Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
nautilus33 - майстор
Здравейте,
от много време се каня да сложа вата между ребрата на скатния покрив с цел да намаля отдаваната през лятото топлина от керемидите в таванското помощение, а и да затоплвя леко през зимата, доколкото това е възможно без никакви уреди за отопление там.
Харесах си една вата на Ursa, Terra SF38-12cm, понеже ребрата са точно 12см, като в ниските части към стрехата няма да слагам ГК, а само ще накова пародифузно фолио за ребрата, за да предпазя вата.
Проблемът е, че от дистрибуторите ми предлагат единствено цяла пале от 135кв.м., тъй като е по заявка. А на мен ми трябват само 80кв.м. Та, каква друга вата, би ми свършила добра работа за тази цел, като изкючвам фасадната, тъй като финансово не ми отърва. Евтината на Ursa, Ulf мислч, че беше, не съм сигурен доколко ще ми свърши работа при дебелина от 10-12см, тъй като е по-рехава.
schuldiner - майстор
Ако сам ще я слагаш, избери тази, която най-малко се разпрашава. Евтината урса бива, но иска доукрепване, щото провисва... Примерно напречни летви през метър. Иначе като топлоизолация почти никакво значение няма вида/марката. Дори може да се каже, че по-леката е с някои предимства пред плътната...
Против прегряване задължително вентилация над ватата!
nautilus33 - майстор
Над вата има дъсчена общивка, пародифузна мембрана и двойна скара. Поставил съм и няколко вентилиращи керемиди. Иначе може ли да препоръчаш някаква вата, която според теб ще свърши работа?

ПП Ако взема такава на плочи, има ли значение дали ще слагам плочите успоредно или перпендикулярно на ребрата, т.е. дългата страна на плочата упоредно с реброто, или това е без значение?

ПП2 Спрях се на Ursa Df40 Knauf Akustik Roll, макар че тази на Кнауф не я дават за скатен покрив, но пък коефициента й е 0,39 срещу 0,40 на Урса. И се чудя коя, като на картинка, тази на кнауф изглежда по-рехава.

Тема "Каква вата за скатен покрив?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: