Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
venci.ivanov22 - специалист
Здравейте
Искам да засадя лози около къщата за сянка ,но нямам идея как става процедурата...
Давайте инфо моля .,.
Гледах продават се вкоренени десертни
На колко разстояние ,колко време растат и т.н
Благодаря
gnt69 - майстор
съб сеп 24, 2022 8:40 amvenci.ivanov22 написа:
Здравейте
Искам да засадя лози около къщата за сянка ,но нямам идея как става процедурата...
Давайте инфо моля .,.
Гледах продават се вкоренени десертни
На колко разстояние ,колко време растат и т.н
Благодаря
ЕТО :partyman:
venci.ivanov22 - специалист
съб сеп 24, 2022 9:50 amgnt69 написа:
съб сеп 24, 2022 8:40 amvenci.ivanov22 написа:
Здравейте
Искам да засадя лози около къщата за сянка ,но нямам идея как става процедурата...
Давайте инфо моля .,.
Гледах продават се вкоренени десертни
На колко разстояние ,колко време растат и т.н
Благодаря
ЕТО :partyman:
Не разбрах
gnt69 - майстор
съб сеп 24, 2022 11:57 amvenci.ivanov22 написа:
Не разбрах
[/quote]
Натисни с мишката по ЕТО. Вси4ко за което си питьл вече е дискутирано просто го прочети.
ky-kyy - майстор
Кво има толкова за разбиране - Бучнеш пръчка- пиеш вино :drinkers:
radius - майстор
То и аз не разбирах като пусках темата, а сега...също толкова разбирам, ама комшията каза, че догодина когато и с каквото пръскам , ще му казвам. :lol:
А аз викам друг комшия да казва къде да режа, толкова знам :lol:
Ако те мързи да прочетеш темата, кажи, може някой да се навие да дойде да ти го гледа.
chapara - майстор
Па да беше дал малко инфо? Местоположение, надмоска височина? Една елементарна схема на къщата с посоките на света! Ясно е че от северната страна на къщата в нашето полукълбо, нито ще ти тябва сянка, нито асмалък ще имаш! Нито узряло грозде ще видиш. А бе като задавате ялови въпроси, не мислите ли?

Аз искам да съм космонавт, какво ще ми препоръчате? :?
Hoвoceлckи - майстор
Първо казваш, че искаш за сянка - "отел"/"липа". Не изисква никакви грижи освен рязане. Става за ракия.
После споменаваш "десертно". Там е по-сложно - за начало трябва да отговориш на въпросите на колегите.
Киррил - специалист
Засади си една подложка (дивачка) и ще имаш дълга сянка. Грозде ще си купуваш. Няма такова животно дето не се пръска за някакви заболявания. Ще ти препоръчат нещо, ще заболее и после ще кажеш, че са те подвели. Дивачките/подложките не съм ги пръскал от 4-5 години и нямат никакъв проблем с никакви болести, като растат силно и с много листа. Благородна сянка.
Всичко останало е компромис.
Ти искаш хем сянка, хем десертно грозде, хем само да го гледаш и радваш без да си мръднеш ръцете. Няма как да стане всичко заедно, за това избери на кое най-много държиш.
https://www.bgfermer.bg/Article/6576787

Тема "Засаждане на лози покрай къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: