Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
brum - майстор
Допълнителна постройка с размери 5.5 метра на 5.5 метра предназначена за складово и работилница. Замазките са правени на ръка с майки и пълнеж между тях. Дебелината е около 3 сантиметра. Преди 10-12 дни са правени. На места майките хлопат на кухо. На места пълнежа между тях не само хлопа, а при стъпване се усеща как пропада с милиметър надолу (вижда се по цепнатините които са се образували). Това което виждам е, че не се ронят. Или поне не видимо - тези дни ще изчистя и ще стане ясно.

Следващата стъпка е слагане на преградни стени от гипсокартон.

Последната стъпка е слагане на плочки в едно малко помещение на което ако му хлопа някъде замазката ще бъде вдигната и директно заместена с лепилото за плочките.

Въпросите ми са - какво да очаквам от тези замазки? Ще има ли проблеми с преградните стени ако там където минават не хлопа в момента?

Могат ли да се извършват в последствие (след преградните стени) ремонти на парче? И това ли е реда за корекции на местата където хлопа:
1) Вдигане на старата замазка
2) Почистване до липса на прах
3) Грундиране
4) Полагане на нова смес за замазки (или някакво лепило за плочки)
big_dragon - специалист
Вътху каква основа е замазката, вероятно там е заровено кучето?
Ако тя поддава, каквото и да правиш, така ще е...
brum - майстор
Бетон. Основата е доволно здрава. За основата нямам притеснения. Цялото помещение е основно от бетон и е добре армирано, защото над него се паркират автомобили.
schuldiner - майстор
Няма страшно, първата ми замазка и тя така - силноциментова в най-голямата жега, че на всичкото отгоре ми я разредиха до боза... Къртача с лопатката и всичко до бетон! Ако не те е страх от прахоляк, прорежи с шлайфа на квадрати 50х50 см, вдигат се по-лесно.
Може и на парче да работиш, анкерирането на преградните стени е в бетона, обаче като къртиш, може да повредиш картона. Там задължително с изрязване на фуга покрай стената.
brum - майстор
schuldiner написа:
Може и на парче да работиш, анкерирането на преградните стени е в бетона, обаче като къртиш, може да повредиш картона. Там задължително с изрязване на фуга покрай стената.
То няма как да не е в бетона. Замазката е около 3см. Ще ги сръчкам да слагат дълги дюбели, че да не го мисля.
schuldiner - майстор
нед юли 31, 2022 8:12 ambrum написа:
Ще ги сръчкам ...
Да разбирам, че не си го правил ти? Ами който е майсторът, да си го кърти нацяло, белким другия път внимава повече... Сега, не казвам, че всичко трябва да е за негова сметка, щото хептен ще се разбягат работниците, ама и отговорност трябва да се носи. Компромисът ще е за твоя сметка.
brum - майстор
Тези за гипсокартона са други. Важното ми е да не спъвам процеса и да се движат нещата, че до 20ти август трябва да е готово и да съм изнесъл всичкото дето пренесох от там в къщата.

Иначе да - от тези дето го правиха ще искам да си вдигнат проблемните места и да го оправят. Ако се дърпат ще си го оправям аз някой ден, пък на тях ще им орежа пари от плащането.
Chefo77 - майстор
Нека позная - няма грунд върху бетона, няма и армировка замазката. Поне едно не уцелих ли? :)
ulieliadi - специалист
Сто процента необезпрашена основа, и липса на грунд. При тази дебелина от 3 см може да очакваш още по-големи щети. При пробиването с перфоратора ще се разхлопа още.
brum - майстор
Грунд има, но съм почти убеден, че е нанесен много рано и е бил прашен. Армировка няма. Утре ще дойдат да си изрината хлопащите места и ще ги видя как работят.

Обмислям да ги накарам да изрежат улей там където ще са преградните стени и да го минат с бетон. На друго място с него им се получи добре - на гаража направих праг дебел почти 3см и широк около 15см. Той не мръдва дори като буса минава над него.

Тема "Хлопаща подова замазка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: