Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
hkrachunov - напреднал
вт яну 03, 2023 10:12 ammiliad написа:
Върху стъклената нямам лични наблюдения.
И двете са минерални вати, така че вероятно ще е същото. Относно Пръстта, то тя така или иначе не запълва 100% от кухините, а само между носещите греди и то на 2/3 или 3/4 от височината им. Под тях е скарата на която е правена мазилката.
Благодаря PIP
hidrazin - майстор
пон яну 02, 2023 11:21 pmhkrachunov написа:
пон яну 02, 2023 11:05 pmhidrazin написа:
Идеята му е плъховете и мишките да не ти изгризат пръстите на краката докато спиш. :-D
Амиии... то това мисля, че е директна препратка към моя отговор за каменна или стъклена вата.
Кой те излъга че стъклена, минерална или каменна вата са някаква пречка за гризачите?
Напротив, много добре се чувстват там.

Прикачен файл:
Стъклена вата и мишки.jpg

пон яну 02, 2023 11:21 pmhkrachunov написа:
пон яну 02, 2023 11:05 pmhidrazin написа:
С Канго. Ако не се сещаш какво е свиркай да обяснявам.
Изпуснал си, в началото започнах с къртач и вървеше мудно. Но пък бих свирал да видя как държиш канго над главата и къртиш таван
Така си и мислех - не знаеш какво е канго. Справка - Какво е Канго?
Това е най-ефективния начин и начин да останеш чистичък.
Слушай какво ти пее chapara и няма да сбъркаш. Иначе си на път да "реализираш кочина".
Толкоз.
:partyman:
hkrachunov - напреднал
Точно реализирам кочина :partyman:
joro_kem - специалист
вт яну 03, 2023 10:07 amPIP написа:
Махай всичко, както си почнал освен носещата конструкция. След това усили и укрепи конструкцията преди скари за подове, стени и тавани. Миналата зима правих подобен ремонт на приятел.
+1 глас за това мнение. много е важно обаче ремонта на покрива да е изпълнен качествено и да са запушени всички пролуки. относно тона на някои от отговорилите - аз също мисля, че е абсолютно неуместен (и не само в тази тема :) )
PIP - майстор
Пъховете и мишките ходят където има храна или при липса на елементарна хигиена и обикновено влизат през канализацията и винаги ще намерят къде да живеят при такива условия. Дивите животни обикновено се настаняват къето не се обитава. Пълно е с примери в тухлени и бетонни сгради и няма нищо общо с ватата.
chapara - майстор
вт яну 03, 2023 2:29 pmPIP написа:
Пъховете и мишките ходят където има храна или при липса на елементарна хигиена и обикновено влизат през канализацията и винаги ще намерят къде да живеят при такива условия. Дивите животни обикновено се настаняват къето не се обитава. Пълно е с примери в тухлени и бетонни сгради и няма нищо общо с ватата.
Мъ изобщо не ти е ясно битието и житието на,, гризачите". Който не ги долюбва, или си седи в града, или избира по малкото зло.
Примерно съсела. Спи зимен сън, както мечките, изпаднал в летаргия, с 4-6 пулс в минута. Ни ляб, ни вода му трябва. Трябва му на есен една минута отворена врата или прозорец и готово, сдобил си се с наематели😁
За сега спирам с пеенето по темата, за кеф на автора, но ще следя темата👂
PIP - майстор
Израсъл съм в къща на градоред и много добре знам предимствата и недостатъците им. Половината свят живее в къщи от дървени конструкции и изолация, не са ги изяли гризачите. Но не е и за това темата.
schuldiner - майстор
Пак казвам, мишките са ужасно тъпо оправдание да не се ползват съвременни материали и технологии. Потвърждавам също, че единствено чрез разкриване може да се оцени състояниетго на конструкцията. И не на последно място - разликата 10 см вата/ 5 см пръст като тегло е над сто пъти. Който както иска да го приема, но за мен категорично облекчаването на конструкцията на стара сграда е от задължителните мерки при ремонт.

ПП Не мога да не се съглася с Хидразин да наемеш някой друг да свърши гадната работа. Обаче тук имаше подобен на теб колега, дето канговците така му събориха каратавана, че пропаднаха и двата гредореда на етажите.
hkrachunov - напреднал
Точно, трябва да седя до тях да гледам какво правят а аз ако седя ще си го направя сам.
Относно разкриването и тежестта точно това си мисля. Да открия да видя къде какво що е състоянието и да се разкара кара тавана и тежката мазилка. В събота мръсно не мръсно, го подхващам. Ще тествам с циркуляр дали няма да е по лесно, ако не се връщам на варианта с моторната резачка. :axe:
hkrachunov - напреднал
Вчера изринах останалите тавани на втория етаж и всички на 1ви.
На първи се оказа доста по - лесно, понеже козия крак имаше къде да запецне и съответно по - бързо се сваляше. Дюшемето на 2ри етаж е доста дебело, както писах под него между гредите има пръст (или там каквото са пъхали). От долната страна дъските, които държат тази пръст са доста добро състояние и добре наредени та реших да ги оставя (което разбира се беше стимулирано и от липсата на МЕГА мизерията, която би се изсипала. Проблема с нечовешката прах го реших с пълна маска:
https://tashev-galving.com/product/082- ... klas-2-731 и суичър с качулка над маската.

https://photos.google.com/share/AF1QipN ... JWblNjdWx3

Бъдещите планове са:
-на първи етаж гипс картон между гредите, така че да се виждат те и каменна вата над гипса.
-на 2ри етаж ще са целите в гипс картон тавани с каменна вата над тях.

Тема "Ремонт стара къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: