Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
gogo7777 - майстор
Не знам какво смятате, но според плана само стоманените колове без планките тежат повече от тон и половина, да не кажа и повече. :)
....за пореден път се убеждавам в гениалността на проектантската инженерна мисъл :drinkers:
kozl - майстор
вт ное 29, 2022 11:56 amgogo7777 написа:
Не знам какво смятате, но според плана само стоманените колове без планките тежат повече от тон и половина, да не кажа и повече. :)
Смятаме армировка.
И как сметна 1500 кг за колците :?
И ти караш като строителите с надписването :-D
1 кол 50/50/4 мм висок 1,5 метра е към 5,45*1,5= 8,2 кг за 200 метра през 2 метра са 100 колеца по 8,2 кг=820 кг.
gogo7777 - майстор
Верно бе.....броил съм 200 колеца :x
С такъв материал бих направил къща. Бас ловя, че няма да му турят такива, нито анкери на Хилти, освен ако правописната грешка в чертежа не е умишлена :wink:
kvsandro - напреднал
вт ное 29, 2022 12:52 pmkozl написа:
вт ное 29, 2022 11:56 amgogo7777 написа:
Не знам какво смятате, но според плана само стоманените колове без планките тежат повече от тон и половина, да не кажа и повече. :)
Смятаме армировка.
И как сметна 1500 кг за колците :?
И ти караш като строителите с надписването :-D
1 кол 50/50/4 мм висок 1,5 метра е към 5,45*1,5= 8,2 кг за 200 метра през 2 метра са 100 колеца по 8,2 кг=820 кг.
Не се хващайте за проекта, щото в него почти нищо не е изпълнено така както е написано. В случая проблемът е със стоманобетонната част, не с това, което ще се монтира на нея - там сметката е отделна и цената също. Това, което съм дал, е само за стоманобетона и там друго освен бетон + арматура N8 и тук таме N12 - няма - нея смятам аз. Ще пиша пак, като/ако имам повече информация.
gogo7777 - майстор
Ако не си платил цената....не я плащай. Това е моя съвет. Не е логично върху кекава основа да се монтира преоразмерена от към ресурс конструкция. Ще платиш за нещо, което няма смисъл, а и няма да получиш.....визирам кликата Проектант-Изпълнител. :drinkers:
kvsandro - напреднал
вт ное 29, 2022 6:17 pmgogo7777 написа:
Ако не си платил цената....не я плащай. Това е моя съвет. Не е логично върху кекава основа да се монтира преоразмерена от към ресурс конструкция. Ще платиш за нещо, което няма смисъл, а и няма да получиш.....визирам кликата Проектант-Изпълнител. :drinkers:
Ами плащам си като поп, няма накъде :)) иначе целта на стената не е да е подпорна, а просто да е по-стабилна отколкото набити колове и да не може да се подкопава. Говорих вече със строителя и се оказах прав - объркал е сметките и ще ги преизчислим. Това не ми харесва особено, щото не трябваше да се стига дотук изобщо, но ще го коментираме допълнително и се надявам да не е било умишлено.

Тема "Цена на бетонова ограда" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: