Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Здравейте
Искам да залепя каменна вата (плочи) на вътрешна стена директно без да използвам гипсокартон.Спрял съм се на фибран 50кг 5см! Въпроса ми е дали ще ми свърше работа 50кг на кубик или трябва да е по-плътна?
Lutchezar - майстор
Вътрешна страна на външна стена или изцяло вътрешна стена? От какъв материал е стената?
чет ное 24, 2022 12:54 amLutchezar написа:
Вътрешна страна на външна стена или изцяло вътрешна стена? От какъв материал е стената?
Вътрешна стена на външна стена, стената e каменна и е измазана с вар!
krasi92 - майстор
Само с лепене няма да стане. Струва ми се че е рехава за каменната зидария
miliad - майстор
чет ное 24, 2022 7:27 amkrasi92 написа:
Само с лепене няма да стане. Струва ми се че е рехава за каменната зидария
Иска да лепи фибран.
Нещо му е трудно да борави с правилните думички.
чет ное 24, 2022 9:11 ammiliad написа:
чет ное 24, 2022 7:27 amkrasi92 написа:
Само с лепене няма да стане. Струва ми се че е рехава за каменната зидария
Иска да лепи фибран.
Нещо му е трудно да борави с правилните думички.
Ето затова говоря, лепене на каменна вата (плочи), а не фибран!
Lutchezar - майстор
Така направиха нашия блок. Но първо беше с перфектна мазилка, второ грундиране, трето плътно лепило, никакви топки. Сега ще потърся снимки, все някъде трябва да се вижда ватата каква плътност беше, иначе 15см.
чет ное 24, 2022 9:31 amLutchezar написа:
Така направиха нашия блок. Но първо беше с перфектна мазилка, второ грундиране, трето плътно лепило, никакви топки. Сега ще потърся снимки, все някъде трябва да се вижда ватата каква плътност беше, иначе 15см.
Добре, благодаря
Четох, че 50кг на кубик е полутвърда вата и се чудих дали ще може да се измаже горе с мрежа и мазилка или ще трябва по-плътна?
шоп - майстор
чет ное 24, 2022 9:59 ammarto500 написа:
Четох, че 50кг на кубик е полутвърда вата и се чудих дали ще може да се измаже горе с мрежа и мазилка или ще трябва по-плътна?
При външната изолация с вата на къщи и блокове след ватата има две ръце шпакловка с мрежа, грунд и силиконова, силикатна или минерална мазилка. Нивото на гладкост и неравност не е високо, но там гледаш отдалеч и не дразни окото.
За вътрешно полагане ще ти е адски трудно и скъпо да получиш равнина. Като светнат лампите и ще се хванеш за главата. Отделно при лек удар ще компроментираш стената. Помисли за завръщващ слой да имаш гипскартон. Дали лепен или на конструкция няма значение.

Тема "Каменна изолация за вътрешна стена" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: