Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
schuldiner - майстор
ср фев 08, 2023 12:59 pmBLUEPUPIL написа:
...
Ахъ. Остана хората да вдянат как като им издърпаш килимчето изпод краката, се сецват глезените, а не коленете, тазът или шията.
BLUEPUPIL - майстор
Прикачен файл:
QAWS1.jpg



Сградите отзад са високи над 50м. Не се
виждат големи поражения. Значи може,
такава висока сграда да преживее магнитуд
над 7.
Чудя се нашите ЕПК, дали ще останат
„прави“ или ще „клекнат“, дори 12 етажните?
BLUEPUPIL - майстор
Up to 75,000 buildings across the affected earthquake zone in southern Turkey have been given construction amnesties.
Тия ме убиха с тая амнистия, занемях!


В Хиподрума, 18 етажен блок, извадка от
обследване на конструкцията.


Прикачен файл:
123ASWQ.jpg


Почти 400%, което е близо 5 пъти повече. Ехаааа!
Работата и у нас намирисва на „амнистия“. :shock:
PIP - майстор
Като гледам броя на новите срутили се сгради не е само амнистията проблема. Кой знае колко хора не са и подозирали, че новото им жилище не е това, за което са платили :sad:
BLUEPUPIL - майстор
......more than 50% of buildings in Turkey - equivalent to almost 13 million buildings - were constructed in violation of regulations.
Andri01 - майстор
Асад искал от нас самолети в помощ на пострадалите. Интересно ,защо никоя медия не споменава русията в този контекст? За помощи и хора към Турция и Сирия даже. Нали са "приятели" уж я?! Моля да не се смята за политизиране на темата. Или пане аз не съм попаднал на такава?
schuldiner - майстор
https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2023/02 ... ome_layer2

Случайно го гледах и почти докрая издържах... Хората трябваше да чуят: "При нас на хартия всичко е добре." А за пред колегите: "Дори да се случи подобна катастрофа, ние /администрацията/ сме чисти."

ПП Немалко хора се възхищаваха на Турция как "данък рушвет" смазвал колелцата на Икономиката... А едно от сдруженията /нещо като частна камара проектанти, архитекти и строители/ с минимален пазарен дял, съответно недолюбвано от Държавата, се похвали, че засега нямат силно пострадала сграда. Явно можело...
Djack - специалист
Нормално! Вчера пак по БТВ попаднах на едно предаване в което репортерът специалист с един конструктор убеждаваше аудиторията, че тухлите държат едва ли не цялата конструкция на сградата! Е, накрая мимоходом вметна, че тухлените стени изобщо не влизат в изчисленията на всяка една сграда, ама после пак продължи с конструктора и пластмасовите блокчета!
miliad - майстор
нед фев 12, 2023 10:22 amAndri01 написа:
Асад искал от нас самолети в помощ на пострадалите. Интересно ,защо никоя медия не споменава русията в този контекст? За помощи и хора към Турция и Сирия даже. Нали са "приятели" уж я?! Моля да не се смята за политизиране на темата. Или пане аз не съм попаднал на такава?


Не съм се отрепал да гледам телевизия тия дни, но още първия ден руснаците ги споменаха с контингент от 300 човека за Турция. После какво е станало не следя.

Тема "Земетресение Турция (февруари 2023)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: