване което е излишни разходи, но е по-лесно за изспънителя.... поне вие ще контролирате обратния насип... защото масово връщат пръста от изкопа вътре което е тотал щета..
  • 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 50

Тема "Мисия Нов Дом - от А до Я" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: