Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
tzetzo160 - специалист
Здравейте! Ще изливам пътеки около къщата, с ширина 1,5 метра, а също и ще направя площадка за лятна кухня с размери 5х5 метра. Бетонирането не ми е силата, като изключим няколко пъти, когато съм помагал на приятели. Чуденето ми е, каква армировка да направя? Основата ще е трошен камък, трамбован, пясък отгоре, и стоманобетон с дебелина 10-15 см. Терена е равен. Гледам готовите арматурни мрежи, но дали да е ф8 или ф10, същото и гъстотата на пръчките има от 10х10 до 20х20 см. Ще се радвам на всякакви съвети и идеи! Благодаря предварително за помощта!
PIP - майстор
Пясък има смисъл единствено, ако ще слагаш найлон между него и бетона. Ако няма да се качват коли отгоре също така не виждам смисъл и от толкова дебела арматура и над 10см бетон.
tzetzo160 - специалист
Найлон мисля да сложа на площадката, където ще е лятната кухня, като смисълът от полагането на пясък не ми е съвсем ясен. За да легне отгоре найлона без да се разкъсва ли се слага пясък?
PIP - майстор
Това е една от причините, другата е да спре изтичане на циментовото мляко. Аз на подобни площатки и пътеки не слагам нито найлон нито пясък, а предпочитам направо на трошляка. По-важно е да не се излива направо на пръст. Когато има достатъчно едра фракция трошени камъни от долу и по-ситна от горе добре трамбовани влагата е под тяг, а не до бетона.
ulieliadi - специалист
Бетон б30 с добавка водоплътност, сложи найлон, насипи с фракция, мрежа минимум ф6.
За да ти се получат нещата от първия път и както трябва си заложи майки по които да дърпаш с мастар. Аз ползвам кух профил 40х10мм който зазаряваш за побити шишове. После остават в бетона :wink:
tzetzo160 - специалист
Ясно, добавката за водоплътност я бях забравил! Както често се получава - тамън ще му свикна и ще свърши, но няма начин :) Благодаря за помощта!
BLUEPUPIL - майстор
Прикачен файл:
90QASW.jpg


Няма дистанционери. Затова при изливането
леко се повдига мрежата с ръка да влезе
бетон под нея с дебелина мин. 3см.
:wink:
resistbody - майстор
ср сеп 21, 2022 11:32 amBLUEPUPIL написа:
Няма дистанционери. Затова при изливането
леко се повдига мрежата с ръка да влезе
бетон под нея с дебелина мин. 3см.
:wink:
Играл съм го тоя филм, дай 20лв за дистанциали и не се занимавай с издърпване, дето не знеш кво се случва..
tzetzo160 - специалист
За дистанционни мисля да ползвам камъни, че с повдигането не знам дали ще се справя. Да не легне на дъното мрежата :)

Тема "Въпрос за направа на пътеки около къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: