• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 50
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
nikolov333 - майстор
Имайте предвид, че новопостроените сгради имат известно време за съхнене и затварянето преди зимата ще ви създаде проблем с конденза, още повече ако смятате да работите с мокри процеси вътре. Разбирам, че бързате, но има и слягане, което неминуемо ще се случи.
skostadinov - специалист
чет юли 14, 2022 12:37 amnikolov333 написа:
Имайте предвид, че новопостроените сгради имат известно време за съхнене и затварянето преди зимата ще ви създаде проблем с конденза, още повече ако смятате да работите с мокри процеси вътре. Разбирам, че бързате, но има и слягане, което неминуемо ще се случи.
Да, благодаря за напомнянето. Това ми е голямо притеснение, но ще видим как ще вървят нещата и ще преценяме в движение.
Аз под затваряне имам предвид покрив и дограма де. Изолация на пролет или лято следващата година при всички положения за да може да излезне по-лесно стр. влага.
Но то вътре си има много неща за вършене освен мокрите процеси. Ще действаме според ситуацията.
Поне за тези неща съм спокоен и ще разчитам на баща ми. С това се занимава все пак. Аз ще чиракувам и така :)
BLUEPUPIL - майстор
ср юли 13, 2022 12:04 amskostadinov написа:
А и до сега реално не съм попитал за нищо в тази тема. Просто от дълго време планирам да споделя и моето приключение и реших, че е крайно време да го направя.
Трябваше да уточните още в началото на темата,
че всички решения вече са взети и не искате съвети и
акъл. Не да губим време за нежелани решения и
препоръки.
ср юли 13, 2022 12:04 amskostadinov написа:
С конструктора, както и с никой друг от екипа на архитектката не съм се срещал лично, макар и много да ми се искаше. Аз не съм много наясно какъв е процеса, но от първоначалните ми срещи с архитекти останах с впечатление, че поне тук в БГ това да се срещаш и договаряш само с архитекта е нормална практика. Офертата за цялостното проектиране не е никак ниска тъй, че мен не ме интересува кой колко пари ще получи. Това са си техни договорки. и
Опитвам се да Ви кажа, че парите дето влагате
в конструкцията са много и най-важното нещо
не е интериора или екстериора, на който наблягате,
а основите, колоните, гредите, плочите и пр. и т.н.
Всичко останало е променимо и заменимо, скелета
е фиксиран във времето и пространството и дефинира
интериора и екстериора.

ср юли 13, 2022 12:04 amskostadinov написа:
Надявам се съм успял да отговоря на всички ваши коментари, които с изключение на добрите ви предложения в началото не са съвсем на място.
Не са на място, защото чак сега осъзнах, че
темата е тип гледайте какво правя, но по
възможност не давайте акъл, защото съм
платил на профита.
skostadinov - специалист
чет юли 14, 2022 8:37 amBLUEPUPIL написа:
Трябваше да уточните още в началото на темата,
че всички решения вече са взети и не искате съвети и
акъл. Не да губим време за нежелани решения и
препоръки.
BLUEPUPIL прощавайте, но това започва да прилича на евтино заяждане. Много е неприятно когато някой всячески се опитва да ти изопачи думите. Не съм казал, че това е тема от типа "Вижте какво правя". Не съм казвал, че всички решения са взети и също не си спомням да съм казал, че няма да искам съвети. Напротив и в момента имам много въпроси и вероятно ще имам още повече въпроси когато си видя техническите чертежи на които има повече детайли и на които ще проверя дали са нанесени всички детайли за които съм помолил.
чет юли 14, 2022 8:37 amBLUEPUPIL написа:
Опитвам се да Ви кажа, че парите дето влагате
в конструкцията са много и най-важното нещо
не е интериора или екстериора, на който наблягате,
а основите, колоните, гредите, плочите и пр. и т.н.
Всичко останало е променимо и заменимо, скелета
е фиксиран във времето и пространството и дефинира
интериора и екстериора.
Напълно разбирам това! Вече множество пъти споделих, че точно в конструкцията няма да жаля никакви средства. Не знам защо сте решили, че искам да правя компромиси.
В крайна сметка ние харесваме варианта на който сме се спрели. Разработили сме цялостен интериорен проект на базата на арх. подложка и сме доволни от резултата. От конструктора до момента сме получили само една лека корекция за една колона която трябва да е малко по-широка и която леко измества един от шкафовете в една от стаите на втори етаж. Но нищо фрапантно. Решили сме да оставим проектантите да си свършат работата за която им се плаща. Предполагам, че ако конструктора е сметнал, че има нещо притеснително или не добре замислено щеше да сподели. До колкото знам са екип от доста време и доста добре се познават с арх. Съответно добре познават кой как работи и знаят кое може и кое не.
чет юли 14, 2022 8:37 amBLUEPUPIL написа:
Не са на място, защото чак сега осъзнах, че
темата е тип гледайте какво правя, но по
възможност не давайте акъл, защото съм
платил на профита.
Не разбирам какво ви афектира толкова? Видяли сте какво ще правим (макар и много груб и заблуждаващ драфт, за което отново се извинявам), решили сте да дадете съвет, за което благодарих. Но това, че сте дали съвет означава ли, че задължително трябва да се съглася с вашето мнение и да се засиля да правя промени защото в противен случай ще сътворим глупости? Толкова ли е лошо и опасно да се прави сутерен в днешно време? В крайна сметка всеки има право на мнение и на виждане за нещата. Няколко пъти ви обясних, че сме минали през много варианти и дискусии и съзнателно сме взели решение заедно с архитекта, че ще правим сутерен. Архитектката през цялото време се е консултирала с конструктора, така че ако конструктура имаше каквито и да било притеснения, то аз щях да разбера за тях и да мислим други варианти.
Дали арх. и екипа му който съм наел са профита или не предстои да разберем накрая. За сега съм сравнително доволен и мисля, че няма нужда се плюем и съдим.

И накрая отново да повторя, решението със сутерена е взето. Нямам намерения да правя промени относно това. Това не означава, че всички решения са взети и финални и не искам никой нищо да съветва/коментира/предлага. Като получа по-нови чертежи ще ги споделя. Всеки който има желание е свободен да коментира и съветва. Ако има неща, които не ми харесват ще се правят корекции преди да се внасят в общината. Не ми е проблем да си платя за корекции, не ми е проблем да си платя и за второ мнение ако имам притеснения. Както казах пари от проектиране няма да пестя.

BLUEPUPIL, надявам се да ме разберете правилно и да не се засягате. Би било чудесно да спрем с упреците и прибързаните заключения, точно за да не губим времето на хората да четат маса обяснителни коментари.

Пожелавам хубав и успешен ден на всички!
feikot - специалист
Не знам до колко е подходящ за модерна къща сутеренния етаж, но моята е с такъв и съм много доволен. Зимата преди да живеем там на основния етаж и на подпокривния беше замръзнало, а долу си беше само конденз по стъклата. Отделно лятото е прекрасна, чудесна хладина и за нищо на света не сменям усещането като гледам през прозорците, че съм в бункер и ще стрелям по врага.
skostadinov - специалист
чет юли 14, 2022 3:49 pmfeikot написа:
Не знам до колко е подходящ за модерна къща сутеренния етаж, но моята е с такъв и съм много доволен. Зимата преди да живеем там на основния етаж и на подпокривния беше замръзнало, а долу си беше само конденз по стъклата. Отделно лятото е прекрасна, чудесна хладина и за нищо на света не сменям усещането като гледам през прозорците, че съм в бункер и ще стрелям по врага.
Аз бих казал, че сутерена както и всичко останало си има и плюсове и минуси. А разбирането за модерно е субективно понятие, така че не винаги нещата са само черни или бели.
Преди години работих на остров Nantucket, Massachusetts. На този остров живееха едни от най-богатите хора в Америка. Къщите там струват ненормални суми. Та всички къщи отвън изглеждаха почти еднакво. Не бих казал, че са модерни изобщо. Но влезнеш ли вътре просто онемяваш. Та във всички тези огромни и иначе неугледни отвън къщи, нямаше такава в която да съм влезнал и в която да няма сутерен. Масово в богаташките къщи се ползваха за фитнес/кинозала/сторидж и какво ли още не. В по-обикновените къщи сутерените се ползваха за живеене. Всъщност аз също съм живял не малко време в сутерен там.

Аз както вече споменах изначало бях много против сутерен. Основно заради притесненията от проблеми с влага. Но в последствие като осъзнах, че терена ми има денивелация и, че така или иначе ще се копае от едната страна доста надълбоко, за да се фундира на едно ниво, просто се примирих. Определено ако бях на равен терен, не бих си направил сутерен. Бих си направил по-високо подпокривно или просто второстепенна постройка, която частично да върши работата на сутерена.

И те така, сеге предпочитам както feikot да обръчам повече внимание на плюсовете на сутерена :)
Kalin1983 - помощник
Колега, обади се 0888 761 694 и ела да поразгледаш приземния етаж(обекта е в София). Аз намирам само плюсове.
skostadinov - специалист
пет юли 15, 2022 9:29 amKalin1983 написа:
Колега, обади се 0888 761 694 и ела да поразгледаш приземния етаж(обекта е в София). Аз намирам само плюсове.
Благодаря ти! Ще се възползвам някой ден. В кой район е обекта?
Kalin1983 - помощник
пет юли 15, 2022 9:43 amskostadinov написа:
пет юли 15, 2022 9:29 amKalin1983 написа:
Колега, обади се 0888 761 694 и ела да поразгледаш приземния етаж(обекта е в София). Аз намирам само плюсове.
Благодаря ти! Ще се възползвам някой ден. В кой район е обекта?
БАНКЯ
skostadinov - специалист
Kalin1983 написа:
БАНКЯ
Супер. Само да реша проблема с водоизточника, че ми е на зор малко работата и ще звънна някой ден!
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 50

Тема "Мисия Нов Дом - от А до Я" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: