• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
feikot - специалист
След като прехваления ми баджанак го чаках 6 месеца да се накани да ми залепи плочките по пода в къщата ( 60 кв.м. ) и се съобразих с претенциите за лепило (АК 20, ЦМ17 и П9) само и само всичко да е наред, седмица след като приключи усетих една плочка да хлопа. Съседната до нея също, но бие на кухо до средата само, обаче снощи излопа и още една в детската, която е на около 2 м. от първите. Отдолу е замазка, под нея подово. Причината за това фиаско е предполагаема - сухо лепило, прашна замазка, лепило само на замазката... Ясно е,че ще се разлепят и ще се лепят на ново тия плочки, той даже около едната фугина гледам се натрошил.
Въпроса е как да процедирам след като ги разлепя, ако отдолу остава високо нивото, замазката варира разбира се, но е между 6 и 9 см, като там специално е най-дебела.
Притеснява ме също, че все още не сме заживяли в къщата, не съм пуснал подовото, а вече плочките подскачат. То за това хората са казали, че с приятели и роднини тия неща не се вършат, ама...
moimoimoi - майстор
колко милиметра фуга има между плочките?
грундирахте ли основата?
на топки ли е лепено?
самите плочки мазани ли са с лепило преди да се залепят ? или директрно плочката върху лепилото на пода?
zz_stefanov - майстор
чет авг 04, 2022 4:32 pmmoimoimoi написа:
колко милиметра фуга има между плочките?
грундирахте ли основата?
на топки ли е лепено?
самите плочки мазани ли са с лепило преди да се залепят ? или директрно плочката върху лепилото на пода?
+1
Плочките трябва да се обмазват на тънко с лепило преди да се притиснат върху гребена
Hoвoceлckи - майстор
Първо трябва да извадиш една хлопаща плочка за да видиш коя спойка е компрометирана - плочка- лепило, лепило-замазка ... Едва тогава би могло да се правят предположения за причината и евентуалните мероприятия за повторното й недопускане. Пропуснал си като причина прашни плочки ...
torbalan - Дървен философ
Не веднъж съм залепвал отлепени плочки с С200.
Но става въпрос за добре намазани плочки, при които няма кухини...
chapara - майстор
чет авг 04, 2022 10:33 pmtorbalan написа:
Не веднъж съм залепвал отлепени плочки с С200.
Но става въпрос за добре намазани плочки, при които няма кухини...
60кв.м ремонт с Ц200, извън темата си :-D
torbalan - Дървен философ
чет авг 04, 2022 11:00 pmchapara написа:
чет авг 04, 2022 10:33 pmtorbalan написа:
Не веднъж съм залепвал отлепени плочки с С200.
Но става въпрос за добре намазани плочки, при които няма кухини...
60кв.м ремонт с Ц200, извън темата си :-D
Имам предвид залепване на отлепена плочка, а не ремонт на помещението.
chapara - майстор
Е, ясно за какво става дума, но метода е описван и който иска чете😎👍
feikot - специалист
чет авг 04, 2022 4:32 pmmoimoimoi написа:
колко милиметра фуга има между плочките?
грундирахте ли основата?
на топки ли е лепено?
самите плочки мазани ли са с лепило преди да се залепят ? или директрно плочката върху лепилото на пода?
Фугата мисля е 2 или 3 мм, основата не е грундирана, аз тръгнах с прахосмукачката да изсмуча поне праха, каза че не му било необходимо, че било чисто. Лепено е на гребен върху замазката и тънко върху плочката. Човека от 25 години това работи и освен че е малко парапушчия, знае какво прави.
Довършвам изолацията тия дни и ще извадя разлепената плочка за да видя дали е към замазката или към плочката компрометирана спойката.
Hoвoceлckи - майстор
Би ли ни казал повече за структурата на този под - има ли ТИ най-отдолу и каква, има ли замазка над нея, арматура?
  • 1
  • 2

Тема "Разлепен гранитогрес на пода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: