Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
здравейте, първо започвам с "ама нищо не рабирам" и продължавам...имам петно 24 квадрата, на което в момента изливат фундамент.На първи етаж ще бъде дневна с кухня и малка баня с тоалетна(отвън ще има голям навес) на втори етаж ще има 2 спални...та питанията са ми:
1. Вечната дилема....дърво или метал. Къщата в близост до морето(на 1км)
2. Дървото ме притеснява, че няма да мога да го намеря "сухо" и дори и да го намеря се притеснявам относно обработката(импрегниране и т.н.)
3. Ако е с метална конструкция съответно обработка на метал срещу корозия(чета, че трябва да е през около 5-10 години)
4. Покрив- едноскатен , двускатен или равен(с възможност за тераса, понеже има хубава гледка)
6. Облицовка- харесал съм циментфаер, който е с имитация на дърво(или камък) който се монтира на конструкция и тук изникват следните въпроси.между циментфазера и вътрешната стена трябва да има паропропусклива мембрана(от къде на къде да пропуска) каменна вата и гипсокартон. Необходимо ли е още нещо да се сложи или да бъде съобразено(освен ел. инсталацията и ВиК)
Съжалявам, ако публикацията е некомпетентна, но искам да сверя часовника с майсторите, които ми предлагат различен тип услуги и искам да е горе-долу като хората изпълнението.Благодаря :)
ky-kyy - майстор
Къща се строи с тухли!
Чираче - майстор
ср ное 30, 2022 1:04 pmky-kyy написа:
Къща се строи с тухли!
ГЛУПОСТИ! Остарели разбирания... :lol:
знам хубави вицове, ако искате да се забавляваме :)
ky-kyy - майстор
ср ное 30, 2022 2:14 pmЧираче написа:


ГЛУПОСТИ! Остарели разбирания... :lol:
Ся, всеки потребител на форума, с поне десетдневна регистрация, е наясно с огромните ти претенции за компететност, които рязко не кореспондират с действителната ти същност на цървул. Разбира се, че всеки скот може да живее в кучешка колиба, трафопост или изоставена Лафка на пеевски, но всеки малко от малко самоуважаващ се индивид, не може да нарече една барака дом. Та, ограничи се в кирпича и недей да разсъждаваш по непознати за теб теми. ОК?
Последна промяна от ky-kyy на ср ное 30, 2022 2:28 pm, променено общо 1 път.
ky-kyy - майстор
ср ное 30, 2022 2:18 pmMag Fidan написа:
знам хубави вицове, ако искате да се забавляваме :)
Ми давай с вицовете....Иначе по темата, нещо проектче, разрешителни за строеж, присъединяване към ВиК, ел....Или както Чирака?
ср ное 30, 2022 2:27 pmky-kyy написа:
ср ное 30, 2022 2:18 pmMag Fidan написа:
знам хубави вицове, ако искате да се забавляваме :)
Ми давай с вицовете....Иначе по темата, нещо проектче, разрешителни за строеж, присъединяване към ВиК, ел....Или както Чирака?
ел инсталацията имам познания как да я направя сам, ВиК също(имам заложени в плочата)
"проектче" за сега нямам, защото не съм си изяснил точки от 1 до 6, разрешителното ще го "прескоча", колкото и грубо да прозвучи.
ky-kyy - майстор
ср ное 30, 2022 2:36 pmMag Fidan написа:

"проектче" за сега нямам, защото не съм си изяснил точки от 1 до 6, разрешителното ще го "прескоча", колкото и грубо да прозвучи.
Спред мен, трябва да преди да започнеш, да се подготвиш документално. Сигурно ще ти изглеждам с "остарели разбирания" ама.....Нали уж искаме да живеем в нормална държава......
Както и да е, успехв начинанието :)
ср ное 30, 2022 2:42 pmky-kyy написа:
ср ное 30, 2022 2:36 pmMag Fidan написа:

"проектче" за сега нямам, защото не съм си изяснил точки от 1 до 6, разрешителното ще го "прескоча", колкото и грубо да прозвучи.
Спред мен, трябва да преди да започнеш, да се подготвиш документално. Сигурно ще ти изглеждам с "остарели разбирания" ама.....Нали уж искаме да живеем в нормална държава......
Както и да е, успехв начинанието :)
благодаря за ценните съвети :) дано темата е помогнала за натрупването на +3 "мнения" към останалите Ви 1935 :)
burkov - специалист
Като цяло хич не съм фен на заобикаляне или прескачане на изисквания, особено за неща от които ти зависи живота.

Но иначе конструктивно по темата.
Имам почти идентична конструкция, но от бетон. Калпаво направена и само ме тормози.
Разпределението обаче е напълно ок. Имам точно трапезария с кухня и малка баня, + съм оползотворил мястото под стълбите за камина и всички инсталации за вода и водна риза.

Щом си толкова близо до морето, може би нито дървото, нито метала са верните материали.
Можеш да минеш на бетонна конструкция с плочи и за двата етажа, и сандвич стена, или още по-добре тухла.
Поне ще знаеш че няма да го мислиш за поддръжката. Може и сандвич с термопанел и циментфазер.

Относно покрива, решавай дали ще е плосък за тераса или класическо двускатен.
Повече скатове става безмислено сложна и скъпа конструкция за тая малка квадратура.

Тема "чуденка за къща 6х4 на два етажа близо до морето" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: