Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Здравейте, Моля помогнете ми при избора на входна врата.

Харесах няколко турски, но много хора включително работили във магазин за врати ми казват: Бягай от турските врати.
Магазинерите пък ми ги хвалят... Обаче турските са 2 пъти по евтини..... къде са 1000 лв със слагането, къде 2000лв. От Варна съм.

Иначе защо ми казват да НЕ слагам турска: изкривявали се, почвало да духа, били некачествени.

Може ли някой да каже нещо по въпроса?
stefanjor - специалист
Точно се бях засилил да пусна този клип...
Иначе ако крадците са си забравили отварачката за консерви може и да ги забави малко такава врата :cool:
Киррил - специалист
Блиндираните врати са метални и не разбирам как ще се изметнат и ще духа от тях.
За мен когато избирах врата гледах основно бравата и ключалката. Така, че можеш да си сложиш и турска врата, но патронник, брава и заключване да са от по-висока класа.
Разбира се всичко това е мижим да те лажим. Ако те нацелят и искат да те оберат, няма спасение. През два дена ще ти слагат клечки или лепило в ключалката, докато те хванат в крачка.
предпазва не вратата. Тя според мен служи за опазване от любителите гаменчета които тръгват в занаята. Основното е охранителната система. Ако свържеш една елементарна сирена с вратата и сам си знаеш как се спира и пуска от скрит ключ вътре, е достатъчно да се включи и изплаши влезлите вътре. Целта е да плаши със звъкът си. В 90% от случаите, крадците при задействие на подобна сирена очакват идване на СОТ и бягат.
Пред блиндираната врата задължително слагам най-обикновена дървена с проста заключалка.
Темата е обширна. Няколко пъти ми я разбиват и спират до тук.
kozl - майстор
ср фев 08, 2023 10:05 amКиррил написа:
Пред блиндираната врата задължително слагам най-обикновена дървена с проста заключалка.
Темата е обширна. Няколко пъти ми я разбиват и спират до тук.
Е да ама с това ти привличаш кокошкарните крадци като оси с мед.
По-масивна врата и решетка пред нея +СОТ.
Киррил - специалист
чет фев 09, 2023 9:17 amkozl написа:
ср фев 08, 2023 10:05 amКиррил написа:
Пред блиндираната врата задължително слагам най-обикновена дървена с проста заключалка.
Темата е обширна. Няколко пъти ми я разбиват и спират до тук.
Е да ама с това ти привличаш кокошкарните крадци като оси с мед.
По-масивна врата и решетка пред нея +СОТ.
Дискусионно е дали се привличат или не. Ако външната врата е невзрачна, логично е, че хората нямат поставена метална и нямат ценности за охрана, следователно не представлява интерес за крадците. Изненадата после при откриване на блиндираната врата обикновено ги отказва, особено ако е съпроводено със звуков сигнал от разбиване на външната врата. Идеята е да не се знае какво ги очаква след преодоляване на първото препятствие. За СОТ да.
Много е гадно когато ти напъхат в скъп патронник нещо и се налага да го разбиваш с ключар, вместо за такъв от 10 лева.
kozl - майстор
Е Кирриле писал съм
kozl написа:
кокошкарните крадци
Тези влизат и гледат кое може бързо и лесно да отворят. И споделям от опит. В наш вход най-лесната врата разбили и вземали телевизор и палта и др. дреболии, щото то друго нема вътре.
И ракията им беа свили на ората #-o

И не че ще отворят втората врата, но първата е бегала. А решетката с врата зад нея или стабилни врати ги отказват от действие.
torbalan - Дървен философ
Каквато и врата да сложиш - ще я отключат за секунди.

Ако искаш някаква минимална сигурност - две врати и СОТ.
Като отключат първата - активира се алармата. Тя може да е от най-евтиния тип, важното е да има датчик за СОТ-а.
Втората да е с по-добра ключалка, че да ги забави поне 30 секунди. Не важно врата да е блиндирана, а да е с по-добра ключалка. Никой няма да тръгне да влиза с гранатомет. :)

И да влезнат, ще са притеснени. СОТ-а вече ще е наблизо.

Ценните неща в сейф, който е анкериран добре, така че да не могат да го изскубят за секунда с козикрак.

Най-добрия вариант е да не държиш ценни неща в къщи.
В къщи влязаха, имаше едни 2300 лева в найлоново пликче в едно чекмедже в кухнята, които жена ми забравила да внесе в банката...
Дори не са ги видяли. Задигнали са само някаки дрънкулки... Не, че нямат стойност, но ако влезнат втори път - там няам да има нищо. :)

И това не е мое научно достижение, а съвет от професионален крадец, който си разказваше биографията... :)
И сподели какво би го затруднило най-много. :)
Чираче - майстор
чет фев 09, 2023 7:32 pmtorbalan написа:
Каквато и врата да сложиш - ще я отключат за секунди.
Отключват стандартните ключалки. Ако има нещо нестандартно, вероятно няма да успеят.
torbalan - Дървен философ
чет фев 09, 2023 8:06 pmЧираче написа:
...
Отключват стандартните ключалки. Ако има нещо нестандартно, вероятно няма да успеят.
Колко да е нестандартно? Един кози крак отключва всичко за 30 секунди.

Иначе в интернет има клип как един пич отклучи близо 100 катинара за около минута.
Имаше всякакви видове, размери и стандарти. :)
По-малко от секунда на катинар.

А в къщи, при условие, че почти постоянно не се заключва, дори не бяха проверили.
След, като не успели на единия прозорец, разбили вратата... А като цяло - къщата почти 100% от времето е отключена.

Тема "Помощ за избор на блиндирана входна врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: