Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
iliya_i - майстор
нед ное 20, 2022 12:22 amkvsandro написа:
Изображение
]
Аз на тази схема виждам 16 надлъжни пръта + бигла 70х 35 (2.3 метра) + бигла 125х25 (3.2 метра).
Или ако биглите са през 20 см - 5 бигли в метър, то в един метър ограда имаш 21.5 метра арматурно желязо.

За 200 метра ограда - 4300 метра арматура.

К'ви мрежи, к'ви 250 кг арматура те гонят?
Нещо си се объркал тотално.
kozl - майстор
Това не е проект, а някаква схема. Нема таков проект.
Фундамент за ограда се прави едностранен та да не влазя у комшията.
На снимките изпълнението е #-o
шоп - майстор
нед ное 20, 2022 11:35 amiliya_i написа:


За 200 метра ограда - 4300 метра арматура.

К'ви мрежи, к'ви 250 кг арматура те гонят?
Нещо си се объркал тотално.
+1 към мнението
отделно имаме и 139,5м3 бетон!!!

Каква е тази стъпка от бетон В25 с ширина 70 см и височина 40!!! см?
И всичкото това недоразумение зарито само на 20 см под земята!
При едно замръзване на грунта всичко ще стане на дунавски вълни и на юфка-(
kvsandro - напреднал
Благодаря на всички за отговорите.

Първо, да поясня едно нещо:

Не съм на ти със строителството и затова се допитвам до вас, ако ми беше ясно всичко - нямаше да питам. Нямаше и да взимам хора да ми строят сигурно, а щях да се заема сам :).

И аз, както вас, мисля че снимката не се вързва със схемата, а конкретната ограда е правена по тази схема и твърденията са, че е заложена гореспоменатата арматура. Точно в това ми е проблемът и точно затова исках да се консултирам и с други хора. Наясно ми е, че не може да се помогне кой знае колко по форумите, но всяка информация е от полза. Ще се консултирам с някой на живо и ако трябва ще се направят някакви проверки за арматура на вече построената ограда, за да се установи кой и дали лъже в количествата.

Просто в момента оградата все още се строи, затова искам да знам отрано дали да се пресича строежът и да се търсят други хора или не, защото ако ме лъжат с 3 тона арматура - не е много готино.

Та, затова аз смятам мрежите + вертикалните колове, защото само това съм видял. Ако при самото изливане на бетона директно се слагат още арматури, което ме съмнява, тогава сметката ми е грешна. Затова и питам вас. Виждал съм и подготвена за изливане, кофражирана част от оградата, където наличната арматура беше същата - съмнява ме да слагат и вързват арматура след като кофража е готов да се пълни?

Това е като цяло, питам какви са строителните практики и дали съм в тотална грешка или трябва да се направи проверка. Предполагам че има инструменти за проверка на арматурата в бетона - с каква точност работят и може ли да се провери с такъв инструмент или най-сигурното е да се изкърти част от готовата ограда и да се види нагледно? Затова съм дали и доста подробни снимки, където се вижда само с излят подложен бетон, както и със запълнен фундамент на оградата - ако имаше положена арматура по дължината на оградата, както е по схема, трябваше да се вижда там?
kozl - майстор
За парите си се захванал, а кой ще ти сметне устойчивост?
Ако тва падне или се пропука и наклони, това няма ли да са пари на вятъра?
kozl - майстор
нед ное 20, 2022 11:35 amiliya_i написа:
нед ное 20, 2022 12:22 amkvsandro написа:
Изображение
Аз на тази схема виждам 16 надлъжни пръта + бигла 70х 35 (2.3 метра) + бигла 125х25 (3.2 метра).
Или ако биглите са през 20 см - 5 бигли в метър, то в един метър ограда имаш 21.5 метра арматурно желязо.

За 200 метра ограда - 4300 метра арматура.

К'ви мрежи, к'ви 250 кг арматура те гонят?
Нещо си се объркал тотално.
(5Х2,З +5х3,2)м за бигли +16м за надлъжна армировка по чертежа =43,5 метра в 1 метър от чертежа.
За 200 м ограда=200х43,5= 8700 м ако е Ф8 х0.4кг/м=3480 кг.
Но на чертежа нема бигли #-o А па на снимките нема и пооловината от армировката по вертикалните стени, па и фундамент нема #-o #-o #-o
kvsandro - напреднал
нед ное 20, 2022 12:19 pmkozl написа:
нед ное 20, 2022 11:35 amiliya_i написа:
нед ное 20, 2022 12:22 amkvsandro написа:
Изображение
Аз на тази схема виждам 16 надлъжни пръта + бигла 70х 35 (2.3 метра) + бигла 125х25 (3.2 метра).
Или ако биглите са през 20 см - 5 бигли в метър, то в един метър ограда имаш 21.5 метра арматурно желязо.

За 200 метра ограда - 4300 метра арматура.

К'ви мрежи, к'ви 250 кг арматура те гонят?
Нещо си се объркал тотално.
(5Х2,З +5х3,2)м за бигли +16м за надлъжна армировка по чертежа =43,5 метра в 1 метър от чертежа.
За 200 м ограда=200х43,5= 8700 м ако е Ф8 х0.4кг/м=3480 кг.
Но на чертежа нема бигли #-o А па на снимките нема и пооловината от армировката по вертикалните стени, па и фундамент нема #-o #-o #-o
Точно това са ми притесненията, да. Тоест, ще трябва да се разтурват взаимоотношенията със строителя.
шоп - майстор
нед ное 20, 2022 12:28 pmkvsandro написа:
Тоест, ще трябва да се разтурват взаимоотношенията със строителя.
Натам вървят нещата. Обаче питате за съвет във форум след като сте сключили договор и сте дали една торба пари. Тези работи се питат доста преди да дадете пари!
kvsandro - напреднал
нед ное 20, 2022 12:34 pmшоп написа:
нед ное 20, 2022 12:28 pmkvsandro написа:
Тоест, ще трябва да се разтурват взаимоотношенията със строителя.
Натам вървят нещата. Обаче питате за съвет във форум след като сте сключили договор и сте дали една торба пари. Тези работи се питат доста преди да дадете пари!
Питал съм, проучвал съм, почти година търсих майстори и строители, ама..... Иначе с парите ще се оправя, имам да давам още - просто ще си ги приспадна, ако се стигне до там.

За да съм обективен, сега намерих още малко снимки, където се подава арматура от фундамента, която не знам как е поставена, предвид че на други места вече е излят и няма арматура там, но пак не ми се вързва количеството:

https://imgur.com/a/2ekiseU
шоп - майстор
Не се хвашай само за арматурата. Много по-лесно е да сметнеш обема бетон. Трябва ти само една рулетка и може би малко да разкопаеш.
Виж дали имаш- 10 см подложен бетон Б15 и стъпка широка 70 см и дебела 45 см от бетон Б25.

Тема "Цена на бетонова ограда" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: