Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
hkrachunov - напреднал
пон яну 02, 2023 11:24 pmchapara написа:
Аз не говоря глупости, имам 210кв.м.такава. Запомни началото на приказката!!! Аз съм лесен, влезнах в резонанса на времето, всички живи твари направих домашни любимци. Имам и си отглеждам съсели-няма плъхове и мишки, страхотни весели семейства, само дето в късните часове е еедна гонитба. Не правят бели. Имам си слепоци 2метрови, пазят съселите да не ми избягат, а за плъхове да не говорим. Имам си язовец и лисица в едно леговище. Ако не приемеш природата каквато е , бедна ти фантазия. Опит за заселване правят и невестулки, но слепоците не ги допускат, хапват ги.
Ако не си готов да живееш с природата,.....Тозк живот не е като да подпираш парното.
Пожелавам ти успех, и знай че ще имаш мнооого изненади. Съжалявам, пропуснах двете семейства ежковци, а за птиците нямам думи☺
Благодаря за най - безполезния коментар. След като нямаше какво да споделиш по темата, можеше и да подминеш. Спокойна вечер със всички животни, които си завъдил... само не разбрах имаш ги защото си направил това което съветваш или ? :drinkers:
chapara - майстор
Ти си в калта, аз не, явно си много.....умен. Времето ще ти покаже. Най тъпото мнение си е пак нещо, защото не очаквай тема с 20 страници, мисля :lol: Откривателя на огъня. Нашибал си се у кереча на мен поне ми е зестра ,хаха ха. Зестра, зестра ама суха 210 квадрата, дерзай.
chapara - майстор
пон яну 02, 2023 11:33 pmhkrachunov написа:
пон яну 02, 2023 11:24 pmchapara написа:
Аз не говоря глупости, имам 210кв.м.такава. Запомни началото на приказката!!! Аз съм лесен, влезнах в резонанса на времето, всички живи твари направих домашни любимци. Имам и си отглеждам съсели-няма плъхове и мишки, страхотни весели семейства, само дето в късните часове е еедна гонитба. Не правят бели. Имам си слепоци 2метрови, пазят съселите да не ми избягат, а за плъхове да не говорим. Имам си язовец и лисица в едно леговище. Ако не приемеш природата каквато е , бедна ти фантазия. Опит за заселване правят и невестулки, но слепоците не ги допускат, хапват ги.
Ако не си готов да живееш с природата,.....Тозк живот не е като да подпираш парното.
Пожелавам ти успех, и знай че ще имаш мнооого изненади. Съжалявам, пропуснах двете семейства ежковци, а за птиците нямам думи☺
Благодаря за най - безполезния коментар. След като нямаше какво да споделиш по темата, можеше и да подминеш. Спокойна вечер със всички животни, които си завъдил... само не разбрах имаш ги защото си направил това което съветваш или ? :drinkers:
Синхрон с природата, будала :)
schuldiner - майстор
Слепок 2м? Или смок? Смокът е хубава придобивка, аз искам таралеж, но не остава повече от ден-два. Съселите не правят бели, но мъкнат яйца. Свалял съм по трийсетина от каратаван. Вонята не може да се опише. Въобще, и аз като съжител с всякакви твари, ще кажа "заеби ги гадините". Хората вече уплътняват за насекоми, а някои още се оправдават, че затварянето на всички входове за плъхоците е невъзможно и решението е само отрова.

Свалянето на калта от каратавана е най-лесно отгоре надолу. Изтървали сте момента като ремонтирате покрива. Сега разкрий между две ребра около метър, качи се на нещо стабилно поне главата ти да е над мизерията и с тесла и малък кози крак избивай летвите една по една. Ако има телове, предвиди и ножица. Малко насляпо се работи под калта, но бързо ще се ориентираш къде да ровиш. Не събаряй много наведнъж да не повредиш гредореда на пода. А може с лопатка да събираш първо калта в чували и после само дъсчиците.
hkrachunov - напреднал
На 2ри етаж тавана (или пода на таванското) е изчистен от пръстта. Та там процедирах с кози край, а после минах направо с резачката между гредите и доста по - лесно събарях летвичките... За 1вия етаж (или пода на 2ри) се чудех дали да не разкова пода и отгоре да изкъртя. Приятеля с който го правехме имаше притеснения дали махането на дюшемето нямало нещо да отслаби конструкцията (тоест да остане само на греди 2ри етаж пода).

Идеята ми да изрина всичко е, че искам да проверя състоянието на гредите, както и да махна ако има гнезда на някакви други твари.. (въпреки призивите за: "назад към природата"). На 2ри етаж при разковаването, намерих изоставено гнездо на оси, доста голямо.
stefanjor - специалист
пон яну 02, 2023 11:33 pmhkrachunov написа:
Благодаря за най - безполезния коментар. След като нямаше какво да споделиш по темата, можеше и да подминеш. Спокойна вечер със всички животни, които си завъдил... само не разбрах имаш ги защото си направил това което съветваш или ? :drinkers:
Преди да питаш във форума помисли какво точно търсиш- изпробвани решения, които наистина вършат работа колкото и да не ти се вярва, или да намериш потвърждение на твоите идеи?
Ще бъде интересно да споделиш какво си постигнал със "съвременните материали" за които говориш, макар че практиката показва, че в 99% от случаите потребители, като теб, минават през форума, "вземат" каквото могат и след тях не остава нищо полезно за следващите питащи.
Ще се радвам да ме опровергаеш :cool:
hkrachunov - напреднал
Здравейте, разбира се ще споделя крайния резултат, което обаче ще отнеме време предвид, че надали животните чакат деня на откриване на обекта за да се нанесат евентуално. Интересно е как ме преценихте "потребител като мен" но това е друга тема и не ми се иска да разводнявам.
Предвид предложението да слагам стъклария към останалия материал с цел превенция мишоци, ми се вижда логично ако парчета стъкла в кал ги спират, това да прави и стъклена или каменна вата.
Но и това не беше темата на поста ми въпреки, че наистина е полезно да се спомене.
PIP - майстор
Махай всичко, както си почнал освен носещата конструкция. След това усили и укрепи конструкцията преди скари за подове, стени и тавани. Миналата зима правих подобен ремонт на приятел.

Прикачен файл

ивелин.jpg
stefanjor - специалист
вт яну 03, 2023 9:59 amhkrachunov написа:
Интересно е как ме преценихте "потребител като мен"...
Пак казвам- дано не съм прав :cool:
Успех с ремонта и нека силата бъде с вас!
miliad - майстор
По мои лични наблюдения каменната вата е едно прекрасно местообитание за мишоците. Не им се налага да събират отоплителни материали за гнездата си.
Върху стъклената нямам лични наблюдения.
Ремонта е ваша работа с какви материали ще го правите, но е добра предварително да се подготвите теоретично.
Аз лично , ако гредите между етажите са здрави, не бих ги пипнал и бих оставил пръста.
Защото тя е по-добър регулатор на влажността, в известна степен е и консерватор.

Тема "Ремонт стара къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: