Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
nautilus33 - майстор
Здравейте,
преди време намалих размера на прозореца в килера, като зазидах с блокове итонг. Тъй като отвътрешната страна мазилката е доста дебела се получи разлика между старата мазилка(вароциментова) и итонга с около 3-4см. ОСвен с вароциментова мазилка, с какво друго мога да запълня. Пространството е горе-долу 60х70см. Имам останал гипскартон, но не знам дали ще хване към итонга, ако се опитам да го лепя на топки с гипсово лепило.
wanderer - специалист
Тегли една шпакловка на итонга с нещо на циментова основа. Като изсъхне си продължи с вароциментовта мазилка, а при нужда от пълнеж можеш да ползваш подходящи парчета от керемиди
chapara - майстор
Подлепи си с лепило пак итонг. Режеш си нужната дебелина и си зидаш, като лястовичка😎 кви картони, кви керемиди🙄
wanderer - специалист
Автора не е указал колко близо до старата мазилка иска да изглежда кръпката. Ако не се цели еднаквост аз лично смисъл не виждам и може всякак.
nautilus33 - майстор
Ами няма значение, колко близо. После ще шпакловам отгоре, за да уеднаквя всичко и някаква боя ще ударя.

ПП Имам останало ЦМ11, нали с него мога да лепя итонг върху итонг?
nikolov333 - майстор
Фибран лепен с пяна, шпаклован с теракол и мрежа с 10дм "прихващане" към съседната мазил
chapara - майстор
пет яну 13, 2023 2:33 pmnikolov333 написа:
Фибран лепен с пяна, шпаклован с теракол и мрежа с 10дм "прихващане" към съседната мазил
И после различна топлопроводимост по стената с петна във времето. Не е важно да напълним дупката, а с какво и защо да я напълним и на каква цена!
nikolov333 - майстор
Да..съгласен съм, но за мен по-важното е да не се пука на свръзката..
chapara - майстор
пет яну 13, 2023 8:00 pmnikolov333 написа:
Да..съгласен съм, но за мен по-важното е да не се пука на свръзката..
Бодват се 2-3 шиша някво арматурно желязо между старо и ново, а мрежата при шпакловката не отричам.

Тема "Измазване на зазидан отвор(прозорец)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: