• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
razbiv - помощник
Здравейте. Престои ми изграждане на работилница с метална конструкция и термопанели с размери 7х10м с височина 3.40х 2.80, но плана на конструкцията който ми бе направен нещо ме съмнява, пък и други хора също споменаха, че нещата не са много наред. Проекта беше направен с 4 колони на дългата страна с разстояние между тях около 3,2м, но реших да добавя пета колона за да се намали разстоянието между колоните на около 2,4м. Реших да прикача плана на работилницата с добавената пета колона и да събера мнения от хора които имат опит с проектирането и изграждането на метални конструкции.Чертежа беше чертан на ръка от строителен инжинер когото не съм виждал, 3д визуализацията съм я правил аз доколкото мога. Синият профил 100х100х3, жълт 80х80х3, червен 160х80х3, лилав п профил 120х60х3. Има един равностранен винкел 50х50х5 който опасва конструкцията най отдолу до бетоновата настилка, него не съм го начертал. Профила за червените греди не е ли твърде тънък? Препоръката на съфорумец е, че профила 160х80х3 за трите червени греди е твърде недостатъчен и човека препоръча профил 200х100х4 като минимум или IPE160 като малко по добър вариант. Ако ползвам профил IPE 160 може ли профила да легне върху гредите и да се завари( така ще ми е най лесно), понеже гледам, че масово прихващат този профил странично за колоните посредством планки и болтове, а аз мисля всичко да е на заварка. Трябва ли да сменям профила на колоните( 100х100х3) с по дебел такъв при положение, че за гредите от профил 160х80х3(11кг на л.м) отивам на IPE160(15,8 кг на л.м) за червените греди. Ще съм благодарен за всякакви компетентни съвети и препоръки.Изображениеhttps://imagizer.imageshack.com/img924/ ... NN.jpg[img][/img]ИзображениеИзображениеИзображение
BLUEPUPIL - майстор
Абстрахираш се от болтовете и избираш
дали връзката ще предава момент т.е.
с каква коравина да бъде.
:wink:
Прикачен файл:
1Q.png
1Q.png (19.29 KиБ) Видяна 3081 пъти
Прикачен файл:
2Q.png
Прикачен файл:
3Q.jpg
3Q.jpg (5.37 KиБ) Видяна 3081 пъти
Прикачен файл:
4Q.jpg
4Q.jpg (3.65 KиБ) Видяна 3081 пъти
Прикачен файл:
5Q.jpg
BLUEPUPIL - майстор
Прикачен файл:
6Q.png
6Q.png (85.84 KиБ) Видяна 3079 пъти
Прикачен файл:
7Q.jpg
Прикачен файл:
8Q.jpg
8Q.jpg (27.73 KиБ) Видяна 3078 пъти
Прикачен файл:
9Q.jpg
9Q.jpg (5.66 KиБ) Видяна 3078 пъти
Прикачен файл:
10Q.png
10Q.png (96.07 KиБ) Видяна 3078 пъти
razbiv - помощник
Благодаря за снимките и препоръките. BLUEPUPIL
pkrastev - специалист
пон окт 10, 2022 7:49 pmrazbiv написа:
Благодаря за снимките и препоръките. BLUEPUPIL

Ако може да споделиш до къде стигна с направата на тази конструкция приятелю защото имам интерес. Събирам информация всякаква защото смятам да правя нещо подобно с подобни размери и всичко ще ми е от полза моля .
Между другото ти писах на лични съобщения ако има начин да обсъдим но никакъв отговор.
razbiv - помощник
нед окт 23, 2022 2:15 pmpkrastev написа:
пон окт 10, 2022 7:49 pmrazbiv написа:
Благодаря за снимките и препоръките. BLUEPUPIL

Ако може да споделиш до къде стигна с направата на тази конструкция приятелю защото имам интерес. Събирам информация всякаква защото смятам да правя нещо подобно с подобни размери и всичко ще ми е от полза моля .
Между другото ти писах на лични съобщения ако има начин да обсъдим но никакъв отговор.
Извинявай колега. Наскоро не съм посещавал форума и не съм видял, че си ми писал. Закупил съм профилите. Днеска излях основите на работилницата с монтирани планки и шпилки за колоните. Предстои ми да оразмеря колоните и да ги вдигна, като след нивелацията им мисля да излея и плочата. В момента се чудя с какво би било най добре да грундирам профилите. Дали да е грунд и след това боя или боя за метал 3 в 1.
ИзображениеИзображение
pkrastev - специалист
пон окт 31, 2022 3:55 pmrazbiv написа:
нед окт 23, 2022 2:15 pmpkrastev написа:
пон окт 10, 2022 7:49 pmrazbiv написа:
Благодаря за снимките и препоръките. BLUEPUPIL

Ако може да споделиш до къде стигна с направата на тази конструкция приятелю защото имам интерес. Събирам информация всякаква защото смятам да правя нещо подобно с подобни размери и всичко ще ми е от полза моля .
Между другото ти писах на лични съобщения ако има начин да обсъдим но никакъв отговор.
Извинявай колега. Наскоро не съм посещавал форума и не съм видял, че си ми писал. Закупил съм профилите. Днеска излях основите на работилницата с монтирани планки и шпилки за колоните. Предстои ми да оразмеря колоните и да ги вдигна, като след нивелацията им мисля да излея и плочата. В момента се чудя с какво би било най добре да грундирам профилите. Дали да е грунд и след това боя или боя за метал 3 в 1.
ИзображениеИзображение
Ще следя с интерес . А на тебе ти пожелавам успех .
pkrastev - специалист
пон окт 31, 2022 3:55 pmrazbiv написа:
нед окт 23, 2022 2:15 pmpkrastev написа:
пон окт 10, 2022 7:49 pmrazbiv написа:
Благодаря за снимките и препоръките. BLUEPUPIL
Докъде стигна с работата ме ми е интересно приятелю. Писъх ти на лични съобщения но май много не ги гледаш


Ако може да споделиш до къде стигна с направата на тази конструкция приятелю защото имам интерес. Събирам информация всякаква защото смятам да правя нещо подобно с подобни размери и всичко ще ми е от полза моля .
Между другото ти писах на лични съобщения ако има начин да обсъдим но никакъв отговор.
Извинявай колега. Наскоро не съм посещавал форума и не съм видял, че си ми писал. Закупил съм профилите. Днеска излях основите на работилницата с монтирани планки и шпилки за колоните. Предстои ми да оразмеря колоните и да ги вдигна, като след нивелацията им мисля да излея и плочата. В момента се чудя с какво би било най добре да грундирам профилите. Дали да е грунд и след това боя или боя за метал 3 в 1.
ИзображениеИзображение
gogo7777 - майстор
чет дек 08, 2022 1:11 pmpkrastev написа:
.....Извинявай колега. Наскоро не съм посещавал форума и не съм видял, че си ми писал. Закупил съм профилите.
Правилно са ти казали, че слабото място в конструкцията са червените профили. Какъв профил си купил за тях?
За лилавите.....за мен е разхищение на материал и средства.
:drinkers:
razbiv - помощник
съб дек 10, 2022 7:39 pmgogo7777 написа:
чет дек 08, 2022 1:11 pmpkrastev написа:
.....Извинявай колега. Наскоро не съм посещавал форума и не съм видял, че си ми писал. Закупил съм профилите.
Правилно са ти казали, че слабото място в конструкцията са червените профили. Какъв профил си купил за тях?
За лилавите.....за мен е разхищение на материал и средства.
:drinkers:
За червения профил( средните греди) закупих профил 160х80х5, като първоначалния вариант по конструктивен план от инжинер беше с профил 160х80х3. Надявам се да държи.
  • 1
  • 2

Тема "Метална конструкция за работилница" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: