• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
aleksnp - специалист
Пресни новини от днес.
Миналата седмица, подадох заявление за издаване на виза за проектиране по чл. 140 от ЗУТ, като в него написах: Моля, да ми бъде издадена виза за проектиране на следния обект: Допълващо застрояване лятна кухня 6-та категория, без ток и вода, залепена на къщата към дъното на имота. Приложих копие от скица на имота с отбелязано желаното място.
Днес ми звъннаха от общината, да ме питат, какво искам да строя. След, като обясних, ми отговориха, че Главният архитект на община Горна Оряховица, няма да ми разреши, защото от дъното на имота, трябвало да има 5 метра отстояние, а не 3 метра. Отговорих, че това не е основно застрояване, а допълващо и според ЗУТ, отстоянията са 3 метра и дъно на имот не се споменава.
Ако имало, нещо пак щели да ми се обадят.
Като подавах заявлението, ме предупредиха, че главният архитект няма да ми разреши на 3 метра и най-вероятно ще ми звънне, да отида да си изтегля заявлението.

Според мен, за да ми говорят така всички служители, едва ли съм първият с подобен казус.

Моля, за коментар по случая. Какво да правя от тук нататък?
stefanjor - специалист
Всякакви откази и други отговори по преписката е добре да бъдат писмени, а не така по телефона или на място в разговор.
До тогава имаш време да помислиш ако ти откажат, а си в правото си, дали да се впускаш в битки.
Ако може, като се виждаш с главния насаме, го попитай в прав текст какво е нужно да направиш, за да се случи това което искаш.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт мар 07, 2023 10:44 amaleksnp написа:
...главният архитект няма да ми разреши на 3 метра и най-вероятно ще ми звънне, да отида да си изтегля заявлението...
Това е много яко!... Да оттеглиш...
Има си процедури. Има заявление, писмено, с входящ номер, на което се отговаря, писмено, в определен срок. Какво ОТТГЕЛЯНЕ на заявление??
Като идеш да го питаш лично, какво ще си поиска?
aleksnp - специалист
Преди малко, ми звъннаха от общината и ми казаха, че становището на главният архитект е, че не може да има допълващо застрояване между основното и улица. Според скицата северната ми ограда е улица, а това не е истина. Там са ниви и овощни градини. Къщата с бялото квадратче е моята.


Изображение

Най-вероятно приключих със строенето.
brick - специалист
ср мар 15, 2023 11:21 amaleksnp написа:
Преди малко, ми звъннаха от общината и ми казаха, че становището на главният архитект е, че не може да има допълващо застрояване между основното и улица. Според скицата северната ми ограда е улица, а това не е истина. Там са ниви и овощни градини. Къщата с бялото квадратче е моята.
Още в началото ви обърнах внимание, че на старата скица там границата е в червено, но понеже липсваше осова линия за улица, а вие уверено говорехте за съсед и дъно на имота, предположих, че е техническа грешка в скицата.
После, по ваши думи, и в общината са забелязали че е сбъркана старата скица.
Е, на новата скица вече има осова линия и границата е останала червена, което означава улица. Не реално съществуваща, а предвидена в устройствения план, а решенията се вземат според него.

Фактически имотът ви няма дъно, а има две лица.
На уличната линия също се допуска допълващо застрояване, но само определени видове - гараж, работилница - които едва ли могат да минат като шеста категория.
aleksnp - специалист
Остава ми варианта да си купя палатка, шатра или оранжерия, където да си приютя градинската техника и инструментариума.
gnt69 - майстор
ср мар 15, 2023 2:57 pmaleksnp написа:
Остава ми варианта да си купя палатка, шатра или оранжерия, където да си приютя градинската техника и инструментариума.
Ами като питаш така става. Огледай се около теб комшиите дали са питали за всичко което са построили. Черпиш комшиите с ракия и трушия и строиш. След някоя и друга година ще направят кадастрална карта на селото и ще си дойде всичко на мястото. :partyman:
aleksnp - специалист
Днес ми звъннаха от общината. Казаха ми, да отида да си оттегля заявлението за виза за проектиране и проучване. Да си нося платежния документ за 50 лв, за да ми върнат парите, понеже становището на главният архитект е НЕ. Направих го. Парите ще бъдат върнати по банков път.

Улица не е имало, няма и няма да има. Последна къща съм, следват ниви и овощна градина с огради. Служителите в общината казаха, че не е прав да отсъжда, без да отиде на място. ПУП-а е от преди 20 години. Имал съм право да се оплача на кмета...... Аз пък съм чувал, че гарван гарвану око не вади.
Andri01 - майстор
Прави си "играта" и гледай да нямаш съсед-идиот, да отиде да "пее". Да не мислиш,че онези от Общината ще си вдигнат дебелите задници и ще дойдат да гледат и мерят.?!
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Едноскатен навес" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: