• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
schuldiner - майстор
Четвърти вариант - към съседа правиш плътна ограда, която остава за стена на навеса. Не се иска разрешение, ако оградата е до 2,20 м.
Като сме заговорили за частни случаи... ограда се строи без разрешение от съседа, ако е изцяло в собствения имот. Тогава водохващането /улукът/ е по оста на границата и водоотвеждането е в собствения имот без драма...
Andri01 - майстор
Без разрешение: до 2,00м, НЕ плътна. За навес към тази ограда се иска писмено разрешение от съседа. Минах по този път, заради тъпия ми съсед-бивш "сандък". Е,не му разрешиха навеса. Също и дървета с височина над 2м., до 3м от оградата
brick - специалист
Наличието на плътна ограда само по себе си не дава право да се долепват постройки към нея.
За долепена постройка трябва съгласие от съседа, без това общината няма да даде разрешение за строеж - а такова е задължително дори за малък навес.
aleksnp - специалист
Тогава според скицата ми, на юг също трябва да се преместя, да се изравни чупката на имота ми. А на запад къщата на съседа е граница на имота, мога ли за нея да се залепя?
aleksnp - специалист
Къде трябва да отида, да ми дадат отговори на всичките ми въпроси и да ми обяснят, какви възможности имам?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср фев 15, 2023 11:50 amaleksnp написа:
Къде трябва да отида, да ми дадат отговори на всичките ми въпроси и да ми обяснят, какви възможности имам?
Архитект?
stefanjor - специалист
ср фев 15, 2023 11:50 amaleksnp написа:
Къде трябва да отида, да ми дадат отговори на всичките ми въпроси и да ми обяснят, какви възможности имам?
В общината, където е имота.
Служба Кадастър (ТСУ), гл. архитект на района... Питай служителя изготвил скицата.
aleksnp - специалист
Моля, ако някой може да ми препоръча архитект в Горна Оряховица. До главният архитект на общината, не може да се стигне, приемните часове са заети за следващите седмици.
aleksnp - специалист
Ето снимка на границата на имота от запад - къща на съседите, мога ли за нея да залепя навес?

Изображение
Andri01 - майстор
Щом неговата къща е на границата,а не на отстояние 3м от оградата ,предполагам,че и ти можеш да си направиш там навеса. Но ,както ти писаха - консултация в общината.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Едноскатен навес" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: