Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
milev5 - специалист
Здравейте ! Почнах основен ремонт(строеж) на къщата.Махнах всички преградни стени от гипсокартон и ги изидах с тухла 120мм винербергер.Обаче след като махнах старата мазилка на 3 от външните стени,която беше пълен боклук се оказа че 3-те стени са по 120мм ширина + изолация.От външната страна вече всичко е направено, изолация, шпалкловка и мазилка не подлежи на събаряне.
Въпросът ми е ще бъде ли ефекивно ако добавя още един ред 120мм винербергер успоредно на зида,като го прилепя към старият?Да уточня че колони не смятам да лея на новият зид и не знам колко е удачен този вариант.
Приложил съм снимки.
Едната стена е единичка зид, а останалите газобетонни блокчета,коти за мен са си пълен боклук.
Зидът няма да е нито носещ, нито основен, основно изолационен.
Сметнах го около 1500лв с труд за зидане, ако аз зидам около 1000лв.
Подготвям се за турбозол.

ИзображениеИзображениеИзображение
chapara - майстор
Що да не е? Зидай но направи анкерен контакт с двете зидарии.
milev5 - специалист
Направих стените сега идва ред на парното.
Искам да вкопая тръбите,но с PEX/AL/PEX няма да стане понеже ще падне голямо копане, а и подът няма замаска.Ида има тя е 1-2см на места.Не мога и да направя такава поже трябва да повдигам врати.Става сложно.
Ще вървят по стените, но има много ъгли много нещо, а една от стаите на 12см над останалите.
Освен PP-RCT тръби друго не мога да ползвам.Интересува ме дали е проблем че тръбите ще се качват и слизат нагоре надолу?
Смятам да ги вкопая над първата тухла,където е възможно и до нивото на първата тухла където трябва.
По старата схема минават 4 тръби до едната спалня 2x16мм и 2х20мм(топла студена),след нея вървят само 2х20мм.Показал съм на снимката.
Евентуално да направя цялата система двутръбна с дръби 2x25мм или до третият радиатор 2х25мм и после на 20мм.
60мм ширина мисля че ще е достатъчна да влязат спокойно тръбите ?До колкото проверих фитингите нямат стъклофибър или съм в грешка?Мисля да използвам PEX/AL/PEX за връзка с радиаторите.
Най дългото трасе е 25м
Обща мощност на дългото трасе 13KW

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Тема "Допълнителен зид към външен зид ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: