Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
schuldiner - майстор
чет окт 06, 2022 6:47 pmHursa написа:
И защо от отделни панели, а не скелет обшит с плоскости.
това е намерил в ютюб.
nabi - специалист
чет окт 06, 2022 6:47 pmHursa написа:
Осб плоскостите са с още по-малка паропропускливост, значително по-малка - 2,5-3 пъти, дори до над 4. И защо от отделни панели, а не скелет обшит с плоскости. Може би ще е добре да се запознаете много подробно с подобни технологии.
Никъде не можах да намеря информачия колко диша осв3 ,и колко хидроф.шперплат и ми се струва че това зависи и от самите производители .Избрах варианта с панели защото ми се струва по лесен за изпълнение от малко хора
Lutchezar - майстор
Архитектурен проект? Съществува ли?
шоп - майстор
чет окт 06, 2022 10:09 pmnabi написа:
Никъде не можах да намеря информачия колко диша осв3 ,и колко хидроф.
Не ти и трябват такива данни.
Дървена къща изолирана с вата НЕ трябва да диша през стени и тавани. Тя трябва да е херметична като термос за да може ватата да е суха и да си върши работата.
Дишането се осъщестява чрез принудителна контролирана вентилация.
Затова отвътре зад гипсартона пароНЕпропускливо фолио, а отвън под фасадният сайдинг паропропускливо фолио от типа за под керемиди монтирано в суответната посока.
Успехи!
floydogi - специалист
чет окт 06, 2022 10:09 pmnabi написа:
чет окт 06, 2022 6:47 pmHursa написа:
Осб плоскостите са с още по-малка паропропускливост, значително по-малка - 2,5-3 пъти, дори до над 4. И защо от отделни панели, а не скелет обшит с плоскости. Може би ще е добре да се запознаете много подробно с подобни технологии.
Никъде не можах да намеря информачия колко диша осв3 ,и колко хидроф.шперплат и ми се струва че това зависи и от самите производители .Избрах варианта с панели защото ми се струва по лесен за изпълнение от малко хора
И ОСБ3 не "диша", въпросът беше къде го слагаш. Ти искаш да го сложиш отвън на ребрата, аз написах, че трябва да се сложи отвътре. Отвън слагаш мембрана, за да може влагата да излиза навън. Поиграй си с калкулатора, който посочих, и ще видиш при различните варианти къде отива точката на оросяване. И тази работа с отделните панели не ми е ясна. Виждал съм да правят цели стени на земята и да ги изправят после, но панел по панел?!? Нали трябва да има и носеща конструкция.
nabi - специалист
пет окт 07, 2022 7:12 amfloydogi написа:
чет окт 06, 2022 10:09 pmnabi написа:
чет окт 06, 2022 6:47 pmHursa написа:
Осб плоскостите са с още по-малка паропропускливост, значително по-малка - 2,5-3 пъти, дори до над 4. И защо от отделни панели, а не скелет обшит с плоскости. Може би ще е добре да се запознаете много подробно с подобни технологии.
Никъде не можах да намеря информачия колко диша осв3 ,и колко хидроф.шперплат и ми се струва че това зависи и от самите производители .Избрах варианта с панели защото ми се струва по лесен за изпълнение от малко хора
И ОСБ3 не "диша", въпросът беше къде го слагаш. Ти искаш да го сложиш отвън на ребрата, аз написах, че трябва да се сложи отвътре. Отвън слагаш мембрана, за да може влагата да излиза навън. Поиграй си с калкулатора, който посочих, и ще видиш при различните варианти къде отива точката на оросяване. И тази работа с отделните панели не ми е ясна. Виждал съм да правят цели стени на земята и да ги изправят после, но панел по панел?!? Нали трябва да има и носеща конструкция.
При панелно изпълнение самите панели са носещата конструкция съответно над тях ще сложа още 2 ребра моята идея е панелите отвън да са затворени с хидроф.шперплат вместо осб,отвън вата на конструкция фолио и саидинг,а от вътрев дървената рамка вата и отвън ако е необходимо фолио и шперплат основното ми притеснение е дали не сбърках като взех шперплат вместо осб
Hursa - майстор
Скицирайте го. Не строите къща от карти, а дом в който да живее семейството - предполагам.
schuldiner - майстор
Ако въпросът е само за избора осб/шперплат, китайски-некитайски, шперплатът си е по-здрав. А с него /и с подходящи винтове/ решаваш укрепването в равнината на стената, вкл. за натоварване отгоре. Щом толкова държиш да е отвън, проблемът се решава като го перфорираш. Защото, предполагам, между гредите на панелите пак ще има вата. А както казаха, тя не трябва да се затваря с паронепропусклив елемент. Следва още вата на конструкция върху шперплата, паропропусклива хидроизолационна мембрана, 2-3 см просвет за вентилация и вече сайдингът /защо винилов на дървена къща?!?/.
BLUEPUPIL - майстор
пет окт 07, 2022 12:49 pmnabi написа:
При панелно изпълнение самите панели са носещата конструкция =====
Недей!

Да ти направят поне една портална рамка
на болтове, гредата може да е разглобяема от
две ГВ „П“-та, за да може да се вдига от 2-3-ма
човека. И слагай панелите около нея.
Прикачен файл:
1.jpg
Прикачен файл:
2.jpg
2.jpg (117.05 KиБ) Видяна 896 пъти
Прикачен файл:
3.jpg
Прикачен файл:
7.jpg
7.jpg (33.56 KиБ) Видяна 896 пъти
Прикачен файл:
8.jpg
8.jpg (77.51 KиБ) Видяна 896 пъти
шоп - майстор
Според мен при монтирани диагонали и достатъчно Х ови връзки няма нужда от горещо валцовани профили.

Тема "строеж на дървена къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: