• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
hidrazin - майстор
нед яну 15, 2023 12:15 amresistbody написа:
И аз съм с заварени партиди, имам становище за мощността, но някак си самоволно ми ги намалиха с времето...
Я дай по-подробно че скоро и аз забелязах такива мушенгии.
:partyman:
P.S. извинявам се че цапам темата.
"Първо, от къде разбра че партидата ти е до 6kW ???
Второ - ако наистина е до 6kW то като нищо ще ти сложат бАшон 25А който отговаря за тази партида.
Трето - за партида до 15kW ще ти сложат бАшон 50А - колкото е в момента."

От Енергото са казали, че партидата се води от 3 до 6 КВ при тях, в същото време имам 50 А предпазител и ми се струва, че искат просто да вземат едни лесни пари без дори да сменят предпазителя.
Кабелите са ми пуснати до временно табло в имота, така че имам ток и си го ползвам.
По принцип нямам нищо против да отида на по-голяма мощност и то трифазно захранване, но за сега просто не ми е необходимо.
Много вероятно и на мен да са намалили мощността, но само в компютъра.
resistbody - майстор
Когато започнах проектирането архитекта ме прати за удостоверенеи от ЕВН...
Монофазното беше 6кВ, а сега на бележката от пощата излиза предоставена мощност 3кВ, на трифазното беше 15кв, сега ми е намалена на 10 или 6, не ми се търси... предпазителите са ми по 50А крива В, то таблото ми е от 18 години като ги вадиха отвън на целия град, та навсякде слагаха еднакви, няма кой да си играе на всяка къща да подбира предпазители...
пон фев 13, 2023 8:55 amresistbody написа:
Когато започнах проектирането архитекта ме прати за удостоверенеи от ЕВН...
Монофазното беше 6кВ, а сега на бележката от пощата излиза предоставена мощност 3кВ, на трифазното беше 15кв, сега ми е намалена на 10 или 6, не ми се търси... предпазителите са ми по 50А крива В, то таблото ми е от 18 години като ги вадиха отвън на целия град, та навсякде слагаха еднакви, няма кой да си играе на всяка къща да подбира предпазители...
А удостоверение дадоха ли ти и колко ти струва? Защото на мен не ми дават.
burkov - специалист
При мен на село също намалиха във фактурата от 6 на 3 киловата. Обаче се наблюдава и нещо много странно.
Следя консумацията на духалка и бойлер. И двата по са по 2 киловата. Над 3,0 общо не мога стигна, каквито и магии да правя. Ако спра бойлера духалото вдига потреблението до към 1,8. Ако спра духалото и пусна бойлера и той стига до 1,8-1,9. Ако ги пусна заедно и двата падат на по 1,3 - 1,5 макс.
Инсталацията в къщата е нова, връзките са проверени и т.н. Имаше преди проблеми по трасето и волтажите падаха доста, но сега това е чудо на чудесата.
brum - майстор
И пак е същото. Мери напрежението в контакта преди и след като пуснеш духалката. После обратно по трасето и търсиш къде е пада. Ако е в таблото - с инфрачервена камера се вижда много ясно.
resistbody - майстор
пон фев 13, 2023 1:00 pmMarconi написа:
А удостоверение дадоха ли ти и колко ти струва? Защото на мен не ми дават.
по 10лв на партида
D103314 - специалист
[quote=Dessie post_id=1123850 time=1673727795 user_id=88101]
@hidrazin - точно същия договор съм подписала като нов потребител :-), обаче някак си тълкувах, че точката на включване е електромерното табло, а не вътрешността на сградата. Електромера ми е монтиран на стълб на границата на имота. Да разбирам, че после те ще си прекарат кабел до къщата ли?
[/quote]

Същия случай и при мен, село в община Чирпан. Монтираха таблото, оттам до къщата - желателно под земята, вече ми го свърза ел.техника, който ми прави инсталацията на къщата. Но това на третата година след таблото. Дотогава времянка с табло с два контакта за строителите.Къщата е на 29 метра от таблото.Кабела на 1,20м в земята.
  • 1
  • 2

Тема "Нова къща строеж 2023" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: