Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
BLUEPUPIL - майстор
Мисля си, че изпълнени с EPS са най-доброто възможно решение за къща след окачената, вентилируема фасада с вата.

Понеже все обвинявате BLUE-то, че показвал само „атлантически“ снимки,



Прикачен файл:
1.jpg

Прикачен файл:
2.jpg

Прикачен файл:
3.jpg

Прикачен файл:
4.jpg

Прикачен файл:
5.jpg
BLUEPUPIL - майстор
за да има полит. баланс ето Ви и няколко от земите на бившата Руска империя


Прикачен файл:
1.jpg

Прикачен файл:
2.jpg
2.jpg (27.54 KиБ) Видяна 827 пъти

Прикачен файл:
3.jpg

Прикачен файл:
4.jpg
4.jpg (101.53 KиБ) Видяна 827 пъти

Прикачен файл:
5.jpg
5.jpg (99.72 KиБ) Видяна 827 пъти
BLUEPUPIL - майстор
За да не сърдят пък българските националисти


Прикачен файл:
QWA11.jpg
QWA11.jpg (25.66 KиБ) Видяна 824 пъти

Прикачен файл:
QWA12.jpg
QWA12.jpg (28.97 KиБ) Видяна 824 пъти
BLUEPUPIL - майстор
И накрая решение за основите за първи път споменато във форума от колегата шоп



Прикачен файл:
1.jpg

Прикачен файл:
2.jpg

Прикачен файл:
3.jpg

Прикачен файл:
4.jpg

Прикачен файл:
5.jpg
PIP - майстор
Така се строи в UK, с тая разлика, че в повечето случали плюс изолацията между двойния зид се оставя и въздушна междина. При нас ще е доста по-скъпо, понеже трябва да има и стоманебетонни колони и зида става доста скъп, отделно че нямаме майстори на фасадна зидария. Нашите строители ще забравят как се бърка разтвор след няколко години с тоя готов бетон и пяна за зидария. Интересно на нито една от снимките не видях 'връзките', които свързват двата зида.
шоп - майстор
съб ное 05, 2022 8:15 pmPIP написа:
Интересно на нито една от снимките не видях 'връзките', които свързват двата зида.
Руснаците през няколко редаа използват стоманена мрежа ф2 или ф3 мм. По-заможните с неръждаема. По-рядко превръзват с метални окачвачи.

Сандвича е перфектен, надежден, предпазен от външни явления и пожари, но сте прави. В Бг майстори на фасадна фугирана зидария няма или са кът.
djogobg - специалист
Това, което много ме притеснява при изолацията, като цяло, е влизането на мишки и съсели в нея. Бях приготвил една каменна вата за изолиране на комина, ама докато стигна да я сложа и видях, че едни мишки са я разпопарили и си направили гнездо в нея. В XPS и EPS също дълбаят. Дали е вариант изсипването на перлит вътре в сандвича, вместо вата/полистирен? Него, мишките го отбягват, като че ли. Тунели не могат да си направят. Вярно цената ще стъпи доста нагоре, ама като знам как всяка есен и зима изтребвам по 6-8 мишки без изолация, в която да живеят, направо не ми се мисли, какво могат да направят в сандвич стена.

Тема "„Сандвич“ стени" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: