Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
[quote=oberst post_id=1107251 time=1658047486 user_id=88096

Тепърва ще го мисля, според по-нататъшното развитие.
[/quote]
Идеална е за катерене, красива и модерна. Цъфти красиво и радва и пчелите... подрежи малко короната, колко да ти пречи...
Уважавам Гугъл, радва, че питаш първо него :supz:
bleuetoile - специалист
нед юли 17, 2022 10:57 amn_a написа:
нед юли 17, 2022 10:35 ambleuetoile написа:
Здравейте момчета, имам пукнатини тип паяжина на много места. Правиха саниране на сградата, къртиха прозорците, а и много съседи са бутали стени на щтранга под мен. На 5тия етаж съм. Пишман майстори, които потрошиха други неща из апартамента ми казаха, че тия пукнатини трябвало да се дълбаят, после шпакловане в мрежичка, втото шпакловане и не знам си какво. Аз им заявих, че ще боядисам с латекс отгоре и ще си живея с пукнатини. Четох обаче за акрилните филъри, можело и с тях и само шкурка като изсъхне, според разни рекламни видеа из ютюб , без целият цирк с гипсова шпакловка, мрежички и втора шпакловка.

Мислите ли, че е възможно да свърши работа? Пукнатините са много, но под милиметър широки?

:cry:
Е, тук ли намери да питаш. Акрил на паста, в кофичка. Четеш упътването и със шпакличката минаваш фугите. За супер гладко, след шпаклата с добре изцеден парцал изтриваш. Не шкуриш
Впрочем, тук освен момчета има и мъже, ма нейсе
Благодаря ти от сърце 💓

И поздрави от мен, уважаеми господа Мъже :)

Не съм искала да обидя никого. :) :rock:
oberst - специалист
Оказа се, че има колона и насред сградата, така че покривът има още една опора, освен по периферията. Има и колона пред банята. Самата баня отвътре е с фаянс, който не е напукан, което за мен значи, че е слаган след като пукнатината се е развила. Самата пукнатина не я разкрих отвън, защото мазилката е много дебела и яка - без къртач няма да падне, обаче при напъхване на дълга отвертка, влиза до дръжката, т.е. и между тухлите. Плочата под пукнатината изглежда нормално, с изключение на една вертикална пукнатина, която не знам дали не е повърхностна.

Септичната яма била изглеждала много здрава и с бетонна плоча отгоре, която вече не се вижда, защото багерът я е покрил отново със засипката.

Мненията на съседите за годината на построяване са раздвоени - според едните е от 76-а, според други е след 80-та.

Тая калабра при близък оглед мяза малко на саморасла, а не на кастрено и култивирано дърво, като по парковете. Затова е и расла накриво. На снимки изглежда по-добре, отколкото на живо. Обаче срещу нея от другата страна на сградата какъв грамаден орех има...
Прикачен файл:
0-02-0a-7abac75f5c134333616737e7818725740a29bb16067b65cff82ead363a01c8b5_e1b26cf11eca6669.jpg
Прикачен файл:
0-02-0a-c236726a2432bb7627c4275f6b09d712b808d928eb1277dbdac1e9ec025f8165_3e91a041a5e3a2ec.jpg
Прикачен файл:
0-02-0a-29fa88e2bf929219bf751f039912d8abaad846176ae18d97429ef64b3a08ca89_2efa937ea7470f29.jpg
Прикачен файл:
0-02-0a-df79f55c8abeb85b1d3824c68775e4a3ea612358414a6c36c83be919ae83207e_1aed09811e7e7b64.jpg
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ами честита сграда! :-) За какво ще я ползваш?
Почисти пукнатината, омокри обилно, поизчакай да попие час и запълни с монтажна пяна.
Като правиш покрива - първо почисти хубаво старите покрития. Наслагвани мръсотии и кърпежи са предпоставка за чести ремонти.
Каталпа и орех, големи, са си богатство и трън в задника. Ще направиш каквото си си решил, но би могъл и да се пообразоваш и да си нагодиш визията и мнението
Покрив, канализация, пукнатина и да влязат бояджиите :-)
oberst - специалист
ср юли 20, 2022 9:45 amn_a написа:
Ами честита сграда! :-) За какво ще я ползваш?
Почисти пукнатината, омокри обилно, поизчакай да попие час и запълни с монтажна пяна.
Като правиш покрива - първо почисти хубаво старите покрития. Наслагвани мръсотии и кърпежи са предпоставка за чести ремонти.
Каталпа и орех, големи, са си богатство и трън в задника. Ще направиш каквото си си решил, но би могъл и да се пообразоваш и да си нагодиш визията и мнението
Покрив, канализация, пукнатина и да влязат бояджиите :-)
Още не знам за какво ще я ползвам самата сграда. Обаче има задоволителна партида за тока, на която ще бучна директно един ФЕЦ, само да ми излезе становището от КЕЦа. С това функционално разпределение и с тази пристройка отзад, става за много неща, особено като ФЕЦът започне да носи регулярен приход и да го реинвестирам в нея. Покрива най-напред го чака малко кофраж и бетон, за да възстановим борда отзад, който наполовина е останал само на стърчаща арматура и след това ще подхванем ремонта на хидроизолацията.

За канализацията, днес ще ходят да проверят какво е дереджето и дали случайно няма предвидено отклонение и за тази сграда, макар да не е била включена при изграждането й. Канализацията и улиците ги правиха преди няколко години, когато оправиха пътя Чирпан - Симеоновград и пречиствателната станция на Чирпан. Като дойде пак багерът за тръбата, ще се върна на темата за провисването на плочата след като разкопае около ъгъла.
Lutchezar - майстор
Ако ще товариш покрива, имаш хидроизолация да слагаш, да мислиш как да закрепваш конструкцията без да нарушиш изолацията, как ще прекарваш проводници, което означава сега да го разчистиш.
Също така сега трябва да се огледа някоя колона или част от носещата конструкция дали има нужда от ремонт. И ако има пропадане там, то ще увлече покрива и ще има усукване на цялата конструкция, просто трябва едновременно по всички задачи да действаш.
oberst - специалист
ср юли 20, 2022 10:53 amLutchezar написа:
Ако ще товариш покрива, имаш хидроизолация да слагаш, да мислиш как да закрепваш конструкцията без да нарушиш изолацията, как ще прекарваш проводници, което означава сега да го разчистиш.
Също така сега трябва да се огледа някоя колона или част от носещата конструкция дали има нужда от ремонт. И ако има пропадане там, то ще увлече покрива и ще има усукване на цялата конструкция, просто трябва едновременно по всички задачи да действаш.
Още не е ясно дали ФЕЦът ще е на покрива, защото сградата е обърната към 20 градуса на запад, което е доста лош вариант. Ако беше на изток, тези градуси са приемливи. Затова, ако искам ориентация чисто на юг, конструкцията ще е усукана спрямо покрива и ще стане грозно и сложно. Може и да е наземна, стига обаче самата сграда и разните дървета да не я засенчват. Още по-сложна е цялата задача, от това което сам казваш. Иначе, окабеляването ми е най-малкият проблем, защото ще става през пристройката. Закрепянето също има варианти с предварително набити и хидроизолирани анкери при ремонта на покрива. От моя гледна точка, най-голяма спънка за покривна инсталация е ориентацията на сградата - ако беше с южно изложение, нямаше да го мисля, даже. Това до голяма степен ще зависи и от проекта. Вчера на пръв и бърз поглед, колоните и трегерите видимо са наред, а тази централната се оказа и че имала вграден комин, който обаче не излиза на покрива - явно са го затапили при предходен ремонт. Общо взето, ситуацията е далеч от идеална, ама като знам за колко го взех с все съществуващата трифазна партида, би трябвало да ми излязат сметките, стига да няма някакъв фатален скрит дефект.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Слънцестатистиката какво казва или си имаш неща наум?
Панели можеш да си ориентираш всякак... Може да е грозно, може да не е. Мислех, че за бизнес, фецовете ги правят в полето.
oberst - специалист
ср юли 20, 2022 11:40 amn_a написа:
Слънцестатистиката какво казва или си имаш неща наум?
Панели можеш да си ориентираш всякак... Може да е грозно, може да не е. Мислех, че за бизнес, фецовете ги правят в полето.
Изобщо не ме интересуват карти на слънцегреенета, радиации, производителност и т.н. Това, че в онзи район като цяло е добре, а не е като в Плевен е просто бонус. Там слънце има много, но пък е горещо, което намалява производителността - затова ако беше на изток и по-добре, защото рпедиобед поне още не е жега и компромисно, може да се измести пиковото производство по-напред. Следобед, когато слънцето ще отива на запад, панелите вече ще са се нагряли и по принцип е умряла работа. Толкова други обективни фактори са от по-голямо значение, че това е последна грижа. Основното е свързването, че като се започнат едни мъки и то при условие, че ЕВН са най-свестните, т.е. най-малко неприятните. При тимаджиите и при евроинсаджиите е страшно - мрежите са им скапани, на за сметка на това само се чудят какви неприемливи условия на присъединяване да дадат - вече често дори и малките ФЕЦове по 30 kW ги пращат на разпределителната мрежа на средното, което значи ЕСО, собствен трафопост, копаене и прокарване на трасе 20 kV до линията, изграждане на клетки при енергото за сметка на инвеститора и прочее оферти на отказване, дето трябва човек да е луд, за да се хване. На къра също има недостатъци, защото там задължително се връзва минимум на разпределителната, че и на преносната мрежа и поради това е оправдано само от мегавати нагоре, защото фиксираните разходи и разправиите са страшни. Най-добре си е в урегулиран имот, хеле пък ако има съществуваща партида вече - тогава връзването в рамките на предоставената мощност е формалност и не струва почти нищо.

Ориентирането на панелите не е баш всякак, ако ще е прагматично, защото зависи от конструкцията. Колкото повече самодейност и творчество се проявят, толкова повече сметките не излизат. За капак, по котловините и по реките нормите за проектиране са едни от най-тежките, заради снеговете и е желателно самата конструкция да не носи товар, а само да го предава на покрива, което предполага много опори - затова е желателно конструкцията да следва покрива, а не да се правят зъбери, ветрила и накрая да заприлича на гърба на стегозавър. Започнеш ли да променяш ориентацията, възниква и проблем със засенчването, което налага голяма разрядка, а тя води до оскъпяване на конструкцията и до неефективно използване на наличната площ.

И още една особеност - ако се строи в празен имот, централата се явява основно застрояване и тогава строежът е 3-та категория, а ако в УПИто вече има основно застрояване, то тогава това се явява допълващо по чл. 147 и е 6-та - много по-просто и евтино. Пък що е то конструкция не е много регламентирано и под претекста, че правиш такава, може бая самостоятелна постройка да излезе накрая, пък формално да си минал с разправията само 6-та категория.
Lutchezar - майстор
Имаш идея какво правиш и защо го правиш, признавам ти го!
Стискам палци.

Тема "Пукнатини в стената от ъглите на прозореца" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: