• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
BLUEPUPIL - майстор
(3) (Предишна ал. 2, изм. - ДВ, бр. 65 от 2003 г.) При свободно разполагане постройките на допълващото застрояване са с височина до 3,6 м и на разстояние от вътрешните граници на урегулирания поземлен имот най-малко 3 м, а когато са с височина до 2,5 м, са най-малко на 1,5 м от южната, югозападната и югоизточната граница към съседния урегулиран поземлен имот при отклонение от южната посока до 45 градуса.
aleksnp - специалист
От техническата служба ме изпратиха при главният архитект на община Горна Оряховица - млад юнак, който ме прие. Не успях да му задам всичките си въпроси, понеже се оказа изнервен човек, говорещ с висок тон и гледащ постоянно часовника си и натъртвайки няколко пъти, че той е Главният архитект, а аз трябвало да потърся архитект, който да ми обяснява. Не ми се иска втори път, да се срещаме. Скицата ми била стара, макар, че на новата само датата ще е различна, не ставала такава скица, нямало ги точките. На въпросът ми за излизане към улицата, отговори, че не може нищо да каже, понеже нямал ПУП-а, да съм си намерел ПУП-а. Разстоянията за строеж на лятна кухня, без вода и ток, били от ляво и дясно по 3 метра, а от дъното на имота 5 метра, както ми казаха в техническа служба. Това, което мога да строя, е на границата с улицата и двамата съседи от ляво и дясно, на границата на имотите с тяхно писмено съгласие - гараж. Първо да съм си извадел скица - подадох заявление, ще е готова след седмица. Не ми трябвало сега скица виза. Не била обикновена скица за пред нотариус а била друга скица с точките. Като отидох в техническа служба, там ми казаха, че не вадят такава скица, имали две скици. Скица виза и скица за нотариус. Подадох документи за скица.

Пропуснах да напиша, че ми направи впечатление, че Главният архитект на общината, не искаше да ми гледа скицата, понеже не била актуална. Аз, доколкото разбрах, вече скиците са безсрочни, или съм разбрал грешно. Преди са били със срок 6 месеца. Нищо, платих пак 20 лв, за актуална, ще е готова във вторник.
kr1100 - майстор
ср фев 15, 2023 6:33 pmAndri01 написа:
Щом неговата къща е на границата,а не на отстояние 3м от оградата ,предполагам,че и ти можеш да си направиш там навеса. Но ,както ти писаха - консултация в общината.
Актуален тормоз по тъмния шрифт - или ти подписва разрешение за долепящ строеж или жалба за нерегламентирано построяване без отстояние от границите на твоя имот и атакуваш за събаряне на тази постройка и отстояване от границите на твоя имот.
Изкарай си актуална скца от кадастъра - там има граници и координати н по точки.
Офф миналото лято / не помня точно месеца с " багерите да дойдат" събориха къща / старо строителство/залепена до оградата на съседен имот ул. Трифон Иванов
iliya_i - майстор
вт фев 21, 2023 8:37 pmkr1100 написа:
ср фев 15, 2023 6:33 pmAndri01 написа:
Щом неговата къща е на границата,а не на отстояние 3м от оградата ,предполагам,че и ти можеш да си направиш там навеса. Но ,както ти писаха - консултация в общината.
Актуален тормоз по тъмния шрифт - или ти подписва разрешение за долепящ строеж или жалба за нерегламентирано построяване без отстояние от границите на твоя имот и атакуваш за събаряне на тази постройка и отстояване от границите на твоя имот.
Само да напомня - на предната страница изяснихме, че къщата е там от преди разделяне на имотите, когато двата парцела са били един.
По тези съвети ще вземе да докаже, че имотите са неправилно разделени.
И си е купил........нищо.
aleksnp - специалист
Селището още го няма в кадастъра на България, затова скиците са от стария модел.

Изображение
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт фев 21, 2023 12:40 pmaleksnp написа:
... Не ми се иска втори път, да се срещаме...
Писах да идеш при Архитект, писах да си подготвиш документите. Не четеш, не мислиш, губиш си времето и се нервиш...
Животът на село/в малък град, е хубаво нещо
aleksnp - специалист
ср фев 22, 2023 7:15 amn_a написа:
вт фев 21, 2023 12:40 pmaleksnp написа:
... Не ми се иска втори път, да се срещаме...
Писах да идеш при Архитект, писах да си подготвиш документите. Не четеш, не мислиш, губиш си времето и се нервиш...
Животът на село/в малък град, е хубаво нещо
Техническа служба ме изпратиха при главният архитект. Опитвам се, да изпълнявам препоръките, които ми давате, но е трудно да преценя, кои са най-правилни, понеже има известни различия.

Днес ходих отново в техническата служба, като занесох една по-стара скица на имота. На служителката и направи впечатление, че нещо на скицата не е, както в нотариалният акт. Показах и последната скица, която имам.Каза, че при покупкопродажбата на имота е представена на нотариуса, грешно начертана скица, което е породило издаването на грешен нотариален акт. Сега ще чакам да оправят скицата и ще ходя при нотариус за поправка на нотариалния акт.
kr1100 - майстор
вт фев 21, 2023 11:08 pmiliya_i написа:
...Само да напомня - на предната страница изяснихме, че къщата е там от преди разделяне на имотите, когато двата парцела са били един.
По тези съвети ще вземе да докаже, че имотите са неправилно разделени.
И си е купил........нищо.
Ами да допълня съборената къща е от преди поне 40г. / какви планове и разделяне на имоти там са били не знам/. Поне трябва по закона за търпимост от преди години всичко да е регулирано/
Но съседи са се скарали и резултата е посочен.

Илия мога да те заведа на мястото.
aleksnp - специалист
Днес си получих вече несгрешената скица от общината. Утре с продавача на имота сме при нотариус за поправка на нотариалният акт.
aleksnp - специалист
Поправка на нотариален акт - 130 лв.

Изображение


Според новата несгрешена скица, от общината казаха да си преместя оградите на север и на юг, без да им плащам - било оправено.

Следва виза за проучване и проектиране - 50 лв, срок 14 дни.

Срокът вече е променен на 30 дни.

Трасиране на имот от лицензиран геодезист и издаване на протокол - 300 лв.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Едноскатен навес" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: