• 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 50
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
resistbody - майстор
чет яну 12, 2023 6:19 pmBLUEPUPIL написа:
ср яну 11, 2023 5:44 pmDessie написа:
@BLUE - не че нещо, ама за 1.7 лв/кг не може да купи само железата
Офертата за наш обект от вчера на 1670лв за тон зоготовка.
Желязо кутия в момента е 1.80 без ДДС...
kivanov написа:
чет яну 12, 2023 4:38 pmDessie написа:
чет яну 12, 2023 4:36 pmkivanov написа:
Днеска говорих с моят арх. за тези стъкла и т.н. и той каза, че няма смисъл. Аз преди време доста мислих да слагам нещо, но сега се отказах.
Какво имаш разписано по детайл?
Тухла стъпила в/у плочата :)
Аз слагах 30см лента хидроизолация под първия ред... Гледах един харвати и течна хидро в колоните ама не ми се правеше тая работа...
BLUEPUPIL - майстор
чет яну 12, 2023 8:32 pmresistbody написа:
чет яну 12, 2023 6:19 pmBLUEPUPIL написа:
ср яну 11, 2023 5:44 pmDessie написа:
@BLUE - не че нещо, ама за 1.7 лв/кг не може да купи само железата
Офертата за наш обект от вчера на 1670лв за тон зоготовка.
Желязо кутия в момента е 1.80 без ДДС...
На евроборсата е $700 х 1.82лв=1274лв за тон или1.28лв за килограм.
skostadinov - специалист
чет яну 12, 2023 10:14 pmBLUEPUPIL написа:
На евроборсата е $700 х 1.82лв=1274лв за тон или1.28лв за килограм.
Силно се съмнявам повечето строители у нас, че знаят какво е туй чудо евроборса, камоли да знаят как се пазарува на нея :)
Dessie - специалист
@BLUE - колко е голям обекта? 1670 лв/тон с ДДС? Има разлика дали поръчваш 13 тона и дали 130. Ако сте обещали голям тонаж, нормално е да ви свалят цената. Не съм гледала скоро цените, може и да са паднали, аз купувах края на юни на 2.05

@shuldiner - по детайл имам върху газобетона имам грунд и двуслойна битумна хидроизолация. Мазаната е идея за допълнителна застраховка, ще проучвам какво може да се насложи още, че искам застраховка на макс там :-)

@kivanov - забравих за момент, че при теб тухлата е термо. Понякога много ми личи русото, извинявай :-)

@skostadinov - газобетона за моята къща е около 1000 лв общо ( включва първи ред зид + подзид и надзид на прозорците), така, че вероятността газобетона + хидрото да излезе приблизително колкото с изо профи. При мен се очертава проблем обаче с височината под прозорците и над тях защото имам заложени 15 см за подзид и ще има много фира от подобно начинание с керамичните тухли
skostadinov - специалист
чет яну 12, 2023 11:22 pmDessie написа:

@skostadinov - газобетона за моята къща е около 1000 лв общо ( включва първи ред зид + подзид и надзид на прозорците), така, че вероятността газобетона + хидрото да излезе приблизително колкото с изо профи. При мен се очертава проблем обаче с височината под прозорците и над тях защото имам заложени 15 см за подзид и ще има много фира от подобно начинание с керамичните тухли
Тоест казваш, че в моя случай може да не е лош вариант изо профи-то. Особено ако ми се дават едни около 1000-1200 над това което бих дал за първи ред с Thermo.
Ще си помисля защото май това си е вариант. Аз нямам надзидове над прозорците, но трябва да прегледам при вратите какво е положението.
В този случай остават само вътрешните стени, които са "паянти", както им казва resistbody :) Или те като са вътрешни не се водят рисков термомост?
BLUEPUPIL - майстор
Цената си е толкова, ама я додох за грубата сметка, която
показа 10.000лв за подпорна стена и вдигане нивото на сутерена.
А Вие се отплеснахте в друга посока, изоставяйки главния проблем
с основите. Ако 10.000лв са много за бюджета, хич не я започвай,
особено на най-скъпия склон в БГ.
Дори да са малко парите, намали разходите за
обзавеждане и смъкни надолу цената на довършителните
работи. Основи и подпорни стени се правят само веднъж.
Дограми, изолация и кухни метрон когато има парички.

Blue-то, като тънък психолог диагностицира една трудно
осезаема нишка, простираща се през постовете в темата.
Автора на темата твърди, че не икономисва и ще изпълни проекта,
ама той самият проект е орязан и предполага икономии, точно
там където не трябва или иначе казано проекта е само привидно
икономичен. И това ще се разбере много скоро след направата
на изкопа. Дори и да намериш добри строители, пак ще имаш
големи ядове. Колко съм сърбал попарата на бистришката „вода“,
ще си имаш една влажна къща, дето няма оправия на разумна
цена.

Прикачен файл:
QW3.jpg



Фючърсите май са с по-ниска цена.
Последна промяна от BLUEPUPIL на пет яну 13, 2023 12:55 am, променено общо 6 пъти.
resistbody - майстор
Костадинов бъркаш много.. ламбдата е просто коефициент... Ама вие гоните да се отделите от плочата... Нали... Стойността на. Скъпите тухли е за коефициент на зид.. вътре - вън вероятно е мерено .. няма да прекъснеш никакъв "термост" с въпросните тухли, защото си е проста Лайт тухла с вата вътре.. помисли го..
skostadinov - специалист
пет яну 13, 2023 12:26 amresistbody написа:
Костадинов бъркаш много.. ламбдата е просто коефициент... Ама вие гоните да се отделите от плочата... Нали... Стойността на. Скъпите тухли е за коефициент на зид.. вътре - вън вероятно е мерено .. няма да прекъснеш никакъв "термост" с въпросните тухли, защото си е проста Лайт тухла с вата вътре.. помисли го..
Динко, може би си прав. Не ги разбирам тези неща аз. И все пак би следвало дори коефициента да е 3 пъти по висок когато се мери по вертикала, пак би следвало да има някакъв ефект. Друг е въпроса дали си заслужава цената за този ефект. Мисля имаше някъде писано из темите, ако не се лъжа Tsilkov беше казал, че някакъв ефект би имало и запълването на кухините на тухлата със полистиролни топчета. Тук кухините са запълнени с вата.

Не съм го решил. Далеч съм още от зидовете :) Но просто споделих защото ми хрумна докато ровех за пеностъклото и реших да споделя.

пет яну 13, 2023 12:11 amBLUEPUPIL написа:
Цената си е толкова, ама я додох за грубата сметка, която
показа 10.000лв за подпорна стена и вдигане нивото на сутерена.
А Вие се отплеснахте в друга посока, изоставяйки главния проблем
с основите. Ако 10.000лв са много за бюджета, хич не я започвай,
особено на най-скъпия склон в БГ.
Дори да са малко парите, намали разходите за
обзавеждане и смъкни надолу цената на довършителните
работи. Основи и подпорни стени се правят само веднъж.
Дограми, изолация и кухни метрон когато има парички.

Blue-то, като тънък психолог диагностицира една трудно
осезаема нишка, простираща се през постовете в темата.
Автора на темата твърди, че не икономисва и ще изпълни проекта,
ама той самият проект е орязан и предполага икономии, точно
там където не трябва или иначе казано проекта е само привидно
икономичен. И това ще се разбере много скоро след направата
на изкопа. Дори и да намериш добри строители, пак ще имаш
големи ядове. Колко съм сърбал попарата на бистришката „вода“,
ще си имаш една влажна къща, дето няма оправия на разумна
цена.
Виж сега вероятно имаш много опит и наблюдение и вероятно си прав за всичко, което казваш. Всеки си гледа от неговата камбанария нали знаеш. През твоята призма нещата изглеждат така. През моята някои неща изглеждат по друг начин. Нямам нужда от цял жилищен етаж под земята, който трябва да довършвам, да обзавеждам и т.н. Не ми харесва тази идея. Други са ми вижданията и идеите за къщата и имота като цяло. Както казах над земята си имам достатъчно жилищна площ в която да живеем комфортно с жена ми и 2те дечица. Ако има вариант ще го вдигнем мазето с малко да е по-комфортно, ако ли не ще си остане единствено и само за складови и технически помещения, както си е замислено по проект и това е. Поне в двора няма да имам допълнителни барачки и купчинки с всевъзможни боклуци. Всичко ще е прибрано.
Да казах, че пари от конструкцията няма да пестя и е така. Не планирам да правя компромис с качеството и количеството на материалите. Каквото е заложено ще се изпълни и там където е нужно ще се вложи допълнително. Ще си направим подобаваща хидро и топлоизолация и качествен дренаж. А пък ако това не помогне и има влага след години здраве да има. До тогава "я камилата я камиларя". Дали е осакатен проекта, не мисля. Съвсем стандартен си е. Това, че не се харесва на всеки не ме притеснява.

Нищо лично и никакви лоши чувства. Уважавам мнението на всеки, но не мисля че е задължително да съм съгласен със всеки.
skostadinov - специалист
Днес иначе да споделя беше доста динамичен ден.

На обекта ги бях организирал строителя и техническия му ръководител, геодезистите, надзора, пичовете от CEZ, които дойдоха да погледнат какво ще им е необходимо, за да ми направят табло и да хванем от таблото на съседа.
Свършиха всичко каквото можеше да се свърши. Трасираха точките, отбелязаха котите, подписахме документите за акт 2. Хванах съседа на раздумка да ми разкаже всички тайни за канализации/води и т.н. :D

Ходих подписах договор с a1 за някъв netbox за да мога да имам нет за камерите, че строителя иска преди да разполага каквото и да е да имам видеонаблюдение и прожектори. Занесох нетбокса на моя човек, който ще ми прави видеонаблюдението и в последствие слаботоковите инсталации, за да ги настрои и подготви за монтаж.

Утре надзорката ще пробва да внесе в общината за СП, но имам огромни опасения, че ще я върнат заради тъпата история с моите проекти, които са заверени, но не са подписани и подпечатани и не са ми ги върнали. Предстои да разберем.

Следващата седмица в Пон-Вт трябва да имам ток. В сряда монтирам камерите и сондажната помпа и т.н. И зачаквам търпеливо заверката за СП. Междувременно строителя може би ще почне да докарва някакви неща. Ще насипе трошляк където ще минава механизацията (да видим дали ще мине номера или ще правим магии със снимки, за да не правя бетонова площадка).

За мое нещастие уличния канал се оказа плитък (шахтата, която ми е много удобна и близо и мислех да ползвам за заустване се оказа само 1.6м дълбока) и ще се наложи дренажите, а може би и водостоците от покрива и пречиствателната станция (качествена която вади 98/99% чиставода гона за поливане) да ги заустя в един заровен съд в който да сложа помша с поплавък и като се напълни да качва водата по-нагоре където вече да мога да я заустя в канала. При съседа също е така. До някъде не ме тормози толкова това защото така или иначе ми казаха, че от пожарната ще искат да имам резервоар за пожаробезопасност тъй като няма ПХ на по малко от 150м до имота. Та този съд ще мога да го ползвам и за поливане лятото.
kivanov - специалист
чет яну 12, 2023 11:22 pmDessie написа:
@kivanov - забравих за момент, че при теб тухлата е термо. Понякога много ми личи русото, извинявай :-)
:lol: :lol:
чет яну 12, 2023 11:22 pmDessie написа:
При мен се очертава проблем обаче с височината под прозорците и над тях защото имам заложени 15 см за подзид и ще има много фира от подобно начинание с керамичните тухли
И аз имам 15см(вече вероятно 16) под прозорците на първия етаж(за да достигна кота 0). Поне при мен рязане на тухлата не е вариант, защото дограмата тежи много. След това разбира се минах на бетон, но той е кофти за изолиране и идват и други проблеми. Решихме да слагаме черни каси, но няма да ги прави фирмата за дограмата, защото нямат свободен ресурс. От горната страна трябваше да има Итонг, но при големи прозорци е кофти и там ще има метал. Скоро ще имам готовите детайли и ще ти ги пратя, ако сметнеш за полезно.
пет яну 13, 2023 1:35 amskostadinov написа:
Следващата седмица в Пон-Вт трябва да имам ток. В сряда монтирам камерите и сондажната помпа и т.н. И зачаквам търпеливо заверката за СП. Междувременно строителя може би ще почне да докарва някакви неща. Ще насипе трошляк където ще минава механизацията (да видим дали ще мине номера или ще правим магии със снимки, за да не правя бетонова площадка).
let's get the party started :weedman:
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 50

Тема "Мисия Нов Дом - от А до Я" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: