• 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 50
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
skostadinov - специалист
чет яну 12, 2023 8:26 amschuldiner написа:
мкм са добре известна фирма, не от вчера внасят от русия, обаче как са напоследък нямам представа. За руските стоки по пет пъти проверявайте сертификатите и пак няма да сте сигурни в качеството. Спрямо белгийското пеностъкло разликата в цената е значителна, но има някои притеснителни различия в параметрите. Например "якост на натиск" при руските е два пъти по-малка, а това за зидария мисля е важно. В смисъл не че foamglas нямат олекотена версия, ами руските нямат от високия клас. Като при итонга, фибрана и т.н.
https://www.propenosteklo.ru/vybor-penostekla/
Тоест пеностъклото, което предлагат тези от МКМ е руско? Питам защото не съм се задълбавал.
schuldiner - майстор
Като руска компания ги познавам. Не съм фен на руските стоки, не съм им клиент, но щом ги знам... при това не в негативен план... Не ми се рови сега, но мисля самата концепция за разпенване на втечнено стъкло е руска, така че нищо чудно да е руско стъклото.
По-добре провери дали тези 1,6 Мра на foamglas F те устройват за начало на зидария.
https://www.foamglas.com/en-gb/products/fgbfslabs
nikolov333 - майстор
Тук се коментира точно това приложение..май е рискована работата..


Dessie - специалист
Звъннах току-що на МКМ, че ми стана интересно и се замислих дали да не сменя газобетона с въпросния мат’рял…. Не съм разпитвала какви са материалите по произход, но…..Нямат наличност на плочи, имат насипно ( ползва се за олекотени плочи май) . Аз очеизвадно ще оставам на газобетон с мазана циментова хидроизолация, битумен грунд и битумна изолация отгоре за защита
kivanov - специалист
Днеска говорих с моят арх. за тези стъкла и т.н. и той каза, че няма смисъл. Аз преди време доста мислих да слагам нещо, но сега се отказах.
Dessie - специалист
чет яну 12, 2023 4:36 pmkivanov написа:
Днеска говорих с моят арх. за тези стъкла и т.н. и той каза, че няма смисъл. Аз преди време доста мислих да слагам нещо, но сега се отказах.
Какво имаш разписано по детайл?
schuldiner - майстор
Споменах, че и газобетонът е на класове. Този, който става да носи зидария, е 5МРа за D600 и нагоре, обаче топлоизолационните му показатели са много по-лоши. Ще има нагаждане колко плътен, колко висок първи ред... важното е на проектанта да му хареса.

Dessie, не всички мазани изолации се погаждат с битумните. Помисли, ако е хидроизолация, как грундът ще попие в дълбочина? На много гладки повърхности грундът често действа като отделител... Защо не изравняване с циментова шпакловка?
kivanov - специалист
чет яну 12, 2023 4:38 pmDessie написа:
чет яну 12, 2023 4:36 pmkivanov написа:
Днеска говорих с моят арх. за тези стъкла и т.н. и той каза, че няма смисъл. Аз преди време доста мислих да слагам нещо, но сега се отказах.
Какво имаш разписано по детайл?
Тухла стъпила в/у плочата :)
skostadinov - специалист
Еми значи щом е рискована тази работа с пеностъклото изобщо няма повече да го мисля и няма да се занимвам да им звъня нито на тези белгийците с Foamglass нито на техните БГ несериозни партньори, нито пък на mkm. :D

Добре, ясно е че аз не разбирам много и може да пиша глупости, за което моля да ме извините, но това което виждам аз е следното:

Porotherm 25 Thermo
  • Коефициент на топлопроводност: λu = 0,168 W/(mK)
  • Якост на натиск: fb= 10 N/mm2
Porotherm 38 Izo Profi
  • Коефициент на топлопроводност: λ = 0,070 W/(mK)
  • Якост на натиск: fb= 10 N/mm2
YTONG B5/D700
  • Коефициент на топлопроводност: λ10 сухо = 0,18 W/(mK)
  • Якост на натиск: 5,0 МРа
Полистиролбетнни блокчета на Polybet (че до колкото разбирам Тивит няма на пазара никъде вече)
  • Коефициент на топлопроводност: 0,075 W/(mK)
  • Якост на натиск: 0.6-0.7 N/mm2
Та от това какво разбирам аз. Polybet нямат нужната якост. Ако трябва да избираш м/у YtongD700 (които изглежда да са достатъчно яки за първи ред зидария) и Porotherm 25 Thermo (или друг еквивалент), то разликата в тяхната топлопроводност е минимална. И тогава се питам заслужава ли си изобщо мъката да слагаш Ytong, пък да се чудиш как да го хидроизолираш и прочие?

Друго се замислям. Единствено се замислям дали би имало смисъл и дали би било оправдано да се ползват Porotherm 38 Izo Profi (или еквивалент) за първи ред зидария? Те са друг формат, но ако ги редиш на обратно както Thermo-то би следвало да стане защото са си същата дебелина и височина. Имат само 0.5см разлика по дължина. А пък тяхната топлопроводност е кажи речи като на полистиролбетонните блокчета. Какво мислите вие?
Макар, че това за моята къща само за първи ред би струвало около 1700лв, което никак не е малко :D
BLUEPUPIL - майстор
ср яну 11, 2023 5:44 pmDessie написа:
@BLUE - не че нещо, ама за 1.7 лв/кг не може да купи само железата
Офертата за наш обект от вчера на 1670лв за тон зоготовка.
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 50

Тема "Мисия Нов Дом - от А до Я" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: