Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Здравейте,
на село в централна България имам една стара къща, която ми се иска да я направя да може да се ползва за лятна вила. Около 50 квадрата е, на два етажа с мазе, гредоред. Покрива и е тотал щета, гредореда на втория етаж е изгнил частично се е срутил. Стените на втория етаж са тухлени и са се понапукали, основите, мазето и първият етаж донякъде, са от каменни зидове и изглеждат здрави.

Интересува ме колко горе долу би струвало спрямо сегашните цени:
1. Разрушаването на къщата и почистването на мястото. В интернет намерих някакви цени, но не пише дали включват и извозването на отпадъците.
2. Грубият строеж. Тук не съм сигурен дали нещо от старите зидове ще може да се преизползва, но нека за по-просто да кажем че всичко ще се прави на ново. За новия строеж, аз нещата си ги представям така: Същите размери, около 50-60 квадрата, два етажа, 3 плочи(над мазето, над първи и над втори етаж), покрив двускатен или пирамидален(каквото препоръчат майсторите), 2 или 3 комина. Разпределението на стаите ми се иска да е възможно най-просто, първи етаж примерно холокухня, с баня и мокро/килер, стълбище, на втория етаж 2 спални.
Към грубия строеж не съм сигурен дали се включва ВиК, ел. мрежа, шпакловка и замазка от вътре, но това също искам да знам колко би струвало ориентировъчно.

Държа да отбележа, че по никакъв начин не търся някакви луксозни или нестандартни изпълнения, искам всичко да е максимално опростено и евтино.

Неща като отопление, настилки, дограми, врати, топлоизолация, обзавеждане и т.н. не ги броя за момента.

Ще съм благодарен ако ми отговорите! :)
PIP - майстор
Може с 50хил, може с 150хиляди може и с повече, зависи от това дали си от инвеститорите дето са силни в интернет на топло тъсещи оферти и намиращи мана на майсторите или ще си нацапаш ръцете.
nork - специалист
Всяка плоча вдига цената! Потърси из темите BLUE беше дал добро обяснение, темата беше подобна. :partyman:
MamaMy - майстор
Не е лошо да си мечтаеш, но ти се развиваш, краката ти изстиват и почваш да бълнуваш на глас. Ти имаш счупено дървено копче за балтон, но си търсиш чисто нов такъв да му пришиеш, ако може на цената на риза. Хайде от теб да мине ще вдигнеш цената до пуловер. :lol:
nelina_london - специалист
Най-евтино ,според мен , е на един етаж 90-100 м2 ,защото това стълбище яде яко от квадратурата ,без подпокривна плоча , с двускатен покрив .
Да ,увеличава се основата и покрива ,но стълбището ,двете плочи и кофражите им са доста средства ,после облицовка на стълбището и т.н.

Тема "Приблизителна цена за строеж на къща 50 кв.м, 2 етажа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: